Skip to content

Co to jest FaceApp? Jak działa aplikacja, która sprawia, że ​​jesteś stary, młody i zmienia swoją płeć

1 de marzec de 2021

Smartfony są niesamowitym narzędziem do nauki i pracy, a wraz z pojawieniem się na rynku nowych modeli nabierają coraz ważniejszego charakteru w codziennym życiu wszystkich ludzi.

Dla rozrywki te pliki urządzenia Oferują również w sklepach z aplikacjami każdego systemu operacyjnego ogromną liczbę sposobów na dobrą zabawę przez cały czas. Obecnie istnieje zabawna aplikacja to stało się trendem.

Co to jest FaceApp?

Jeśli jest coś, co bawi ludzi, to znalezienie sposobu na poznanie jak mogliby wyglądać w przyszłości… I właśnie to robi FaceApp. Ta aplikacja, dostępna zarówno na urządzenia mobilne z systemem operacyjnym iOS, jak i Android, uruchomiona w 2017 roku, dała wiele do powiedzenia od momentu jej uruchomienia.

To bardzo osobliwe narzędzie dla baw się twarzą. Zadajesz sobie pytanie: co masz na myśli? Cóż, dzięki tej aplikacji możesz zrobić selfie lub portret dowolnej innej osoby (w tym celebrytów) i będziesz mieć możliwość: sprawić, by osoba na zdjęciu uśmiechnęła się, postarzała, odmłodziła lub dokonała zmiany płci.

Jak działa FaceApp?

Korzystanie z FaceApp jest dość proste. Po pobraniu i zainstalowaniu aplikacji z jej sklepu odpowiadającego systemowi operacyjnemu Twojego smartfona, wystarczy, że nadasz uprawnienia dostępu odpowiadające aparatowi lub galerii Twojego urządzenia, wybierz wybrane zdjęcie i zacznij doświadczyć.

Po wybraniu obrazu FaceApp pokaże Ci szereg opcji, które możesz zbadać: między innymi uśmiechy, brody, płeć, fryzury, kolory włosów, wiek, makijaż.

Co ważne, FaceApp, utrzymuje darmową wersję i wersję Pro. W którym możesz cieszyć się wieloma innymi narzędziami m.in. do koloryzacji włosów, uśmiechów, brody, okularów.

Problemy z zasadami FaceApp

Oprócz niesamowitych przemian, które może przeprowadzić ta osobliwa aplikacja. Jedną z rzeczy, o których mówił, była jego polityka prywatności.

W tym sensie FaceApp otrzymał wiele krytyki za plik domniemane niewłaściwe wykorzystanie danych użytkowników. Nawet podejrzewając, że wspomniane informacje są sprzedawane osobom trzecim.

W obliczu takiej sytuacji twórca aplikacji nie wahał się zmierzyć z krytyką i wskazać, że dane użytkowników korzystających z tego serwera zostały przechowywane w usługach w chmurze, takich jak Google.

Podobnie wyjaśnił, że duży procent obrazów został usunięty z serwerów w ciągu 48 godzin. Ponadto użytkownicy mogą żądać usunięcia danych.

Inne rodzaje oskarżeń

Kolejna krytyka, która dotarła do tej słynnej aplikacji, dotyczy rozszerzenia rasizm. I to właśnie FaceApp, oprócz starzenia się, odmładzania czy zmiany płci, ma również szeroki arsenał filtrów.

Jak działa FaceApp

Kontrowersje pojawiają się, gdy osoba kolorowa użyła filtr „sexy” a rezultat był taki, że aplikacja wybielała skórę osoby. To oczywiście nie zostało dobrze przyjęte, aplikacja przeprosiła i nie zwlekała z dokonaniem niezbędnych ustaleń, aby uniknąć dalszych niedogodności.

Reputacja FaceApp

Pomimo reperkusji i krytycy Jeśli chodzi o politykę prywatności, prawda jest taka, że ​​FaceApp na dzień dzisiejszy ma nieco ponad dwa miliony pobrań i niezwykłą ocenę 4,7 / 5.

Po wywołaniu zamieszania w Media społecznościowe dzięki zdolności do starzenia się ludzi. Od 2019 roku przyciąga wiele osób dzięki nowemu narzędziu do zmiany płci.

Czy odważysz się tego spróbować?

Podobnie jak zdecydowana większość aplikacji, które można znaleźć na iOS i Android, są jego wady i zalety. Pomimo całej krytyki, jaką otrzymała aplikacja, coraz więcej osób ulega ciekawości, wiedząc, jak będą wyglądać przy użyciu narzędzi FaceApp. Czy odważysz się tego spróbować?