Skip to content

Co to jest podgląd w programie PowerPoint? Do czego to służy i jak mogę to zobaczyć?

6 de Listopad de 2021

Jednym z najlepszych programów do tworzenia wszelkiego rodzaju prezentacji jest Microsoft PowerPoint, ponieważ dla nikogo nie jest to tajemnica, która wyróżnia się wszechstronnością, zapewniając szereg narzędzi, które pozwolą Ci tworzyć od tryptyków po umysł lub koncepcję mapy do prezentacji w środowisku akademickim, dlatego że wielu użytkowników to preferuje.

Podobnie program okazuje się niezwykle prosty w obsłudze w dowolnej wersji i ma ważną funkcję, którą jest podgląd podczas wykonywania serii odbitek. Zadanie, które możesz wykonać z drukarki komputera lub bezpośrednio z urządzenia mobilnego z systemem Android za pośrednictwem opcji sieci USB lub WiFi.

Dlatego uzyskanie podglądu wydruku plików utworzonych w programie ułatwi nam życie, dlatego w tym artykule opowiemy Ci wszystko na ten temat, abyś mógł zacząć użyj tej funkcji programu tak szybko, jak to możliwe.

Na czym polega podgląd w programie PowerPoint i jaka jest jego funkcjonalność?

Jest to funkcja, która jest częścią narzędzi programu i która pozwoli nam określić, czy plik wygląda dobrze, jeśli chodzi o drukowanie. Ponieważ, jeśli się tego nie upewnimy, pewne szczegóły, które mogą zmatowieć wrażenia, co oznacza więcej odpadów papierniczych i zasobów gospodarczych.

Dlatego nie ma sensu tak usilnie próbować tworzyć bardziej oryginalne i atrakcyjne prezentacje jeśli w momencie zabierania ich do fizycznego arkusza pojawiają się błędy, o których możemy się zorientować, jeśli odpowiednio wykorzystamy podgląd, który oferuje nam program.

Z tego powodu konieczne jest skorzystanie z tego narzędzia, a tym samym sprawdzenie, czy wszystko być dobrze zorganizowanym i bez widocznego błędu. Ponadto będziemy mogli obserwować wszystkie wykonane slajdy z dużą precyzją na wypadek, gdybyśmy chcieli wysłać te same slajdy e-mailem, aby ktoś inny mógł je wydrukować.

Jak mogę wyświetlić podgląd programu PowerPoint w programie PowerPoint?

Aby wykonać tę akcję, musisz najpierw uzupełnić plik, nad którym pracujesz, a następnie przejść do menu Plik, które znajduje się w panelu narzędzi, znajdującym się w lewej górnej części okna. Później poszukasz opcji Drukuj i wyświetli się lista ze wszystkimi opcje drukowania oferowane przez program.

W ten sposób możesz uzyskać dostęp do podglądu, w którym możesz zobaczyć podgląd wszystkich swoich slajdów, a także ustawienia drukowania. Gdzie możesz zmodyfikować swoją pracę i wybrać, ile slajdów chcesz wydrukować, ponieważ w niektórych przypadkach nie jest konieczne drukowanie ich wszystkich.

sposób, aby wyświetlić podgląd PowerPoint na komputerze

W ten sam sposób można wybrać liczbę slajdów, które mają pojawić się na arkuszu, w niektórych przypadkach najbardziej zalecaną opcją jest zmiana rozmiaru slajdu i w ten sposób zaoszczędzenie na papierze, ponieważ program pozwala nawet zawierać do 9 slajdów na jednym arkuszu, dostosowując rozmiar i odpowiednią jakość tego samego.

Z drugiej strony w panelu wyświetlacza masz możliwość modyfikowania kolorów prezentacji, wprowadzania zmian w teksturach dokumentu tak, aby w przypadku posiadania prostej drukarki kolory slajdów odpowiadały, a tym samym , ułatwić wydrukowanie dokumentu.

Ostatnie kroki, aby wydrukować dokument w programie PowerPoint

Po sprawdzeniu wszystkich ustawień i upewnieniu się podczas drukowania, ostatnią rzeczą, którą należy zrobić, to kliknąć przycisk Drukuj na tym samym panelu i jeśli chcesz wrócić do dokumentu, wystarczy kliknąć klawisz Escape.

Należy zauważyć, że możesz tworzyć prezentacje w programie w zaciszu swojego telefonu komórkowego; Jednym z urządzeń mobilnych, które najlepiej dostosowują się do tego celu, jest Samsung Galaxy, na którym zalecamy pobranie oficjalnej wersji pakietu Office, aby móc wygodnie pracować, a później zdecydować się na wydrukuj dokument za pomocą kabla USB lub Wi-Fi.