Skip to content

Zmień domyślny system operacyjny do rozruchu – wybierz rozruchowy system operacyjny

5 de luty de 2021

Czy chcesz zmienić domyślny system operacyjny do uruchamiania? Szukałeś w Internecie różnych tutoriali, ale nie udało Ci się uzyskać dobrego wyniku? Nie martw się, ponieważ w tym artykule z łatwością nauczymy Cię, jak to zrobić zmienić system operacyjny który ma zainstalowany domyślny komputer.

Jak zmienić domyślny system operacyjny?

Przede wszystkim ważne jest, aby wiedzieć, do czego służą, do czego służą i jakie typy systemów operacyjnych istnieją? Chociaż zwykle ten proces zmiany systemu operacyjnego jest zwykle nieskomplikowany i prosty do wykonania, zalecana jest ostrożność w momencie, gdy to robię. W ten sposób unikniesz uszkodzenia systemu komputerowego lub unikniesz utraty przechowywanych w nim informacji.

Jeśli jednak czujesz się gotowy do zmiany systemu operacyjnego, który uruchamia Twój domyślny komputer, wszystko, co musisz zrobić, to postępować zgodnie z instrukcjami instrukcje które przedstawiono poniżej, biorąc pod uwagę, że będą dotyczyć użytkowników, którzy zainstalowali kilka systemów operacyjnych:

Kroki, aby zmienić domyślny system operacyjny do uruchamiania

  • Pierwszy krok to idź do domu, za pomocą ikony, która pojawia się w lewym dolnym rogu.
  • Następnie musisz ustawić się na opcji „ekwipunek”I kliknij prawym przyciskiem myszy. Szybko pojawią się różne alternatywy.
  • Potem klika nieruchomości i pojawi się okno z różnymi opcjami i funkcjami. Dlatego musisz wybrać „zaawansowane ustawienia systemu”Okno wyskakuje automatycznie.
  • Następnie musisz zaznaczyć „Zaawansowane opcje„I spójrz na dół, aby znaleźć opcję„uruchamianie i odzyskiwanie„(Ten krok jest bardzo ważny, ponieważ kieruje nas do systemów operacyjnych, które mamy na naszym komputerze), gdy tylko go zlokalizujesz, kliknij”oprawa”.

przechwytywanie start i regeneracja

  • Nowe okno pojawi się automatycznie, wskazując systemy operacyjne zainstalowane na komputerze.
  • Następny jest wybierz system operacyjny chcesz aktywować.
  • Wreszcie klikasz akceptować i już zakończyłeś proces.

Zalecenia dotyczące zmiany systemu operacyjnego

Przed zmianą system operacyjny komputera lub smartfona konieczne jest wzięcie pod uwagę pewnych zaleceń, które pomogą Ci wykonać ten proces poprawnie i bez ryzyka utraty informacji.

Ponieważ, chociaż jest to proces szybko i łatwoJeśli nie podejmiesz niezbędnych środków ostrożności, możesz wygenerować niepożądany skutek.

Przede wszystkim trzeba wiedzieć, że jest to konieczne zabezpieczyć i chronić informacje który masz w systemie operacyjnym. Możesz go przesyłać i zapisywać pliki z komputera na pendrive USB, takie jak plik USB o wystarczającej pojemności, między innymi zewnętrzny dysk twardy. W ten sposób będziesz mieć zabezpieczone pliki, dane i inne informacje.

Z pewnością zastanawiasz się, co to jest i czym jest kopia zapasowa oraz rodzaje kopii zapasowych informacji? Ponieważ to jest ważny zapisać kopię zapasową? Cóż, jest to ważne, ponieważ w przypadku wyboru całkowitej wymiany systemu operacyjnego wszystkie informacje, które się w nim znajdują, zostaną wyeliminowane. Natomiast jeśli wykonałeś kopię zapasową, nie będziesz miał żadnego problemu.

Zwykle robi się to jako środek ostrożności, ponieważ po zmianie systemu operacyjnego i poprawnym zaznaczeniu opcji nie następuje utrata informacji.

Może się jednak zdarzyć, że przypadkowo klikniesz niechcianą opcję, na przykład pełna wymianazamiast obsługiwać i aktualizować. To automatycznie powoduje utratę przechowywanych danych w tym systemie operacyjnym.

W ten sam sposób, jeśli chcesz uzyskać więcej informacji związanych z instalacją systemu operacyjnego na zewnętrznym dysku twardym lub innych tutoriale Zalecamy dalsze przeglądanie naszej strony internetowej, gdzie uzyskasz cenne informacje na temat swojego komputera, smartfona, aplikacji, sieci społecznościowych i wielu innych,

Na koniec mamy nadzieję, że ten samouczek był dla Ciebie pomocny, jednak chcielibyśmy poznać Twoją opinię Czy udało Ci się z łatwością zmienić system operacyjny na komputerze lub smartfonie? Czy znasz inne metody zmiany systemu operacyjnego? Zostaw nam swoje odpowiedzi w komentarzach.

dołącz do naszego kanału telegram