Skip to content

Co to jest format MPEG, do czego służy i jak jest używany? (Przykład)

14 de marzec de 2021

W świecie technologia audiowizualna istnieje wiele przydatnych formatów, które można dostosować wizualnie do tego, czego potrzebujesz w swoich filmach.

A ponieważ jest coraz więcej postępów w ulepszaniu sposobu, w jaki postrzegamy rzeczy, prawda jest taka, że ​​wiedza o tych formatach nie jest zbyt duża.

To jest powód, dla którego poświęcimy artykuł, o którym będziemy mówić Jaki jest format MPEG? Po co to jest? Jak to jest używane? W niektórych przypadkach MPEG jest mylony z rozszerzeniem pliku .MPG, więc czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o tym formacie. Możesz nawet dowiedzieć się, jak otwierać lub odtwarzać pliki z rozszerzeniem .MPG

Jaki jest format MPEG?

Plik mpeg (poprawna wymowa M-PEG), którego akronimy odnoszą się do Grupa Ekspertów ds. Ruchomego Obrazu to nazwa nadana tej grupie standardów ISO dotyczących dźwięku i obrazu. Pliki ISO mają niezrównaną konwersję i można je łatwo wykonać na innych typach plików, takich jak .exe itp. A jeśli musisz to zrobić, nauczymy Cię, jak przekazać lub przekonwertować plik ISO na plik EXE

Wschód ma lepszą jakość wideo w porównaniu do innych formatów, więc jest zawsze używany przez Windows, Quicktime, Indeo i inne.

Do czego służy format MPEG?

Znaczna część ISO skupia się na asymetrycznej kompresji plików. Z drugiej strony, jak również jest w stanie multipleksuje format audio a także wizualne dane wideo. Pozwala to na cyfrową wizualizację obrazu z dźwiękiem.

Format MPEG reguluje te procesy, aby można je było przeprowadzić poprawnie, unikając błędów w czasie odtwarzania. Jest to bardzo zróżnicowany format, może być podobny do MP4, który jest szeroko stosowany w systemie Windows i jest łatwy do odtworzenia, łatwo jest odtwarzać format wideo MP4 na komputerze z systemem Windows.

Ponadto Format MPEG może się różnić w zależności od lokalizacji, Jeśli więc twój obszar geograficzny pokrywa się z regionem europejskim, używany format to PAL, ale jeśli kraj, w którym się znajdujesz, znajduje się w regionie amerykańskim, musisz użyć NTSC.

Mimo to nadal można znaleźć sposób na dostosowanie, do tego konieczne jest posiadanie urządzenia wielostrefowego, które pozwala na użycie więcej niż jednego formatu z pełną kompatybilnością.

Będziesz musiał tylko przekonwertować wymagany format i zmienić PAL na NTSC lub odwrotnie, będąc bardzo ostrożnym, unikając za wszelką cenę desynchronizacji między danymi w pliku

Jak korzystać z formatu MPEG?

Jak wspomniano powyżej, ten format umożliwia rozszerzenie kompresja danych audio i wideo, będąc w stanie to zrobić dzięki temu, że jego struktura zawiera kodery i dekodery umożliwiające transformację. Ten format umożliwia sterowanie dekoderem i strumieniem bitów.

Ten ostatni znany jako „Kodeki transformacyjne’będzie miejscem, w którym przechowywane są dane wideo i audio, ale w fragmentaryczny sposób, który zostanie później użyty.

dziewczyna na ekranie wideo laptopa i aparat z niebieskim tłem

Teraz ten format kompresji może się różnić w więcej niż pięciu formatach, z których każdy jest lepszy od drugiego, najlepiej znanego MPEG -1, MPEG -2 i MPEG -4.

Format kompresji MPEG -1 jest powszechnie używany do tworzenia filmów z ruchomymi obrazami i dźwiękiem, był to pierwszy przedstawiony standard kompresji, zawiera format audio MP3 w swoich danych i zwykle nieznacznie obniża jakość filmów , ale jest to ledwo zauważalne.

Format kompresji MPEG-2 jest standardem, który pozwala na nadawanie jakości dźwięku i obrazu. Jest zdolny do obsługi przeplotu i wysokiej jakości rozdzielczości, zwykle jest używany w DVD, SVCD, CVD i telewizji cyfrowej.

Format kompresji MPEG -4 jest zwykle używany w tych filmach, w których znajdują się kontenery DivX i Xvid. Ten typ wideo może być odtwarzany przez różne odtwarzacze, które są odpowiednie zarówno dla MacOS, jak i Windows. A jeśli jesteś użytkownikiem Maca, będziesz zainteresowany wiedzą, które są najlepsze odtwarzacze wideo dla MacOS

dołącz do naszego kanału telegram