
Bootstrap jest doskonały narzędzie do tworzenia stron lub serwisów internetowych, który pozwala na tworzenie przejrzystych i w pełni adaptowalnych interfejsów użytkownika do wszystkich typów urządzeń i ekranów bez względu na to czy jesteś początkującym czy ekspertem, a tutaj wyjaśnimy czym jest Bootstrap, jak go zainstalować i używać oraz jakie są jego zalety i wady.
Czym jest bootstrap?
W szczególności Bootstrap jest frameworkiem CSS. Jego główną cechą jest: dostosować interfejs strony do wielkości urządzenia, być reprezentowane.
Praktycznie strona internetowa dostosowuje się do rozmiaru tabletu, komputera lub innego używanego urządzenia. Ta technika jest określana jako „projektowanie adaptacyjne” frameworka zachęca do spójności między narzędziami wewnętrznymi.
Ponadto program ten tworzy podstawowy aspekt strony internetowej bez popadania w trudności związane z projektowaniem. Poza tym wykonuje również podstawowe efekty uporządkowanie treści do prezentacji, Dlatego dzisiaj pokażemy Ci, co powinieneś wiedzieć o Bootstrapie, jak go zainstalować i używać, a także jakie są jego zalety i wady.
Treści oferowane w czasie tworzenie interfejsu jest przejrzyste i intuicyjnezapewnia to zgodność, ponieważ w momencie ładowania jest szybki.
Jest ilość elementy z predefiniowanymi stylami bardzo łatwe do ustalenia. Takie jak „menu”, „przyciski” i „regulacje” zawierające elementy integracyjne.
Dokumentacja musi być wzięta pod uwagę podczas obsługi frameworka i jego ingerencji w stronę internetową. Według tego Bootstrap ma pewne zalety i wady zgodnie z jego zastosowaniem.
Zalety Bootstrapa
Główną zaletą jest „ponowne wykorzystanie”, jest ich wiele komponenty, których można używać bez modyfikacji. Pomaga również skrócić czas i ilość wykonywanego kodu oraz korzystnie wpłynąć na postęp.
Z drugiej strony istnieje „elastyczna konstrukcja”, ponieważ ta dostosowuje się do różnych rozdzielczości ekranu lub układów. Jest to uważane za ważne, ponieważ widoki nie muszą być projektowane pod kątem urządzeń mobilnych.
A co do „konsekwencji” jak nie ma różnych komponentów, kod jest spójny i obsługiwać podobne struktury. Dzięki temu, gdy będziemy musieli utrzymywać aplikację, będziemy już wiedzieli, jak to działa.
Wady Bootstrapa
Jednym z nich jest to, że jest „niezbyt oryginalny”, ponieważ jeśli nie pracujesz wystarczająco ciężko, aby ulepszyć projekt. Ten będzie wyglądać jak kopia kopii.
Ma również „słabą kompatybilność wersji”, ponieważ kiedy nowa wersja jest aktualizowana druga traci ważność. Od kiedy będziemy wprowadzać zmiany na stronie będzie to nas kosztować.
Pierwsze kroki do korzystania z Bootstrapa
Pierwszą rzeczą do zrobienia jest zdobądź dokładne pliki, aby użyć Bootstrapa. Po nim następuje „CDN” lub „Sieć dostarczania treści”, sieć serwerów zaprojektowana w celu zapewnienia pamięci podręcznej.
W ten sposób unikniemy hostuj logi na naszym serwerze aby następnie skupić się na stronie frameworka i pobrać ją.
Następnie, gdy już go pobierzemy i mamy projekt, przychodzi z skompresowany plik do rozpakowania, umieścić go w użytecznym miejscu.
Jednak w ramach projektu, który będziemy realizować powinny być 3 foldery którego użyjemy i każdy z nich będzie miał funkcję. Dlatego jeden zostanie zdefiniowany dla CSS, drugi dla czcionek, a ostatni dla niezbędnego JavaScript.
Dzięki temu mamy już dostępny Bootstrap. sukcesywnie skopiuj projekt do folderu plików. Aby zacząć korzystać z Bootstrapa, musisz dostosować się do projektu iw tym celu zostanie utworzony plik html.
W ten sam sposób dokonaj niezbędnych ustawień, aby po dołączeniu plików cała struktura była gotowa do uruchomienia. odkąd Jeśli otworzysz plik w przeglądarce, zobaczysz, że czcionka liter jest inna.
Siatka Bootstrapa
W szczególności, aby uzyskać organizację w naszych projektach, Bootstrap użyje siatki. Od tego jest ułożony w 12 kolumnach, kiedy ma być obserwowany na ekranie.
W takim efekcie, aby po uzyskaniu tego można było tworzą stronę.
Aby możesz skorzystać z narzędzi, które nam udostępnia bardzo jasna reprezentacja dająca nam w rezultacie stronę internetową z Bootstrapem.