Skip to content

Co to jest Keylogger, do czego służy i skąd mam wiedzieć, czy na moim komputerze jest zainstalowany?

14 de kwiecień de 2021

Każdego dnia ludzie odkrywają nowe sposoby, dzięki którym mogą to osiągnąć używać ich gadżetów technologicznych. Komputery i telefony mają codziennie nowe funkcje, które pomagają ludziom prowadzić łatwiejsze życie, ponieważ większość naszych problemów prawie zawsze rozwiązuje urządzenie.

Ważne jest, aby wiedzieć, że plik środowisko cyfrowe jest nieskończenie szerokie. Wszystko, co jest publikowane w tej przestrzeni, prawie nigdy nie jest tracone i zawsze istnieją sposoby na odzyskanie rzeczy, które wydają się utracone lub usunięte.

To środowisko charakteryzuje się obecność różnych użytkowników, z których każdy ma inne zdolności niż inni, którzy dzielą tę przestrzeń. Najpopularniejszym typem użytkowników w tej przestrzeni jest zwykły użytkownik Internetu, który korzysta z internetu wyłącznie w celach rozrywkowych i zdobywania wiedzy.

Podobnie są ludzie, którzy zyskują dzięki swojej lokalizacji w tym środowisku. Na przykład wiele osób ma gigantyczne systemy do sprzedaży i dystrybucji towarów przez Internet, z których głównymi są Alibaba w Chinach i Amazon w Stanach Zjednoczonych.

W tym środowisku są też „drapieżcy”, a raczej ludzie, którzy zamiast chcieć coś ułatwić lub świadczyć usługi, po prostu Starają się atakować w sposób negatywny przeciwko życiu normalnych ludzi.

Ci ludzie są znane jako cyberprzestępcy. Są one odpowiedzialne za wydobywanie wszelkiego rodzaju cennych informacji, które mogą znajdować się w naszych systemach. Jeśli się zastanawiasz, zdecydowanej większości udaje się popełniać przestępstwa poprzez instalację i infekowanie systemów komputerowych wirusami.

Czym konkretnie jest złośliwe oprogramowanie?

Kiedy pobierasz aplikację na swój telefon komórkowy, faktycznie pobierasz plik, co samo w sobie nie jest aplikacją, ale bardzo dużą serią zjednoczonych ze sobą kodów, które generują doświadczenie posiadania aplikacji. Kody te dokładnie informują telefon, co ma robić i kiedy ma to zrobić.

Teraz, jeśli te wiersze kodu sterować zachodzącymi procesami oznacza to, że wewnątrz urządzenia podczas pracy mogą służyć do wielu celów, które zawsze starają się opierać na poprawie doświadczenia, jednak jest wiele osób, które wykorzystują je do niekorzystnych celów.

Kiedy wiersz kodu nie spełnia normalnych parametrów z programu możemy wywnioskować, że zawiera on wirusa. Aby zająć się tym problemem, możesz dowiedzieć się, jak usunąć wirusa z mojego komputera bez programu antywirusowego.

Jakie są rodzaje złośliwego oprogramowania?

Wśród nich jest kilka. Wirusy zwykle wyszukują komputery, które nie mają programu antywirusowego, dlatego ważne jest, aby wiedzieć, jak rozpoznać, czy na komputerze jest wirus. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo w Internecie i mniejszą skłonność do pobierania wirusów, ważne jest, aby dowiedzieć się, który z najlepszych darmowych programów antywirusowych można pobrać na swój komputer.

Tak jak w prawdziwym życiu są wirusy, również w środowisku cyfrowym, i ważne jest, aby ludzie wiedzieli, że mają ten sam typ zachowań związanych z replikacją i ekspansją, co ich główny cel. Jednak sposób pozyskiwania informacji może się różnić.

Złośliwe oprogramowanie to trojany, które usuwają pliki z komputera, mogą to być również wirusy-robaki, które przekazują pliki z komputera na inny serwer lub w tym przypadku KeyLoggery, które zapisują informacje z klawiatury.

nielegalny sweter hakera

Jak usunąć Keylogger?

To jest działanie, które samemu jest umiarkowanie niemożliwe, Cóż, zdecydowana większość KeyLoggerów pozostaje incognito. Jednak gdy użytkownik uzyskuje dostęp do programu antywirusowego, szansa na wyeliminowanie Keyloggera znacznie wzrasta.

Zwykle program antywirusowy wykonać ogólne skanowanie wszystkich plików na komputerachi porównują je z niemal nieskończoną bazą danych różnych typów złośliwego oprogramowania, które istniały w erze cyfrowej.

Jeśli program antywirusowy wykryje, że masz wirusa, który już wykrył w swojej bazie danych, szybko go usunie, aby komputer nie miał luk informacyjnych. Twój komputer podda plik kwarantannie, a jeśli nie wiesz, co to oznacza, ważne jest, aby wiedzieć wszystko o plikach objętych kwarantanną wirusów na komputerze.

dołącz do naszego kanału telegram