Od czasu wynalezienia Internetu nastąpiła rewolucja komputerowa, dzięki czemu komunikacja między wszystkimi ludźmi stała się możliwa. A także możliwość udostępniania danych między nami wszystkimi.
To dzięki rozbudowana sieć komunikacyjna łącząca wszystkie urządzenia odbiorczePoczątkowo były to tylko komputery, które miały dostęp do tej usługi. Ale obecnie, wraz z postępem technologicznym, prawie wszystkie urządzenia elektroniczne mogą łączyć się z Internetem.
Z drugiej strony, pozwalając nam dzielić się informacjami między nami z kolei dozwolone zapisz wszystkie potrzebne informacje w dużej bazie danych. Co umożliwia przeglądanie sieci i znajdowanie informacji na dowolny temat.
Co to jest karta sieciowa i do czego służy?
Jak wiemy, komputery są zbudowane z szerokiej gamy wewnętrznych komponentów, które spełniają określone funkcje. W przypadku karty sieciowej to właśnie ta pozwala nam łączyć się z innymi komputerami iz kolei z Internetem.
Oprócz łączenia pozwala nam udostępniać dane między różnymi komputerami, w zasadzie między dyskami twardymi, CD ROM, drukarkami i wieloma innymi. Czy tak jest? zbudowany na płycie podstawyskładający się z różnych elementów, które ożywiają jego działanie.
Zwykle te są preinstalowane na naszych komputerach oraz urządzenia z dostępem do internetu. Ale jeśli przypadkiem nasz komputer nie ma tego wbudowanego, mają gniazda, w których można je zainstalować później.
Bardzo ważne jest, aby znać funkcje, które oferują nam karty sieciowe, a także różne rodzaje płyt które istnieją i ich cechy. W tym artykule skupimy się na zapoznaniu nas z funkcjami i cechami, które mają, ponieważ ważna jest znajomość szybkości karty sieciowej.
Jak działają karty sieciowe?
Spośród różnych funkcji oferowanych przez karty sieciowe, główną jest możliwość kontrolowania, przygotowywania i wysyłania danych przez sieć. Co sprawia, że jest to niezbędne narzędzie do przeglądania sieci.
Karty sieciowe mają rozszerzenie interfejs, który działa w warstwach, współdziała między komputerem, serwerem i siecią danych. Kiedy na przykład zamierzamy otworzyć stronę internetową karta sieciowa otrzymuje te polecenia które wysyłamy.
Po otrzymaniu tych danych wysyła je na serwer internetowy jest podłączony, następnie odbiera żądane dane z sieci i wyświetla je użytkownikowi. Zasadniczo działa jako pośrednik między nami a Internetem.
Ogólnie rzecz biorąc, karty sieciowe mają w swojej konstrukcji dwie lampki, jedną zieloną, a drugą pomarańczową lub czerwoną. Gdy świeci się zielone światło, oznacza to, że karta jest odbieranie energii elektrycznej.
Z drugiej strony, gdy zapala się pomarańczowe lub czerwone światło, oznacza to, że wykonuje aktywność w sieci, wysyłając lub odbierając dane. Również te kontrolki różnią się w zależności od szybkości naszego połączenia internetowego.
Jakie są rodzaje kart sieciowych?
Wśród najpopularniejszych typów kart sieciowych, które są obecnie dostępne, znajdujemy karty sieciowe typu bezprzewodowego. Jak również karty sieciowe typu Ethernet.
Bezprzewodowe karty sieciowe pozwalają nasze komputery są połączyć się zdalnie z Internetem bez użycia kabli przez WLAN. Ten typ karty jest najbardziej praktyczny i obecnie najczęściej używany przez nowoczesne urządzenia elektroniczne i laptopy.
Z drugiej strony, rodzaj Karta Ethernet, występuje najczęściej w komputerach stacjonarnych; to pozwala cłączyć się z usługami internetowymi za pomocą kabli. Są one podłączone do karty za pomocą złącza Ethernet i umożliwiają połączenie między różnymi komputerami, chociaż zdarza się, że komputer nie rozpoznaje kabla Ethernet.
Należy zauważyć, że karty sieciowe umożliwiają nam prostą i uporządkowaną interakcję z serwerami internetowymi. Albo przez sieć bezprzewodową, albo przez Ethernet.
Wreszcie mamy nadzieję, że ten artykuł Ci pomógł. Chcielibyśmy jednak poznać Twoją opinię, czy łatwo zrozumiałeś, czym jest karta sieciowa i do czego służy? Zostaw nam swoje odpowiedzi w komentarzach.