Skip to content

Co to jest Big Data i do czego służy? Jakie ma zastosowanie?

17 de Maj de 2021

Aby firmy mogły zbierać duże ilości informacji w czasie rzeczywistym i szybko, używają systemów danych, które przyspieszają tę pracę. Następnie pokażemy Co to jest Big Data, do czego służy? ponieważ jej zasoby przyczyniają się do planowania i promocji firm.

Co to jest Big Data?

To wymiar ogromnych danych komputerowych, Big Data obsługuje i przetwarza dane na dużą skalę, który ma szybki zasięg i wydajność. Informacje są wymagane jako proces zdalny, niezależnie od tego, czy są zarejestrowane w bazie danych firmy, czy zgodnie z wyznaczonym celem.

Big Data ma pojemność przechowywania danych, który dostosowuje się do żądań informacyjnych firm, z każdym dniem jest bardziej wszechstronny. Przed przekazaniem danych przeszli analizę, która pozwala wyodrębnić to, co jest potrzebne do rozwoju rynku konsumenckiego.

Pochodzenie danych

Zasadniczo informacje pochodzą z najprostszych i najbardziej codziennych metod, z których ludzie korzystają każdego dnia i każdej chwili.

 • Podczas przeglądania Internetu za pośrednictwem dowolnej sieci społecznościowej.
 • Do wysyłać i odbierać e-maile.
 • Transakcje.
 • Czytniki biometryczne, takich jak rozpoznawanie ciała.
 • Danych dostarcza każdy rodzaj transmisji komunikacyjnej.

Do czego służą Big Data?

Jak o tym mówimy prawie nieskończona ilość informacjiLogiczne jest, aby chcieć wiedzieć, co możemy z tym zrobić i jak działają Big Data.

 • Zapisuj informacje z różnych źródeł, aby mogły być przetwarzane przez inne programy.
 • Analizuj zachowanie w sieci: poprzez codzienne przeglądanie Internetu ludzie ujawniają swoje preferencje i gusta.
 • Zidentyfikuj określone wzorce: Zainteresowane instytucje mogą uzyskać konkretne dane, których potrzebują na swoim rynku.
 • Wyodrębnij wartość danych i dostosuj ją: Na podstawie tych danych firmy mogą wprowadzać zmiany, które pozwolą im odnawiać lub unowocześniać metody.
 • Zwiększ efektywność: możesz osiągnąć lepsze wykorzystanie surowców, koszty i przewidywać przyszłość, będąc bardziej wydajnym.
 • Zużycie jest mierzone: zgodnie z potrzebami konsumpcyjnymi można ocenić, jak produktywna jest usługa, na podstawie zebranych danych.
 • Informacje cyfrowe są pozyskiwane od potencjalnych klientów: zwykle informacje te są dostarczane przez samego klienta.
 • Narzędzie do marketingu cyfrowego: dla dostawców usług cyfrowych bardziej przydatne jest dotarcie do większej liczby konsumentów dzięki dużej bazie danych.
 • Międzynarodowe firmy mierzą swoje wyniki, zakres prac dzięki tym cyfrowym danym i mogą ustanów konkurencję z innymi firmami.

Jakie ma zastosowanie?

Big Data jest używany od lat w różnych aspektach, takich jak te, które pojawiają się poniżej, i pojawią się nowe pola, w których będą korzystać z tego narzędzia.

 1. Branża komercyjna: na dużym rynku konsumenckim możesz wiedzieć, do jakich odbiorców możesz dotrzeć i jaki produkt zaoferować. Firmy te wykorzystują Big Data i jego dane do pomiaru rozwoju, zalet i wad ich usług publicznych.
 2. Firmy międzynarodowe: Mierzą Twoją ekspansję i zasoby, których potrzebujesz jako strategie dla rynku światowego.
 3. Instytucje rządowe: Podmioty mogą oceniać rozwój swoich publicznych propozycji i ich wpływ na obywateli.
 4. Reklama: Firmy mogą poprowadź użytkowników w dogodne miejsca do korzystania z Twoich usług.
 5. Rynek finansowy: możesz mierzyć podatność i prawdopodobieństwa, możesz ustalać ceny i zapobiegać oszustwom.
 6. Usługi komunikacyjne: firmy mogą określić satysfakcję klientów, a także zaoferować nowe usługi.
 7. Branża opieki zdrowotnej: dzięki tym dostarczonym cyfrowym danym jest to możliwe robić lepsze spisy, analizować statystyki zdrowotne, stawiać dokładniejsze diagnozy. Oprócz tworzenia struktury medycznej z lepszą opieką, a także oferowania ubezpieczeń i podobnych zasobów, które przyczyniają się na wiele sposobów.
 8. Muzyka: Tak, ta dziedzina również korzysta z Big Data, ponieważ można zmierzyć efekt generowany w społeczeństwie i przemyśle.

analiza dużych zbiorów danych

Chociaż jest to coś, co może pozostać niezauważone, jest niezwykle ważne rozwój organizacjii jak to pomaga dostosować się do lepszych wyników. Skorzystaj z ciągłej i długiej listy danych komputerowych dostarczanych przez Big Data, analizuj i wydobywaj, co pozwala na strategiczne planowanie celów.