Skip to content

Radar Covid: co to jest, jak działa i co zrobić, aby używać go na Androidzie lub iPhonie

28 de grudzień de 2021

Jednym z wydarzeń, które najbardziej wpłynęły na świat i które nadal ma to miejsce nawet dzisiaj, jest pojawienie się wirus koronawirusa lub znany również jako COVID-19. Jest to zjawisko, które jest stale wypowiadane, a prawda jest wirusem, który pochłonął tysiące i miliony istnień ludzkich w różnych krajach. Z tego powodu narodziła się potrzeba śledzenia każdego z przypadków wypowiadanych codziennie na tym wirusie.

Podobnie, aby śledzić przypadki, Hiszpania zaprojektowała aplikacja o nazwie „Radar COVID”, który pozwala ludności zarejestrować się i ujawnić, czy prezentują jakiekolwiek objawy związane z tą chorobą, oprócz wykrywania, czy ludzie wokół ciebie są zarażeni tym wirusem. Z drugiej strony działanie tej aplikacji jest bardzo proste, a przez to bardzo łatwe w użyciu.

W jaki sposób radar Covid działa jako aplikacja mobilna?

Aplikacja Radar COVID jest jedną z aplikacji, które zostały stworzone, aby pomóc ludziom mieć lepsza kontrola nad rozprzestrzenianiem się tego wirusa który zaatakował świat. Ta aplikacja została zaprojektowana przez Sekretarza Stanu ds. Cyfryzacji i Sztucznej Inteligencji w Hiszpanii, która jest podobna do innych aplikacji stworzonych przez różne kraje, takie jak Włochy, Niemcy i inne.

Podobnie jest to aplikacja mobilna, która pozwoli ludziom w kraju pobrać ją i mieć ją na swoim telefonie komórkowym, dzięki czemu mogą ją nosić jako taką. zapis osób, z którymi się spotykasz, który jest znany jako śledzenie kontaktów. Ponadto aplikacja przeprowadza analizę osób, z którymi się spotykasz, o ile mają one swoje urządzenie mobilne i mają pobraną aplikację, w której zweryfikuje, czy te osoby mogły Cię zainfekować.

Ponadto aplikacja ta jest bardzo prosta i łatwa w obsłudze, co oznacza, że ​​nie wykonuje samodzielnie obliczeń, ale ma pomoc w Część API śledzenie kontaktów który został stworzony wspólnie przez Google i Apple. Podobnie API to funkcja, która została dodana automatycznie w różnych telefonach komórkowych z systemem Android i iPhone, co umożliwia oficjalnym aplikacjom każdego kraju łatwe śledzenie kontaktów.

Jednak ta aplikacja korzysta z API, dzięki czemu może pomóc Ci obliczyć, ile i jakie osoby napotkasz w następnej kolejności, po obliczeniu tych informacji aplikacja dostarcza informacji o poziomie ryzyka, w jakim się znajdujesz. Podobnie, aby mieć te informacje, aplikacja uwzględni osoby, z którymi się skrzyżowałeś i które znajdowały się w odległości mniejszej niż 2 metry i dla okres 15 minutw przeciwnym razie nie będziesz w stanie wykonać obliczeń.

Teraz sposób działania tej aplikacji jest bardzo prosty i podobny do aplikacji, które zostały zaprojektowane do śledzenia na platformach Google Play i Apple, które działają przez system, który współpracuje z bezpośrednie połączenie z Bluetooth bez użycia GPS, chociaż jest bardzo funkcjonalny.

Podobnie, gdy aplikacja jest zainstalowana, a telefon jest automatycznie aktywny, stale generuje losowy klucz, który zmień przeszłość 10 do 20 minut identyfikuje aplikację, gdy jest przesyłana do pobliskich telefonów komórkowych przez Bluetooth.

Jednak gdy dana osoba otrzyma pozytywną diagnozę COVID-19 i dokona rejestracji w Aplikacji, od razu aplikacja poprosi o zgodę na przesłanie informacji do serwera, który będzie rejestrował te dane, o czym użytkownicy, którzy mają pobraną aplikację.

Covid radar będzie działał po pobraniu aplikacji

Jak pobrać aplikację „Covid Radar” na swój telefon komórkowy?

Z sytuacji, jaką wywołało pojawienie się wirusa Covid-19, ludzie zaczęli generować ciągły stres i niepokój, które sprawiły, że musieli wiedzieć, czy mają tego wirusa, czy nie, dlaczego wpadli na pomysł stworzenia aplikacji mobilnej jako alternatywę pomocy w tej sytuacji. Aplikację Radar COVID można pobrać na telefony komórkowe poprzez Google Play na Androida i Apple na iPhone’y.

Jak używać Covid Radar do sprawdzania zasięgu ekspozycji miejsca?

Sposób korzystania z tej aplikacji jest bardzo prosty i został zweryfikowany przez różnych użytkowników, którzy już pobrali ją za pośrednictwem platform Google Play na Androida i App Store na iPhone’a, wystarczy ją pobrać, aby zacząć z niej korzystać.

Jeśli masz wersję Androida

Po pobraniu aplikacji na telefon komórkowy będziesz musiał ją otworzyć i zaakceptować warunki korzystania z aplikacji, a następnie aktywuj przełącznik w aplikacji, który zostanie wyświetlony w wyskakującym okienku, aby potwierdzić aktywację przez system i rozpocząć śledzenie kontaktów w pobliżu. Na razie tylko tyle będziesz musiał zrobić, co jeśli będziesz musiał postępować zgodnie z zaleceniami twórców aplikacji, aby uniknąć zarażenia wirusem.

Dzięki aplikacji na iOS

aplikacja działa na telefonach z systemem ios

Sposób korzystania z aplikacji na iOS jest taki sam, jak podczas pobierania na telefon z Androidem, ponieważ ma te same funkcje zarówno w wersji Android, jak i iOS na iPhonie.

dołącz do naszego kanału telegram