Skip to content

Co to jest Google Play Protect i jak go wyłączyć?

10 de Maj de 2021

Wyłącz Google Play Protect Wiele osób zastanawiało się nad tym, że ta usługa telefonów z Androidem ze wspomnianym sklepem jest czasami irytująca dla użytkowników. Wiele z nich nie wie, że to oprogramowanie jest nieszkodliwe i próbuje chronić Twoje urządzenie przed jakimś złośliwym oprogramowaniem.

Jeśli jesteś jednym z tych użytkowników, którzy bez względu na to, o ile chodzi o Google Play Protect, chcą go dezaktywować, z jakiegoś konkretnego powodu, tutaj pokażemy Ci, jak to zrobić łatwo i szybko. Aby dowiedzieć się, czym jest Google Play Protect i jak to wyłączyć, czytaj dalej.

Co to jest Google Play Protect i jakie ma funkcje?

W 2017 roku Usługi Google Play urządzenia zostały dodane do Google Play Protect jako program domyślny. Od tego roku Google Play Protect spełnia funkcje dla telefonów komórkowych z tym sklepem w swojej konfiguracji.

Google Play Protect Jest to sposób, w jaki urządzenia ze wspomnianym sklepem używają do ochrony telefonu, służy on jako antywirus w zakresie aplikacji, które są pobierane z tego sklepu.

Funkcje są zróżnicowane, ale zawsze mają ten cel: chronić urządzenie przed złośliwym oprogramowaniem lub jakimkolwiek szkodliwym efektem, który zagraża jego integralności.

Chodzi o to, że oprócz unikania instalowania złośliwych aplikacji na Androida, możesz także użyć tego narzędzia, które chroni Twoje urządzenie przed tymi aplikacjami.

Podczas pobierania pliku złośliwa lub potencjalnie szkodliwa aplikacja, Google Play Protect może zrobić trzy rzeczy. Po pierwsze, wysyła powiadomienie o tym, abyś mógł go usunąć lub odinstalować.

Po drugie, że tak wyłącz tę aplikację, dopóki użytkownik jej nie odinstaluje; aw niektórych przypadkach ta usługa może ją odinstalować i wysłać powiadomienie o tym, co zostało zrobione. To dobra usługa z Google Play, ale czasami te działania mogą być denerwujące.

Google Play Protect, jak to wyłączyć?

Chodzi o to, że jeśli jest coś, co eliminuje aplikację, którą chcemy zachować, najbardziej zgodną rzeczą jest to, że przeszkadzamy. Wiele razy Google Play Protect nie podaje uczciwych powodów swoich działań i jesteśmy zdezorientowani.

Z tego powodu wyjaśnimy, jak możesz na dobry czas dezaktywować Google Play Protect, aby uniknąć problemów w przyszłości i stracić część ważne informacje ze względu na tę „ochronę”.

Pierwszą rzeczą, którą zawsze będziemy zalecać, jeśli chodzi o konfigurację Google Play lub pobieranie aplikacji, jest aktualizacja Sklepu Play do najnowszej wersji; w ten sposób możesz mieć aktualne ustawienia.

Teraz kolejną rzeczą jest zalogowanie się na swoje konto Google w Sklepie Play, następnie otworzysz aplikację Sklep Play i dotkniesz trzech pasków (Menu).

Następnie musisz kliknąć Google Protect, a następnie w Ustawieniach na symbolu koła zębatego. Będziesz wtedy mieć możliwość aktywacji lub dezaktywacji Google Play Protect za pomocą tylko wirtualnego przełącznika, to takie proste.

Podczas wykonywania tego procesu niektóre aplikacje ze Sklepu Play mogą się nie pojawiać, ale nie martw się, nie jest to trudne do rozwiązania.

Co się stanie, jeśli dezaktywuję Google Play Protect? To jest niebezpieczne?

Jedną z rzeczy, które mogą się zdarzyć, jest to, że telefon nie pozostaje z rozszerzeniem standardowa konfiguracja ochrony, a to skutkuje pewnymi awariami telefonu w zakresie działania zwykle wydawanych zezwoleń.

Oznacza to, że okno ryzyka, że ​​Twój telefon uruchomi się podczas instalacji aplikacji, może już się nie pojawiać lub po prostu nie chroni Cię przed potencjalnymi uszkodzeniami wynikającymi ze zmian w aplikacjach, operacji, którą wykonuje cyklicznie zapobiegawczo.

wyłącz ochronę Google Play

Jeśli jednak prawidłowo korzystasz ze swojego urządzenia mobilnego i pobierasz tylko zweryfikowane aplikacje znalezione w Sklepie Play, fakt wyłączenie Google Play Protect nie jest takie niebezpieczne.

Oprócz tego istnieją opinie ekspertów, które potwierdzają nieskuteczność ochrony zapewnianej przez tę usługę Google Play. Umieszczanie go jako aplikacji dodatkowej.

Jeśli się boisz ryzyko złośliwego oprogramowania na Twoim urządzeniu Nie martw się z powodu wyłączenia Google Play Protect. Istnieją inne aplikacje odpowiedzialne za ochronę urządzenia przed wszelkiego rodzaju wirusami i są one bardziej wydajne niż oprogramowanie „Google Play Protect”.