Dla tych, którzy są copywriterami lub mają własnego bloga lub stronę internetową, z pewnością niezwykle ważne jest upewnienie się, że wszystkie szczegóły są znalezione zadbany. To tak, aby działanie i wydajność serwisu były optymalne. Jednak powtarzającym się problemem w tego typu przypadkach są uszkodzone linki. Dlatego dzisiaj cię uczymy co to są zepsute linki i jak je znaleźć, aby je naprawić, aby w pełni wykorzystać możliwości witryny.
Co to są uszkodzone linki?
Zanim zaczniesz szukać rozwiązania tego problemu, wygodnie jest przeanalizować, jakie one są. Krótko mówiąc, linki te uniemożliwiają wejście na określone strony internetowe z danego bloga lub witryny internetowej.
Kiedy czytamy na stronie internetowej, bardzo często znajdujemy linki, które prowadzą nas do jednej inna strona internetowazwiązane z tematem, który czytamy.
Ale jakie jest nasze zdziwienie, gdy zamiast zabierać nas na stronę, czekamy, na ekranie pojawia się numer wskazujący, że wystąpił błąd i że jest niemożliwy do uzyskania do strony, jak chcieliśmy.
Bez wątpienia niedziałające linki to ogromna niedogodność dla wszystkich użytkowników decydujących się na stworzenie profesjonalnej strony internetowej. Jednak pokażemy Ci później, co możesz zrobić, aby szybko je naprawić.
Jak możemy znaleźć tego typu linki?
Pomimo wszystkich problemów, które powodują te skomplikowane zepsute linki, można je zidentyfikować i naprawić w zarodku. W rzeczywistości istnieje wiele różnych typów plików zepsute połączenia które mogliśmy znaleźć na naszej stronie internetowej.
Tutaj dajemy ci Lista najczęstsze błędy które możesz uzyskać z niedziałających linków w Twojej witrynie. Niektórzy z nich są:
- Kod 400: oznacza, że Twoja przeglądarka wymaga aktualizacji, abyś mógł uzyskać dostęp do danej strony internetowej.
- Status 401: oznacza, że nie masz niezbędnych uprawnień, aby uzyskać dostęp do informacji, o które prosisz w tej witrynie.
- Błąd 402: oznacza to, że łącze, które chcesz wprowadzić już nie istnieje lub jest przestarzała.
- Błąd 404: kiedy ten błąd pojawia się na naszym ekranie, oznacza to, że źle napisaliśmy lub skopiowaliśmy link, do którego chcemy uzyskać dostęp, i jest to jeden z najczęstszych, jakie możemy znaleźć. Jednak tutaj pokażemy, jak naprawić błąd HTTP 404 w WordPress.
- Konflikt 403: oznacza to, że chociaż link jest poprawny, nie możemy uzyskać dostępu, ponieważ serwer nie daje nam dochodu, ponieważ nie mamy niezbędnych wymagań.
- Błąd 409: ten błąd wskazuje, że w łączu, które próbujemy wprowadzić, wystąpił problem.
- Błąd 410: pokazuje nam, że strona, którą próbujemy wprowadzić, nie istnieje i jest to unikalny i specjalny błąd Google.
- 423 Zablokowane: pokazuje nam to plik, który chcemy wprowadzić, jest zablokowanyi jest to jeden z najczęstszych błędów, jakie możemy znaleźć.
- 452 Niedostępne z powodów prawnych: kiedy widzimy ten błąd na naszym ekranie, oznacza to, że nie możemy wejść z powodu problemu lub powodów prawnych.
Same w sobie są to najczęściej niedziałające linki, jakie możemy znaleźć. Ale nie martw się, ponieważ każdy ma rozwiązanie. Ponadto naprawienie tych problemów znacznie poprawi SEO Twojej strony WordPress.
Jak naprawić uszkodzone linki?
Jest to całkowicie możliwe naprawić zepsute linki, które możemy znaleźć na naszej własnej stronie. Ale aby je znaleźć, realną opcją jest przeszukanie, link po linku, aby zobaczyć, który z nich jest uszkodzony i naprawić.
Inną opcją jest to, że jeśli masz stronę WordPress, możesz dodać specjalne rozszerzenie „Broken Link Checker”. Dzięki temu możesz znacznie łatwiej znaleźć uszkodzony link, aby go rozwiązać.
Dzięki temu możesz wybrać, które linki chcesz sprawdzić, zobaczyć, jaki błąd wystąpił w każdym z nich, a także daje możliwość szybkiego i skutecznego naprawienia go. W rzeczywistości w tym innym poście pokażemy, jak naprawić uszkodzone linki za pomocą Broken Link Checker.
To rozszerzenie jest całkowicie darmowe i bardzo przydatne. Jest bardzo łatwy w użyciu i zdecydowanie polecamy go do ulepszenia korzystania z linków w Twojej witrynie.
Mamy nadzieję, że wszystkie te informacje były dla Ciebie przydatne i nic nie wpływa na SEO Twojej witryny. Idź dalej, staraj się być coraz lepszym i naprawiaj te drobne szczegóły, które niewątpliwie robią różnicę.