Skip to content

Co to oznacza i jak naprawić błąd przekroczenia limitu czasu żądania 408? (Przykład)

30 de styczeń de 2021

Z pewnością zdarzyło Ci się, że chcesz uzyskać dostęp do strony internetowej z wybranej przeglądarki, ta strona nie ładuje się, a raczej dostajesz błąd 408 na tej stronie. Może to być bardzo irytujące, jeśli nie masz pojęcia, co to był za błąd, co go spowodowało i jak możesz to naprawić.

Ale od teraz nie będziesz się już martwić, jeśli natkniesz się na ten irytujący błąd, ponieważ dzisiaj wyjaśnimy Ci Co to oznacza i jak naprawić błąd przekroczenia limitu czasu żądania 408?

Co oznacza błąd przekroczenia limitu czasu żądania 408?

Aby zrozumieć, na czym polega ten błąd, musisz trochę zrozumieć działanie przeglądarek i relacji klient-serwer oraz odpowiedzi wynikające z tej relacji. Kiedy jesteśmy na stronie internetowej, wspomniana witryna musi być domyślnie załadowana w przeglądarce.

Aby tego typu odpowiedzi miały miejsce, plik Hypertext Transfer Protocol lub protokół HTTP, który działa w specjalny sposób i jest bardzo przydatny. To nic innego jak interakcja klient-serwer. W którym preferowana przeglądarka odpowiada klientowi za pośrednictwem żądania HTTP, a następnie serwer wysyła odpowiedź, która zawiera kod stanu.

Ogólnie rzecz biorąc, tego typu odpowiedzi pozostają niezauważone przez użytkownika, ale z drugiej strony jest wiele kodów błędów HTTP, na przykład, aby wspomnieć o innym błędzie tej klasy, jest błąd HTTP 404 Not Found, który zwykle dotyczy WordPress. Te błędy działają inaczej, jeśli wystąpi problem, przeglądarka odbije to pokazując kody serii 4XX lub 5XX, które ujawniają problem po stronie serwera lub klienta.

Właśnie tego typu odpowiedź na błąd powodują błąd 408, co odzwierciedla przekroczenie limitu czasu żądania wysłanego przez klienta na serwerze.

Generalnie ten typ błędu wynika z problemów związanych z użytkownikiem lub klientem, chociaż istnieje minimalne prawdopodobieństwo, że problem jest spowodowany błędami konfiguracyjnymi przeglądarki, dlatego zawsze należy starać się korzystać z najlepszych przeglądarek WWW .

Jak naprawić błąd przekroczenia limitu czasu żądania 408?

Istnieje kilka środków, które możesz podjąć, próbując rozwiązać problem związany z błędem 408, wśród nich niektóre środki, o których wspomnimy:

  • Sprawdź swoje połączenie: jak wyjaśniliśmy wcześniej, błąd przekroczenia limitu czasu żądania 408 jest zwykle spowodowany problemami pochodzącymi od klienta. Jeden z tych problemów jest zwykle twoją połączenie internetowe, co oczywiście powoduje, że strony nie ładują się całkiem dobrze i to może powodować błąd 408.
  • Więc najlepszą rzeczą do zrobienia jest to Sprawdź swoje połączenie z internetem, uruchom ponownie router i odwiedź inne strony internetowe, aby sprawdzić, czy się ładują, czy nie.
  • Poczekaj chwilę: wydaje się to nieco nietypowe rozwiązanie, ale jak wspomnieliśmy wcześniej, jeśli ten błąd jest spowodowany problemami z Internetem, mogą one rozwiązać się same w czasie. Może to być kilka minut, więc możesz chwilę poczekać spróbuj ponownie załadować stronę.
  • Sprawdź adres URL: Inną opcją, którą musisz spróbować znaleźć ostateczne rozwiązanie problemu z błędem przekroczenia limitu czasu żądania 408, jest pójście i sprawdź, czy adres URL, po którym chcesz się poruszać, jest aktualny i to jest poprawne.
  • Czasami błąd 408 występuje, gdy próbujesz wejść na stronę internetową, która nie jest już dostępna lub jeśli strona, na którą chcesz wejść, zmieniła swój adres na HTTPS, który różni się od HTTP. Tak więc adres URL, którego używasz, nie przeniesie Cię do żądanej strony, ale raczej wystąpi błąd 408.

Protokół HTTP

Zauważyłeś to? Bardzo łatwo było się nauczyć krok po kroku uporządkować raz i na zawsze błąd 408 Request Timeout, Dlatego, gdy ten błąd pojawi się w Twojej przeglądarce, możesz podjąć odpowiednie kroki, aby ten błąd nie pojawiał się ponownie podczas przeglądania Internetu. Chociaż nie są to złożone rozwiązania, dodając te niewielkie wysiłki, nie dowiesz się więcej o błędzie przekroczenia limitu czasu żądania 404.

dołącz do naszego kanału telegram