Skip to content

Co to jest logo lub doodle Google? Jak wyświetlić lub wybrać doodla

11 de Maj de 2021

Firma Google nie przestała rozwijać nowych funkcji i opcji dla swoich programów, aplikacji i platform w celu zaoferowania lepsza ich obsługa lub po prostu nadanie im bardziej wyrazistego i prostego wyglądu.

Z pewnością zdarzyło Ci się, że przeszukując wyszukiwarkę Google zdajesz sobie sprawę że litery zmieniają swój wygląd, aw przypadku, gdy w tym dniu obchodzone jest określone święto, litery te zostaną dostosowane do tematu tego święta.

Cóż, te zmiany są spowodowane celową zmianą spowodowaną przez tę samą firmę Google, o której mowa „Doodle Google”.

Co to jest Doodle Google?

Jest to prosta, ale bardzo kreatywna tymczasowa zmiana, która jest wprowadzana do liter Google w oficjalnej wyszukiwarce, zmiana jest aby uczcić pamiętną datę które mogą dotyczyć uroczystości, osiągnięć lub nawet ważnych osób, które utworzyły historię.

W tym celu zaczęto opracowywać Google Doodle po zaprojektowaniu dla niego logo. Dzień Bastylii w 2000 roku Dennis Hwang, na podstawie propozycji Larry’ego Page’a i Sergeya Brina, po czym Doodles zostały stworzone w zorganizowany sposób i opublikowane przez specjalny zespół o nazwie „Doodlers”.

Na początku Doodles były prostymi, statycznymi projektami słowa Google, ale z biegiem czasu ulegały poprawie, aż do opublikowania pierwszego animowanego doodla.

Animowany doodle został opublikowany na cześć fizyka Izaak Newton mając kilka bardzo kreatywnych animacji, a później można było również opracować pierwszy interaktywny doodla z okazji serii „Pac Man ” Dzięki temu użytkownicy, którzy korzystali z platformy, mogli zagrać w grę Pac Man, w której platformą będą litery Google.

doodle pac man w google

Po dużej popularności Doodles, firma Google postanowiła coraz bardziej promować rozwój nowych projektów, do tego stopnia, że ​​do dziś mają z ponad 4000 różnych wzorów Doodles w oficjalnej wyszukiwarce.

Jak zobaczyć Google Doodles w wyszukiwarce

Aby zobaczyć Doodles na platformie Google Dostęp do wyszukiwarki będzie możliwy tylko z dowolnej przeglądarki w dniu, w którym obchodzony jest pamiętny dzień, jak w przypadku Hallowen lub w Boże Narodzenie.

Chociaż istnieje również opcja zobaczenia doodli z poprzednich uroczystości i kultowych postaci, a nawet gry, którą chcesz, bez potrzeby, aby był to dzień jej obchodów, poniżej pokażemy, jak zobaczyć wcześniej opublikowane gryzmoły

  1. Pierwszą rzeczą, którą należy zrobić, jest zaktualizowanie przeglądarki Google Chrome do najnowszej wersji lub dowolnej innej, którą zainstalowałeś na swoim urządzeniu, aby móc nawigować bez problemów
  2. Po wejściu do przeglądarki wprowadź oficjalną wyszukiwarkę Google i wprowadź słowo „Doodles”
  3. Będziesz musiał uzyskać dostęp do oficjalnej strony Google Doodles, na której znajdziesz wszystkie najnowsze Doodles opracowane przez firmę Google, a na której z kolei znajdziesz Doodle utworzony na bieżący dzień
  4. I gotowy! będzie można zobaczyć wszystkie Doodles opracowane przez firmę Google

Jeśli jednak chcesz zobaczyć Doodles utworzone od 1998 roku, będziesz musiał uzyskać dostęp do plików Doodles, które można znaleźć na tej samej stronieUzyskując do nich dostęp, będziesz mógł znaleźć wszystkie gryzmoły stworzone od tego roku i dobrze uporządkowane według ich daty, ponadto w tej sekcji będziesz mógł zobaczyć wszystkie informacje dotyczące tego, co wyraża ta konkretna data.

Wybierz doodle, który chcesz umieścić w swojej wyszukiwarce

Istnieje sposób, w jaki możesz użyć doodla i ustawić go jako domyślny za pomocą bezpłatnego rozszerzenia „ulubiony doodle” Aby podczas korzystania z wyszukiwarki Google platforma korzystała z projektu Doodle, który chcemy, poniżej pokażemy, jak to zrobić:

  1. Pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, to uzyskać dostęp do katalogu Doodles z poziomu Oficjalna strona Doodles Google
  2. Kliknij doodle, do którego chcesz uzyskać dostęp do większej liczby funkcji i informacji na jego temat
  3. Będziesz w stanie docenić, że pod Doodle wybierzesz przycisk, który mówi „ustaw tego doodla jako ulubionego”
  4. Kliknij przycisk poniżej wybranego doodla
  5. I gotowy! zostanie ustawiony jako domyślny bazgroły