Skip to content

Pobierz i skonfiguruj darmową klawiaturę Gboard na Androida — najlepszą klawiaturę Google

30 de listopad de 2022

Znamy Androida, to prawda, najlepszą opcję pod względem dostosowywanych systemów operacyjnych. Zawsze w czołówce jeśli chodzi o wszelkiego rodzaju projekty i intuicyjne platformy programistyczne. Dlatego chcemy z tobą porozmawiać o inny sposób pisania na telefonie komórkowym z Androidem. Przedstawiamy zatem klawiaturę Gboard i wszystkie zalety, jakie nam oferuje.

Oczywiście, jak każda klawiatura, mamy kilka ciekawych rzeczy. Przede wszystkim słynne emotikony, ale także możemy używać Glide Typing, coś, co wielu kocha. Przewidywanie słów w naszym języku jest całkiem dobre we wszystkim. Chociaż mam wrażenie, że w tym aspekcie nie zaszkodzi trochę poprawić, skoro jest kilka klawiatur, które krok po kroku „uczą się” od użytkownika i poprawa jest zauważalna z czasem.

Pobierz Gboard na Androida

Zdobycie tej klawiatury jest niezwykle proste, wystarczy poszukać jej w Sklepie Play i pobrać. Po zakończeniu instalacji możesz ciesz się wszystkimi gestami i funkcje tej klawiatury w telefonie komórkowym. Jeśli z jakiegoś powodu potrzebujesz innych klawiatur, nie martw się, zawsze możesz wypróbować inne i docenić różnorodność w sklepie z aplikacjami.

Pobierz inne klawiatury na Androida

Jest też a szeroka gama klawiatur dla Androida które są bardzo dobre i niesamowitej jakości, polecamy Ci na przykład klawiaturę Slash Keyboard i klawiaturę Swiftkey.

Oba są dostępne w sklepie Google Play, więc wystarczy je wyszukać. Gdy je znajdziesz, poszukaj przycisku „Zainstaluj”, kliknij go, a będziesz musiał udzielić uprawnień, o które prosi aplikacja, po wykonaniu tej czynności rozpocznie się pobieranie, a następnie zostanie zainstalowany, otwórz aplikację i wykonaj kroki, które mówi, że możesz aktywować i konfigurować nową klawiaturę Czego będziesz od teraz używać?

Jedną z najlepszych rzeczy, jakie możesz zrobić, jest wypróbowanie różnych klawiatur.polecamy dwa, które wydają nam się „najlepsze” ze wszystkich, ale kolory są dla gustów, nie pozostań przy jednym bez wypróbowania reszty, ponieważ tam tracisz okazję do napisania szybciej i wygodniej, nie decydując się na wypróbowanie kogoś innego.

Sztuczki dla Gboard, klawiatury Google

Klawiatura Gboard firmy Google ma wiele „sekretów”, więc ujawnimy Ci je, abyś mógł jak najlepiej wykorzystać wszystkie sekrety jednej z najlepszych klawiatur na Androida. Oto sztuczki

gboard-dla-Androida

przesuń palcem, aby wpisać: Jest to funkcja, którą posiada wiele klawiatur. Na początku nie jest łatwo się do tego przyzwyczaić, ale z czasem mogę zapewnić, że pisanie w ten sposób jest o wiele wygodniejsze i praktyczniejsze.

Kursor gestów: Ile razy zdarzyło ci się, że chcesz przesunąć kursor, a umieszczenie go tam, gdzie chcesz, wydaje się epicką bitwą? To, co możesz zrobić, aby być bardziej precyzyjnym, to przesunąć kursor, ale używając spacji na boki. W ten sposób będziesz znacznie dokładniejszy i nie będziesz musiał tracić czasu, ani zbytnio łamać sobie głowy.

Wymaż gestami: Jeśli zaczniesz naciskać od klawisza „X”, kość od „DEL” i nie przestaniesz naciskać, ale przesuniesz się w lewo, możesz wybrać wszystko, co chcesz usunąć, a po zwolnieniu przycisku zostanie to usunięte. Jest to bezproblemowy sposób usuwania tekstu w bardzo praktyczny sposób.

android google gboard

wielkie na małe: Jeśli zaznaczysz cały tekst i naciśniesz klawisz Shift, wszystkie zaznaczone słowa zostaną zamienione na wielkie lub małe litery. To dość szybki sposób na wyróżnienie określonego tekstu.

Skrót do znaków interpunkcyjnych: Jeśli zachowasz „.” Przez kilka sekund zobaczysz, jak pojawia się rodzaj okna, w którym możesz zobaczyć różne znaki. To nie tylko interpunkcja, to szybki sposób na znalezienie znaku „?” lub „@” szybko.

Jasne sugestie: Jeśli uważasz, że sugestia nie jest do końca dobra lub nigdy jej nie użyjesz, możesz ją usunąć. Gdy się pojawi, wystarczy go przytrzymać i przeciągnąć na środek ekranu. Pojawi się ikona kosza na śmieci i legenda „Usuń sugestię”, przeciągnij w kierunku tej ikony, a sugestia zostanie usunięta na zawsze.

Wiesz już wszystko, co musisz wiedzieć o tej fantastycznej klawiaturze. Więc nie czekaj dłużej i zacznij go używać wraz ze wszystkim, co zawiera.

dołącz do naszego kanału telegram