Skip to content

32-bitowy a 64-bitowy Windows, który jest lepszy? Który powinienem zainstalować na moim komputerze?

12 de kwiecień de 2021

Za każdym razem, gdy chcesz zaktualizować komputer, musisz wiedzieć, czy pobrać plik Wersje 32-bitowe lub 64-bitowe W systemie Windows w ten sposób komputer będzie działał poprawnie, ponieważ istnieją również aplikacje, które działają lepiej w zależności od wersji komputera.

Ale co oznaczają te liczby, skąd mam wiedzieć, którą z dwóch wersji powinienem zainstalować zgodnie z moim komputerem? Nie martw się, tutaj, aby zobaczyć, jak to się robi, podamy krótkie wyjaśnienie, aby wiedzieć którego powinieneś użyć lub zainstalować na nowym komputerze, abyś mógł cieszyć się nim maksymalnie.

Co to znaczy, że mój komputer jest 32-bitowy czy 64-bitowy?

Można powiedzieć, że bity są rodzajem DNAwięc wszystko kręci się wokół nich. Gdzie w zależności od posiadanych bitów, pozostałe systemy będą działać poprawnie. Czy to system operacyjny, sterowniki czy oprogramowanie. Obecnie mamy dwie wersje, 32-bitową i 64-bitową

Jaka jest różnica między nimi?

Tutaj główną różnicą, jaką mają oba, jest ich pojemność, ponieważ 32-bitowe procesory nie są w stanie przechowywać tak dużo pamięci RAM, jak 64-bitowe. Jeśli twój komputer ma 8 lub 16 GB pamięci RAM, dobrze jest użyć 64-bitowego, choć może obsługuje do 16 eksabajtówZ drugiej strony 32-bitowe zarządzają maksymalnie 4 GB pamięci RAM, możesz zwolnić pamięć RAM, aby pomóc w tym procesie.

Jaki ma to wpływ na powyższe? Cóż, proste, jeśli otworzysz cztery aplikacje jednocześnie, możliwe jest, że przy 32 bitach wszystko jest normalne, ale aby otworzyć więcej aplikacji jednocześnie, konieczne jest posiadanie 64 bitów. Krótko mówiąc, można powiedzieć, że 64-bitowe komputery PC mogą wykonywać więcej zadań w krótszym czasie.

Jeśli chodzi o aspekt ekonomiczny, można stwierdzić, że Procesory 32-bitowe, Są znacznie bardziej dostępne niż 64.

W przypadku procesorów 64-bitowych można instalować programy 32-bitowe, co nie może mieć miejsca w przypadku procesorów 32-bitowych i programów 64-bitowych. Ale z drugiej strony, jeśli twój komputer jest przeznaczony na 64 bity i jest zainstalowany 32-bitowy system operacyjny, nie będziemy mogli korzystać z 64 aplikacji.

Skąd mam wiedzieć, czy mój system jest 32- czy 64-bitowy?

Jeśli mamy Windows 10, pierwszą rzeczą, którą wykonujemy musisz to zrobić, to przejść do Start i kliknij na nią, kiedy to zrobisz, musisz przejść do paska wyszukiwania i napisać „o swoim komputerze” w ten sposób pojawi się opcja o tej samej nazwie, wystarczy ją wpisać.

Po kliknięciu otworzy się okno ze szczegółową listą, w którym po przesunięciu slajdu można znaleźć tytuł z napisem «rodzaj systemu«, Po prawej stronie będą niezbędne informacje o posiadanych procesorach i systemie operacyjnym.

Teraz w przypadku innych wersji systemu Windows przejdź do «Mój komputer»I kliknij prawym przyciskiem myszy, a następnie wybierz opcję«nieruchomości»Tam zobaczysz okno z tymi samymi informacjami, o których mowa powyżej.

W ten sposób możemy zapewnić, że mamy system operacyjny, który jest w pełni kompatybilny z naszymi procesorami. Jeśli kupiłeś zupełnie nowy komputer, na pewno ma on domyślnie zainstalowane 64 bity.

Więc który powinienem zainstalować na moim komputerze?

Podsumowując, zależy to w dużej mierze od zawiera Twój komputer, podobnie jak pamięć RAM i system operacyjny, który ma. Jeśli chodzi o wydajność, istnieją aplikacje, w których jego działanie zostało ulepszone do działania w 64 bitach, pod względem wydajności i stabilności.

W przypadku ciężkich programów, takich jak gry, możemy je jeszcze bardziej zoptymalizować dzięki temu nowemu typowi 64-bitowego procesora lub te same edytory są już dostępne tylko dla tego nowego procesora.

grać na PC z 64 bitami

Z 64-bitowy procesor może uruchamiać programy 32-bitoweczego nie da się zrobić w przeciwnym kierunku. Dlatego jeśli twój komputer jest nowy, najlepiej jest użyć 64 bitów, ale jest już nieco przestarzały i przy małej ilości pamięci RAM, nie wahaj się zainstalować 32-bitowych procesorów z ich odpowiednim systemem.

dołącz do naszego kanału telegram