Skip to content

Co to jest światłowód symetryczny i jakie są różnice w stosunku do światłowodu?

1 de marzec de 2021

Podczas przeglądania Internetu zawsze używane są dwie prędkości, z których przez większość czasu nie zdajesz sobie sprawy jako użytkownik, ponieważ jest to proces automatyczny: Szybkość pobierania i prędkość loading «Światłowód symetryczny».

Szybkość Ściągnij Jest używany przez system podczas pobierania ulubionych filmów i plików wideo, słuchania muzyki lub przeglądania dowolnej strony w Internecie. A kiedy przesyłasz zdjęcia lub notatki głosowe do WhatsApp lub innych sieci społecznościowych, do swoich „chmur jazdy” lub grasz online, system korzysta z szybkości Załaduj.

Jak dotąd wszystko idzie świetnie! Ale staje się to trochę trudne, gdy ten ulubiony film lub pilny plik twojego szefa kręci się, kręci, kręci się i nic która osiąga 100% egzekucyjny. Więc spieszyłeś się z telefonem do dostawcy usług, aby rozwiązać problem A co zwykle się dzieje?

Masz więcej wątpliwości, gdy słowa takie jak: „Światłowód symetryczny lub światłowód asymetryczny itp.” Ale nie martw się, przyszliśmy, aby pomóc Ci zrozumieć, co oznaczają te terminy i jakie zalety i wady je charakteryzują. Abyś mógł później podjąć decyzję o tym, z którego włókna wybrać i nie marnować oszczędności.

Co to jest światłowód symetryczny

Światłowód symetryczny, jak sama nazwa wskazuje, odnosi się do prędkości pobierania równej lub takiej samej szybkości wysyłania. Na przykład, jeśli kupisz abonament internetowy z pobieraniem 1 GB, będzie on również obejmował przesyłanie 1 GB w szybkości połączenia z siecią. A jakie korzyści Ci to przyniesie? A jak było wcześniej? Na to ostatnie pytanie odpowiemy trochę później.

Zalety i zalety światłowodu symetrycznego

Jednak nasz styl życia zmienił się w ciągu ostatnich 20 lat i dziś potrzebujemy również szybkości wysyłania. Na przykład, jeśli chcesz przesłać zdjęcia, filmy lub chcesz pracować jako YouTuber. Światłowód symetryczny zapewnia następujące korzyści:

  • Wideokonferencja ze Skype lub Zoom, płyn.
  • Dla mieć w domu „luksusy”, takie jak sygnał telewizyjny HD, 4K, Netflix itp., które wymagają większej przepustowości zarówno do przesyłania, jak i pobierania.
  • Służy dla Twojego praca zdalna płyn. Aby zamontować dużą ilość treści w Internecie, im szybciej zostaną one przesłane, tym lepiej. Aby grać na najbardziej zaawansowanej konsoli do gier i strumieniować bez przerw.
  • Wszystkie dom połączony z Internetem i uruchom go za pomocą polecenia głosowego: inteligentne światła, inteligentna kamera monitorująca, inteligentny termostat, aby utrzymać idealną temperaturę dla zwierzęcia i podawać jedzenie podczas podróży, za pomocą polecenia głosowego podłączonego do Wi-Fi z telefonu komórkowego.

Kolejną zaletą jest to równomiernie rozprowadza szerokość przepustowość między wszystkimi urządzeniami, dzięki czemu działają wydajnie nawet jednocześnie.

zdjęcie czarnego routera z szarym kablem przekazującym sygnał wifi do urządzenia mobilnego

Światłowód (asymetryczny lub FTTH (Fiber-To-The-Home))

Ci, którzy pamiętają początek internetu, zgodzą się, że z asymetrycznym światłowodem trzeba było odłączyć jeden z telefonów stacjonarnych w domu, aby podłączyć modem (ale problem został rozwiązany wkrótce potem).

  • Uruchomienie systemu operacyjnego komputera zajęło około 10 minut.
  • Jeśli odebrano połączenie lub ktoś odebrał telefon pomocniczy w domu, funkcja Połączenie.
  • Podobnie będą pamiętać, że potrzeba było więcej megabajtów pobierania, ponieważ to, co robiliśmy najczęściej, to pobieranie piosenek, filmów, gier itp. Podam przykład: jeśli kupiłeś plan 100 MB, oznaczało to, że było to 100 MB pobierania i 10 MB przesyłania …

Prawie nie bierzemy pod uwagę najciekawszych aspektów tego, jak bardzo procesy połączenie internetowe. Warto dowiedzieć się, z jakiego typu połączenia korzysta nasz usługodawca, abyśmy mogli podejmować lepsze decyzje.

Śledź tę wspaniałą erę cyfrową w prosty i praktyczny sposób, zgodnie z naszym zwyczajem, aby publikować je w krótkich artykułach, takich jak ten.

dołącz do naszego kanału telegram