Skip to content

Co to jest inteligentny pokój i jak go kondycjonować i konfigurować dla swoich dzieci? – Elektronika automatyki domowej

16 de Maj de 2021

Rozwój technologii nastąpił zgodnie z potrzebami człowieka, tak jest w przypadku branży elektroniki, takiej jak automatyka domowa, która odpowiada za automatyzacja procesów domowych. W tym sensie coraz więcej ludzi ucieka się do instalowania zautomatyzowanych systemów w swoich domach, aby ułatwić sobie życie i stworzyć warunki do ochrony swoich aktywów i bliskich.

W tym poście będziemy rozmawiać o koncepcjach inteligentne pokoje oraz jak je kondycjonować i konfigurować dla swoich dzieci. Przekonasz się, że tego typu obiekty oferują wiele korzyści, które wiążą się głównie z bezpieczeństwem i oszczędnością czasu. Bez zbędnych ceregieli przedstawiamy definicję inteligentnego pokoju

Co to jest inteligentny pokój?

Jak już wcześniej nazwaliśmy, postęp technologiczny rozwija się zgodnie z potrzebami ludzi, a jedną z najbardziej widocznych potrzeb w ostatnim czasie jest szukaj komfortu, co jest zapewniane poprzez uzyskiwanie kontrolowanych środowisk za pomocą urządzeń lub sprzętu zapewniającego taki komfort.

W tym sensie inteligentne pomieszczenie to nic innego jak klimatyzowana przestrzeń wyposażona w sprzęt technologiczny zdolny do tworzenia automatyzacji zastępującej interwencję człowieka.

Teraz, gdy znasz już termin związany z inteligentnym pokojem, prawdopodobnie zastanawiasz się: jak go stworzyć i jak go skonfigurować? Cóż, będziemy również rozmawiać na ten temat i elementy, które interweniują, aby osiągnąć wspomnianą automatyzację.

Jednak właściwe jest, abyś w zasadzie zdefiniował, jakie elementy chciałbyś kontrolować w swoim pokoju dziecięcym od tego czasu ich potrzeby często różnią się od potrzeb dorosłych.

W takim przypadku powinieneś zacząć od Zrób listę i na jej podstawie zaplanuj sprzęt, którego będziesz potrzebować Aby jednak przeprowadzić odpowiednie kontrole, w tym poście będziemy rekomendować najczęściej spotykane elementy, które są zwykle konfigurowane w pokojach dziecięcych; Wśród nich znajdziesz oświetlenie, gniazdka elektryczne, klimatyzację i monitoring za pomocą systemu kamer.

Przekonasz się, że możesz przeprowadzić automatyzację domu niewielkim nakładem pieniędzy, co stanowi zaletę, ponieważ nie tylko stworzysz inteligentny pokój dla swoich dzieci, ale będziesz mógł cieszyć się zarówno sobą, jak i wszystkimi członkami rodziny jądra korzyści z takiego systemu.

palec wskazujący ikona światła na niebiesko

Jak kondycjonować i skonfigurować inteligentny pokój dla swoich dzieci?

Elementy, które są wymagane do skonfigurowania i kondycjonowania inteligentnego pomieszczenia, nie są zwykłym wyposażeniem, to znaczy są specjalne urządzenia wyposażone w technologię, która sprawia, że ​​są ze sobą kompatybilne dzięki czemu możesz kontrolować zdarzenia, które będą miały miejsce w pokoju. Tak jest w przypadku urządzeń SonOff Basic, które służą do sterowania włączaniem i wyłączaniem elementów mocy, takich jak m.in. światła, lodówki, syreny.

Z drugiej strony będziesz potrzebować takich elementów, jak Smart TV, inteligentne oświetlenie, ogólnie sprzęt ostatniej generacji, który jest kompatybilny z oprogramowaniem sterującym, takim jak Strona główna lub Asystent Google Służą do konfigurowania, kiedy powinno nastąpić zdarzenie, to znaczy, kiedy Smart TV, klimatyzacja, sprzęt nagłaśniający są włączane lub wyłączane, a nawet włączają lub wyłączają zasilanie gniazdek.

Więc musisz mieć to oprogramowanie na swoim smartfonie Aby sprawować kontrolę nad tymi urządzeniami, musisz przejść do oficjalnej strony Asystenta Google, aby pobrać i później skonfigurować swoje urządzenia. Po pobraniu oprogramowania należy przystąpić do konfiguracji sprzętu w następujący sposób:

  • Wejdź do menu app i znajdź kompas
  • Wybierz punkty, które znajdują się w prawym górnym rogu i znajdź ustawienia
  • Wprowadź opcję asystenta
  • Wybierz procedury
  • Naciśnij ikonę „+”, aby dodać nową procedurę
  • Kontynuuj edycję polecenie głosowe, które aktywuje procedurę
  • W akcjach ustaw konfigurację czasu (Data i czas) wystąpienia akcji. Możesz dodać oświetlenie, klimatyzację, Smart TV
  • Możesz dodać wszystkie akcje, które chcesz w zależności od potrzeb i zapisać je do wykonania.

Jak zauważyłeś nie są to skomplikowane procesy, a zamiast tego zapewnią komfort, którego szukasz, i zwiększą bezpieczeństwo, którego potrzebujesz dla swoich dzieci, gdy są same w swoim pokoju.