Skip to content

Rozwiązanie: „Mój MacBook ładuje się w Apple i nie uruchamia się ani nie włącza”

10 de lipiec de 2021

MacBook to Wersja na laptopa Mac. Na swoim koncie ma również wiele wersji, takich jak Macbook Air i MacBook Pro.

Pomimo uznanej jakości tych urządzeń, w pewnych okresach ich użyteczności MacBooki mogą Cię zaprezentować różne problemy dla jego użytkowników. Wśród najpoważniejszych można by podkreślić, że laptop się nie uruchamia.

Jeśli Twój problem polega na tym, że nie wiesz, co zrobić, ponieważ MacBook nie chce się uruchomić, prawdopodobnie już myślałeś o zabraniu go do profesjonalnego warsztatu naprawczego. Jednak, nie zawsze jest to najlepsze rozwiązanie. Dlatego w tym artykule przedstawiamy szereg wskazówek i rozwiązań, które możesz zastosować, gdy MacBook się nie uruchamia. Jak czyścić i usuwać wirusy z komputera?

Wskazówki dotyczące sytuacji, w których MacBook się nie uruchamia

Zanim zaoferujesz Ci możliwe rozwiązania dla Twojego Macbook przy problemach z uruchomieniem dobrze jest wziąć pod uwagę poniższe wskazówki.

  • W przypadku Profesjonalny Macbook, dobrym pomysłem jest ponowne uruchomienie go w przypadku, gdy ekran zawiesza się lub robi się całkowicie czarny.
  • Kiedy zastosujesz następujące metody musisz być bardzo cierpliwy, to jedyny sposób, w jaki masz gwarancje, że mogą działać.

Sprawdź prąd

W wielu przypadkach problem z uruchamianiem MacBooka wynika z problemów elektrycznych, tak prostych. Zasilacz 60W MagSafe MacBook musi być prawidłowo podłączony, jak wskazano w instrukcji, w przeciwnym razie komputer nie będzie działał normalnie.

W przypadku zauważenia, że ​​zasilacz nie pozwala na prawidłowe przesyłanie prądu do akumulatora, ponieważ kontrolka złącza nie włącza się MagSafe Podłączając przewód zasilający, należy odłączyć go od gniazdka elektrycznego, a następnie ponownie podłączyć.

Jeśli MacBook nadal nie działa, można go podłączyć do innego gniazdka Jako ostatni wybór dla tego rozwiązania.

Sprawdź baterię

Problem nie zawsze tkwi w zasilaczu. Czasami może to być bezpośrednio spowodowane problemy z baterią. Dlatego ważne jest, aby sprawdzić, czy nie wymaga doładowania.

Aby to zrobić, musisz nacisnąć klawisz znajdujący się po lewej stronie MacBooka. Powinno pojawić się od jednego do ośmiu wskaźników ładowania. W przypadku, gdy świeci tylko jeden wskaźnik, oznacza, że ​​bateria musi być naładowana.

Musisz więc podłączyć zasilacz i poczekać, aż się naładuje uruchom MacBooka.Mac PC wisi

Przywróć ustawienia fabryczne MacBooka

Jeśli powyższe rozwiązania nie zadziałały dla Ciebie, możesz spróbować przywrócić ustawienia fabryczne. W tym celu będziesz musiał zamknąć wszystkie otwarte dokumenty i wyjść ze wszystkich aplikacji.

Później musisz przywrócić MacBooka do stanu początkowego, ale bez usuwania plików. Aby to zrobić, naciśnij jednocześnie lewy klawisz Shift, lewy klawisz Alt, lewy klawisz Ctrl i wreszcie przycisk zasilania (0), wszystko przez pięć sekund, co spowoduje zresetowanie laptopa do ustawień fabrycznych. Ważne jest, aby wiedzieć, jak wyczyścić MacBooka wewnątrz i na zewnątrz.

Skonsultuj się z pomocą techniczną

Gdy wszystkie powyższe zawiodą, najlepszą opcją jest skontaktowanie się z serwisem technicznym miejsca, w którym kupiłeś swojego macbooka. Będą w stanie doradzić Ci w najlepszy sposób. To najlepsza opcja, aby wypróbować go przed pójściem do warsztatu i bezpiecznym transportem MacBooka.

Inne rozwiązania, jeśli MacBook się nie włącza

Uruchom komputer na siłę

W niektórych przypadkach przycisk zasilania komputera jest po prostu zablokowany lub zatopiony głęboko w obudowie. rozwiązanie tego problemu jest naciśnięcie tego samego klawisza przez chwilę, aż komputer się uruchomi. Czas nie powinien być dłuższy niż dziesięć lub piętnaście sekund.

Tryb odzyskiwania

Jest to wszechstronna modalność domyślnie dołączane do wszystkich urządzeń MAC, jest używany, gdy komputer włącza się, ale jego system operacyjny nie działa, przez co po uruchomieniu użytkownicy nie widzą nic poza czarnymi lub niebieskimi ekranami.

Ta funkcja ma na celu włączenie urządzenia w celu wykonania diagnostyka systemu i dostęp do starych kopii zapasowych. Wiesz Jakie rozwiązania możesz zastosować, aby naprawić niektóre problemy z zapłonem, które może przedstawiać ta linia komputerów?Jeśli znasz inne rozwiązania, podziel się nimi w komentarzach.