Skip to content

Co to jest i co zawiera Standardowy pasek narzędzi?

6 de Maj de 2021

W większości programów, a nawet systemów operacyjnych, są tak zwane standardowe paski narzędzi, bo wierz lub nie, że tak jest jedno z najbardziej przydatnych narzędzi, ale najmniej doceniana ze wszystkich, ponieważ z nich uruchamiana jest duża różnorodność opcji i funkcji, które są niezbędne do pełnego wykorzystania tego programu.

Ale tak jak w przypadku większości rzeczy, nie mamy na ten temat zbyt obszernej wiedzy i dlatego dzisiaj w spojrzeniu na to, jak to się robi, podamy krótkie, ale pełne wyjaśnienie standardowego paska narzędzi i także jakie ma funkcje, aby w ten sposób móc to wykorzystać.

Co to jest standardowy pasek narzędzi?

To nic innego jak narzędzie, które jest powszechnie reprezentowane na naszym ekranie w sposób liniowy, poziomo lub pionowo, który występuje w większości programów i systemów operacyjnych, ponieważ stamtąd można wykonywać różne funkcje.

Jest to szeroko stosowane, a także ma różne warianty, które mogą stać się wygodniejsze. Zasadniczo te paski narzędzi były używane od czasu zainstalowania pierwszego systemu operacyjnego, jest to narzędzie, które przetrwało lata.

Co zawiera i jaką funkcję pełni ten pasek narzędzi?

Cóż, ten pasek narzędzi często posiada przyciski używane do wszystkich poleceń zwany standardem. Jedną z firm, która najczęściej z niego korzystała, jest Microsoft, ale nie jedyna, istnieją różne systemy operacyjne, które również używają tego narzędzia.

To normalnie ma projekt mieszkanie do tego stopnia, że ​​nasza mysz jest umieszczona na jednym z przycisków, nadając temu aspektowi bardziej trójwymiarowy charakter. Wśród przycisków lub opcji ma:

Nowy

Służy do tworzenia nowego, pustego dokumentu przy użyciu szablonu jako domyślnego. W ten sposób otrzymasz „nowy plik”, który wkrótce będzie można edytować.

Otworzyć

Ten przycisk informuje nas, że można z niego otworzyć dowolny plik, który został już utworzony i używać go w oprogramowaniu, w przypadku, gdy jest kompatybilny z tym.

Trzymać

Jest to jeden z najłatwiejszych do wyjaśnienia, służy do zabezpieczenia dokumentu lub pliku, w którym pracujesz, dzięki czemu nie zostanie on utracony po zamknięciu programu. W przypadku, gdy jest to nowy plik, zapyta Cię zlokalizuj folder, w którym chcesz go zapisać, Ale jeśli zmodyfikowałeś tylko istniejący plik, po naciśnięciu przycisku ten plik zastąpi poprzedni.

Szukać

W tej sekcji paska narzędzi będziesz mógł wyszukać dowolny plik lub dokument, który jest aktualny lub który naprawdę potrzebujesz łatwo znaleźć. Jeśli chcesz, możesz usunąć lub dezaktywować pasek wyszukiwania.

Drukować

Ten przycisk ma ikonę drukarki i służy do drukuj bezpośrednio wspomniany dokument, nawet bez możliwości zobaczenia jego podglądu (przynajmniej w przeszłości), ponieważ dziś można zweryfikować cały dokument.

Wytnij, skopiuj i wklej

Te trzy punkty są jednymi z najczęściej używanych, ponieważ z nich można wykonać wycięcie lub kopię utworzonego tekstu i wkleić go w zupełnie innym miejscu.

wytnij, skopiuj, wklej, ikony

Chociaż te funkcje można wykonać za pomocą klawiatury, ten pasek narzędzi naprawdę upraszcza wszystko, co z nim związane.

Cofnij i ponów

Większość programów posiada listę działań, które w nim wykonujemy, to dzięki nim jest to możliwe cofnąć wszelkie błędy, które wystąpiły lub przerób coś, co nam się podobało. To naprawdę bardzo przydatna funkcja.

Powiększenie

Możesz dodać lub dodać przycisk powiększenia do paska, ta opcja będzie pozwoli na wzrost tego, co jest w pliku, aby móc znacznie lepiej wizualizować, można zwiększyć widok z 10% do 500%

Wsparcie

To jedna z ostatnich opcji, jakie ma ten pasek, ponieważ jest naprawdę niezbędna uzyskać pomoc z dowolnego powodu. Istnieją inne przyciski z różnymi funkcjami, takimi jak tabele, rysowanie i kolumny, ale ich użycie nie jest tak widoczne w większości programów, ponieważ wyżej wymienione są najczęściej używanymi funkcjami w tych standardowych narzędziach.