Skip to content

Telegram: Co to jest, jak działa i czym różni się od WhatsApp? – Wszystkie kody

2 de Listopad de 2021

Telegram rośnie jak piana. Ta aplikacja doskonale spełnia swoją funkcję, mając najbezpieczniejszy kanał do codziennej komunikacji i mając w zanadrzu pewne sztuczki. Dlatego dzisiaj dokonamy przeglądu Główne funkcje telegramu i różnice z WhatsApp.

To jest Komunikator internetowy, taki jak WhatsApp lub Messenger, dzięki czemu warto nauczyć się go używać w przypadku porażki konkurencji. Możliwe, że zastanawiasz się nad zmianą aplikacji lub otworzyłeś już konto w Telegramie, możesz nawet spróbować przekonać swoje kontakty, aby zrobili to samo. Przyjrzymy się mocnym stronom tego narzędzia do przesyłania wiadomości.

Jak działa Telegram i jego główne funkcje?

Chociaż nie ma tak wielu użytkowników jak WhatsApp, ta aplikacja jest idealną opcją dla dużej liczby osób, ze względu na wiele narzędzi i funkcji Główny która ma i które odróżniają go od aplikacji Facebook. Telegram działa na zasadzie przechowywania w chmurze.

Przechowywanie w chmurze jest dynamiczne, co oznacza, że ​​po zapisaniu danych. Możesz uzyskać do nich dostęp z dowolnego numeru urządzeń w dowolnym momencie, bez konieczności tworzenia kopii zapasowej. Ta aplikacja umożliwia korzystanie z dwóch różnych telefonów komórkowych, zarządzanie czatami według folderów i większą kontrolę nad dużymi grupami. Informuje nas nawet, czy kanał lub kontakt nas zablokował.

Główne różnice z WhatsApp

Następnie główne różnice i główne funkcje Telegrama które wyróżniają większość tej aplikacji do przesyłania wiadomości, czyli:

Ankiety: Ta funkcja jest często bardzo skuteczna w grupach wieloosobowych. Jeśli chcesz zorganizować przyjęcie, podarować prezent lub po prostu poznać opinię innych osób, wypełnij ankietę aby dowiedzieć się, który pomysł cieszy się największą akceptacją.

Szukaj osób w pobliżu: Tutaj Telegram oferuje nam możliwość łączenia się z innymi ludźmi które mieszkają lub są blisko nas. Jest powszechnie uważana za funkcję przeznaczoną do flirtu, ale w głębi jest bardzo interesującym narzędziem do tworzenia, na przykład, sąsiedzkich grup współpracy.

Boty, grupy i kanały: Boty to po prostu konta Telegrama obsługiwane przez oprogramowanie, a nie przez prawdziwych ludzi i są to zwykle sztuczna inteligencja. Są one używane do reklamować lub obsługiwać konkretne kanały, ale można ich również używać do nauczania, odtwarzania, wyszukiwania, transmisji, ankiet, przypomnień itp.

Wiadomość bez dźwięku: Telegram oferuje na przykład opcję pisania do naszych kontaktów bez budzenia ich w nocy. ten ciche wiadomości blokują alerty, wiadomość jest odbierana, ale telefon nie dzwoni ani nie wibruje. Dzięki temu, gdy dana osoba będzie dostępna, zobaczy naszą wiadomość i bez problemu nam odpowie.

Zaplanuj wysyłanie wiadomości: Jest to jedna z głównych funkcji Telegrama. W ten sam sposób, w jaki wysyłamy czaty w ciszy, możemy je zaplanować. Jeśli nie jest to pilne, ale chcemy komuś o czymś przypomnieć, na przykład o wizycie u dentysty o określonej porze dnia. Istnieje możliwość zaprogramowania wiadomości, naciskając przycisk wysyłania przez kilka sekund i wybierając dokładną datę.

ikony aplikacji do przesyłania wiadomości na ekranie smartfona

Sekretne czaty

Telegram używa kompleksowy system szyfrowania, ale jego system nie jest taki sam jak WhatsApp. Telegram korzysta z zastrzeżonego protokołu MTProto, za pomocą którego wiadomości są szyfrowane między klientem a serwerem, a nie od klienta do klienta, jak robią to inne aplikacje. I pozwala nam ukryć nasz numer telefonu, aby uzyskać większą prywatność.

Dzięki nim upewniamy się, że nasza wiadomość jest zaszyfrowana, dopóki nie dotrze do telefonu drugiej osoby, to znaczy są szyfrowane od użytkownika do użytkownika i nie są zapisywane na serwerach firmy. Ponadto tych rozmów nie można przekazać innemu użytkownikowi i zabraniają wykonywania zrzutów ekranu. Możliwe jest również użycie systemu samozniszczenia Telegrama z tymi wiadomościami, tekstem, zdjęciami, filmami i plikami, dając czas na ich zobaczenie przez innego użytkownika.

Tryb Slow oraz rozmiar i typ plików

Tryb zwolniony to funkcja, która jest specjalnie zaprojektowany dla administratorów dużych grup. W tych czatach, na których spotyka się wiele osób, lawina wiadomości w danym momencie może być przytłaczająca. Jako rozwiązanie Telegram dał administratorom większą kontrolę, dając im tę opcję.

W Telegramie maksymalny rozmiar przesyłanych danych wynosi 1,5 gigabajta, co pozwala duży transfer plików w pamięci. Umożliwia to udostępnianie krytycznych krótkich klipów nagranych w formacie 4K, a nawet przypadkowego wideo wyjściowego, które umożliwiłeś. Tę aplikację do przesyłania wiadomości można znaleźć bezpłatnie w Sklepie Play i App Store.