Skip to content

Co oznaczają akronimy HTML i do czego służą, ich struktura i cechy?

5 de Maj de 2021

W pewnym momencie wszyscy znaleźliśmy się w świecie cybernetycznym z różnymi akronimami, z których niektórzy możemy mieć wiedzę, a innych nawet nie wiecie, do czego służą. Ale w prostych słowach te akronimy są związane z tworzenie i wygląd stron internetowych.

Dzisiaj będziemy rozmawiać Akronim HTML, oprócz swoich cech i funkcji, jaką spełnia w cyberświecie. Dlatego dzisiaj przyglądamy się, jak to się robi, jak zwykle dostarczymy Ci wszystkich informacji, których potrzebujesz, aby to zrozumieć.

Co oznaczają akronimy HTML?

Nie jest to takie trudne do zrozumienia, ponieważ HTML to nic innego jak prosty akronim w języku angielskim oznaczający język Hyper Text Markup Language, będąc w języku hiszpańskim czymś w rodzaju Język znaczników hipertekstowych. Mówi się, że to nic innego jak abstrakcyjny język, którego wszystkie aplikacje używają do reprezentowania dokumentu.

Kiedy mówimy „dokument” mamy na myśli pełne wystąpienia, takie jak strony internetoweSą one łatwo przesyłane przez sieci internetowe. Ponadto wszystkie przeglądarki mogą analizować i interpretować te „dokumenty” HTML za pomocą parserów HTML.

Teraz „hipertekst” odwołuje się do wszystkich łączy, które strony internetowe zawierają w określonej witrynie internetowej lub między kilkoma z tych witryn.

Z drugiej strony odnosi się do „etykiet” fragmenty tekstu utworzone za pomocą nawiasów ostrych <>, które są używane do pisania różnych kodów języka HTML.

Etykiety te nigdy nie zostaną pokazane użytkownikowi obserwującemu stronę internetową, można raczej powiedzieć, że są to poradniki, dzięki którym kody witryn internetowych działają poprawnie.

Jakie są cechy HTML?

Pozwoli nam to wskazać strukturę naszego dokumentu za pomocą różnych tagów. Można powiedzieć, że ten język daje nam dużą zdolność adaptacji, a także łatwe do interpretacjiDzieje się tak, ponieważ jest zgodny ze schematem, w którym znajduje się element główny, a pozostałe etykiety są wstawiane w sposób logiczny wystarczająco do jego działania.

Ponadto język ten ma specyficzną dla niego gramatykę, wygląda to następująco, gdzie aby zaznaczyć początek akapitu, należy użyć

a na zakończenie konieczne jest użycie etykiety

. Innym aspektem, na który należy zwrócić uwagę, jest to, że HTML są podzielone na dwie części, które są „głową” i „ciałem”.

Nagłówek HTML

  1. Informacje kontekstowe na stronieStąd możemy zobaczyć informacje, które mogą nie być jasne w treści.
  2. Odniesienie do wszystkich plików, tutaj możesz zobaczyć odzwierciedlenie wszystkich zasobów, których potrzebuje nasza strona internetowa.
  3. Skrypty i styleNie są to tak naprawdę niezależne pliki, ale są również zawarte w nagłówku.

Treść HTML

Z drugiej strony w treści będzie cała zawartość strony internetowej, wśród nich znajdziemy teksty, multimedia, a nawet linki, które się w niej znajdują. To jest zlokalizowane podzielony na kilka sekcji i prawidłowo oznakowane.

Do czego naprawdę służy HTML?

Cóż, w zasadzie powiedzieliśmy to wcześniej, ale w prostszy i podsumowany sposób „język” Służy do tworzenia stron internetowych, które są szeroko stosowane w WordPress. Ze względu na to, jak przydatna jest możliwość definiowania i opisywania struktury strony internetowej i wszystkich jej elementów.

Wszystko to będzie zorganizowane za pomocą tagów, które opisują zawartość strony, czy to między innymi tekst, zdjęcia, filmy, można powiedzieć, że HTML jest odpowiedzialny za organizowanie i definiowanie, podobnie jak wygląd tej strony internetowej a nawet możemy połączyć Cię z bazą danych, taką jak Access.

Ostatnio czytałem o HTML5. Co to oznacza?

To jest coś naprawdę łatwego do wyjaśnienia. Cóż, ten HTML5 jest jedną z najnowszych wersji standardowych, które wyszły w związku z tym językiem HTML.

logo najnowszej wersji html 5

Mówiąc prościej, można powiedzieć, że HTML5 to to samo, co powiedzenie HTML, ale z tą różnicą, że ma kilka nowych funkcji i inne dodatkowe tagi. W tym podkreślają, jakie będą wezwania etykiety semantyczne a także ma większą kompatybilność z różnymi treściami multimedialnymi.