Skip to content

Błąd „Plik binarny Java SE nie odpowiada” – rozwiązanie Minecraft (przykład)

10 de marzec de 2021

Wielu użytkowników Minecrafta martwi się błędem „Plik binarny Java SE nie odpowiada”. Ten problem uniemożliwia wykonanie tej gry wideo i powoduje wymuszone jej zamknięcie. Dlatego konieczne jest znalezienie skutecznego rozwiązania. W tym artykule wyjaśniamy wszystko na temat Błąd „Plik binarny Java SE nie odpowiada” – rozwiązanie Minecraft

Co to jest błąd „Plik binarny Java SE nie odpowiada”?

Błąd „Pliki binarne Java SE nie odpowiadają” w grze Minecraft to błąd uniemożliwiający poprawne działanie gry na platformie gdzie aplikacja jest uruchomiona. Ten błąd pojawia się w oknie, w którym użytkownik jest zmuszony kliknąć „Zamknij program”.

Minecraft działa z aplikacją Java. Z tego powodu gra przestaje działać, gdy pojawia się błąd „Pliki binarne Java SE nie odpowiadają”. Należy zauważyć, że ten problem może wystąpić we wszystkich aplikacjach opartych na Javie lub tylko w grze Minecraft.

Dlaczego w grze Minecraft pojawia się błąd „Pliki binarne Java SE nie odpowiadają”?

Błąd „Plik binarny Java SE nie odpowiada” może wystąpić z wielu powodów, takich jak problem ze sterownikami karty graficznej, które powodują konflikt z platformą Java w jej standardowej wersji.

Ponadto błąd „Plik binarny Java SE nie odpowiada” może wystąpić na komputerze PC zawierającym plik przestarzała wersja oprogramowania Java Runtime Environment. Dlatego konieczne jest pobranie, zainstalowanie i zaktualizowanie oprogramowania Java do najnowszej wersji. Z drugiej strony możliwe jest, że przyczyną awarii, która uniemożliwia działanie Minecrafta, jest obecność błędów w pamięci podręcznej Java.

Błąd „Plik binarny Java SE nie odpowiada” – rozwiązanie Minecraft

Błąd „Plik binarny Java SE nie odpowiada” w grze Minecraft nie jest niczym niezwykłym. Czasami problem występuje, gdy występują luki w wersji oprogramowania Java, która została zainstalowana w systemie Windows lub gdy system próbuje uruchomić przestarzały sterownik wideo. Następnie wyjaśnimy kroki, które należy wykonać, aby rozwiązać ten błąd.

Sprawdź wersję oprogramowania Java zainstalowaną na komputerze

Przede wszystkim należy sprawdzić wersję JRE lub „Java Runtime Environment” zainstalowaną na komputerze. Aby to zrobić, W wyszukiwarce Windows wpisz „Java Plug-in” i uzyskaj dostęp do aplikacji.

Kliknij kartę „Informacje” i przejdź do witryny Java, aby sprawdzić, czy jest dostępna najnowsza wersja oprogramowania Java.

Pobierz aplikację Java

Jeśli wcześniej nie zainstalowałeś żadnej wersji Java, musisz przejść do oficjalnej strony Java i wybierz aplikację Java Runtime Environment lub „JRE”. Wybierz wersję swojego systemu operacyjnego i kliknij przycisk „Pobierz”. Poczekaj kilka sekund, aż instalator zostanie pobrany na komputer. Jeśli chcesz zainstalować Javę w dowolnej wersji Ubuntu, musisz zaktualizować jej pakiety za pomocą terminala.

Później otwórz plik wykonywalny, aby zainstalować aplikację Java na komputerze. Otrzymasz komponent lub wtyczkę, która zawiera wirtualną maszynę Java i biblioteki platform dla tej aplikacji.

Osoba korzystająca z komputera

Wyczyść pamięć podręczną Java

Ty także możesz wyczyść pamięć podręczną Java aby rozwiązać błąd binarny Java SE, który nie odpowiada w Minecrafcie. Ta czynność zmusza przeglądarkę do pobrania najnowszej wersji programów i stron internetowych. W tym celu przejdź do aplikacji Java i kliknij „Ustawienia”.

Zobaczysz nowe okno Ustawienia plików tymczasowych. Naciśnij przycisk „Usuń pliki” i naciśnij „OK”. W oknie potwierdzenia zaznacz pola „Śledzenie i pliki dziennika”, „Aplikacje i aplety w pamięci podręcznej” oraz „Zainstalowane aplikacje i aplety”. Na koniec naciśnij przycisk „Akceptuj”.

Zaktualizuj sterownik wideo

Jeśli masz przestarzały sterownik wideo, prawdopodobnie jest to przyczyną błędu „Plik binarny Java SE nie odpowiada”. By rozwiązać ten problem, sprawdź wszystkie informacje dotyczące karty graficznej zainstalowanej w komputerze.

Wejdź na oficjalną stronę internetową producenta swojego urządzenia wideo (Intel, NVIDIA, Radeon ATI) i znajdź sekcję „Pobieranie” lub „Sterowniki”, aby zaktualizować kartę graficzną wideo bez programów zgodnie z systemem operacyjnym.