Skip to content

Co to jest Screen Mirroring, do czego służy i jak go pobrać i aktywować na dowolnym urządzeniu?

1 de sierpień de 2022

Czy kiedykolwiek chciałeś mieć możliwość łatwego przeglądania zawartości telefonu na większym ekranie? Coś, co kiedyś było niewygodne, a nawet niemożliwe, dziś dzięki technologii jest to coś bardzo naturalnego. Pobierz dublowanie ekranu sprawia, że ​​jesteśmy w stanie cieszyć się wszelkiego rodzaju treściami na naszym telewizorze za pomocą naszego telefonu komórkowego

Ale poza korzystaniem z Netflix na naszym ekranie, istnieje możliwość wyświetlania dokładnie tego, co widzimy na naszym smartfonie. Ale tym razem w w czasie rzeczywistym na naszym Smart TV. Mówimy o Screen Mirroring, który możemy pobrać, jeśli nie ma go na naszych urządzeniach

Jest to całkiem przydatna technologia, której można użyć do wyświetlania wszystkiego, co robimy na naszym telefonie, na ekranie telewizora. To pochodzi z pliki multimedialne, wideo i audio które zapisaliśmy na naszym smartfonie, nawet treści, które znajdziemy w sieci.

Aby korzystać z Mirror Link lub Screen Mirroring, jest to niezbędne, aby oba inteligentne urządzenia były kompatybilne z tą funkcją. Technologia, na której się opiera, nazywa się „Miracast”, dlatego aby dowiedzieć się, czy Twój telefon jest kompatybilny z tą funkcją lustra, zaleca się wyszukiwanie na stronie internetowej producenta Twojego telefonu.

Możesz również sprawdzić na swoim telewizorze Smart TV, czy funkcja jest dostępna, przechodząc do zbieracz Źródła wejściowe i sprawdzanie, czy którakolwiek z opcji to „Screen Mirroring”. Wystarczyłoby upewnić się, że urządzenia, zarówno Smart TV, jak i telefon, są podłączone do tej samej sieci. Dzięki temu ekran telefonu może być wyświetlany na telewizorze bez problemu.

Jak sprawdzić, czy mój telefon ma funkcję Screen Mirroring?

Najlepszym sposobem sprawdzenia, czy Twój telefon ma Screen Mirroring, jest po prostu z paska powiadomień. Po prostu przesuń palcem od góry do dołu, a następnie przesuń ponownie, powinny pojawić się wszystkie skróty do różnych funkcji, jednym z nich powinno być Screen Mirroring.

Może się jednak zdarzyć, że Twój telefon nie ma tej opcji, ponieważ istnieją naprawdę ograniczone modele telefonów i marki, które domyślnie mają tę funkcję. Ale można to rozwiązać, przechodząc do pobieraj aplikacje podobne do Screen Mirroring które pozwalają zrobić to samo bez żadnych problemów.

Najlepszą aplikacją do tego jest „Screen Stream Mirroring Free”, którą można pobrać bezpośrednio ze Sklepu Play. Dzięki tej aplikacji w kilku słowach będziesz mógł zrób to samo, co zrobiłbyś z Screen Mirroring. W ten sposób wyświetlimy wszystko, co widzisz na swoim urządzeniu mobilnym, na Smart TV.

Jak aktywować tę funkcję na dowolnym urządzeniu?

Pamiętaj, że aby to zadziałało, dwa urządzenia podłączone do tej samej sieci Wi-Fi. Jeśli tak nie jest, nie będzie można udostępnić ekranu, ponieważ nie jest to typowy proces podłączania telefonu do telewizora przez USB lub coś w tym stylu.

Ta aplikacja jest domyślnie dostępny na Androidzie i tworzy serwer lokalny. W ten sposób udaje mu się odzwierciedlić to, co widać na telefonie, czyli to, co zostanie odzwierciedlone w telewizorze, że tak powiem.

osoba ćwicząca na telefonie komórkowym

Twoja aktywacja Będzie to również zależało od modelu i marki Smart Tv liczysz, dlatego jeśli pojawią się jakieś niedogodności lub typowe błędy, warto zasięgnąć porady na oficjalnej stronie marki lub u eksperta w tej dziedzinie.

Poza tym możemy zmierzyć się z problemem, że po prostu nie mamy smart TV, czy to oznacza, że ​​nie możemy cieszyć się tą niesamowitą funkcjonalnością? Nie ma mowy! W takim przypadku nie rób korzystanie z innych urządzeń zewnętrznych które tym razem są przydatne.

Podobnie jak w przypadku „Chromecasta”, urządzenia opracowanego przez Google, które pozwala stwórz pomost między naszym telewizorem i naszego telefonu komórkowego, za pośrednictwem połączenia Wi-Fi, które nie jest wcale skomplikowane w użyciu

Screen Mirroring jest dość prosty w użyciu i można z niego wiele skorzystać, osiągając ciekawe rzeczy, takie jak widzenie filmy, filmy online, a nawet grać na nieco większym ekranie, nie mówiąc już o tym, że w telefonie można umieścić joystick, granie staje się prawdziwym szaleństwem.

dołącz do naszego kanału telegram