Skip to content

Na jakiej platformie stworzyłeś moją stronę internetową? – Najlepsze platformy do tworzenia blogów

22 de luty de 2021

Blogi stały się bardzo popularne wiele lat temu dzięki ich dużemu potencjałowi. Dlatego wiele osób, które rozpoczynają przygodę z blogowaniem, chce wiedzieć na jakiej platformie stworzyli moją witrynę i wiem najlepsze platformy do tworzenia blogów.

Jest wiele alternatyw, kiedy będziemy rozmawiać o platformach darmowy do tworzenia blogów. Na szczęście wiele z nich jest niezwykle atrakcyjnych. Niektóre pozwalają nawet zarabiać na własnej stronie internetowej lub blogu.

Osobiście ze wszystkich, które zobaczymy na poniższej liście. Najbardziej polecanym ze względu na dużą swobodę, zaufanie, a przede wszystkim dlatego, że jest całkowicie darmowy, jest Blogger. Ponieważ masz tutaj bloga nie będziesz musiał płacić za hosting, możesz korzystać z własnej domeny i zarabiać pieniądze z Adsense.

Ale opcje są zróżnicowane i być może szukasz czegoś więcej, czegoś innego, co odpowiada Twoim potrzebom. Z tego powodu zobaczymy kilka platformy do tworzenia blogów.

Najlepsze platformy do tworzenia mojego bloga

WordPress

Jest prawdopodobnie jednym z najpopularniejszych od kilku lat. Wie o tym zdecydowana większość ludzi, którzy poświęcają się światu blogowania. Możesz używać WordPressa i nic nie płacić (jeśli chodzi o hosting) lub możesz korzystać WordPress.org i zainstaluj prefabrykat na własnym hostingu co daje dużą swobodę w wielu różnych sprawach.

Sam WordPress jest jednym z najlepszych menedżerów treści. Jest doskonale zoptymalizowany pod kątem wyszukiwarek i przede wszystkim jest zbyt łatwy w obsłudze, oprócz ochrony Twojej strony internetowej przed złośliwym oprogramowaniem, wirusami i złośliwym kodem. Darmowa wersja na wypadek, gdybyś chciał skorzystać z oferty WordPress.com 3 GB przestrzeni dyskowej, motywów i wtyczek. Oczywiście, jeśli chcesz to wszystko rozszerzyć, możesz uzyskać dostęp do większej liczby opcji, płacąc.

Blogger

Platforma Google Jest jednym z najpopularniejszych ze względu na łatwość robienia czegokolwiek. Ponadto na tej platformie wszystko jest darmowe i możesz wprowadzić wiele zmian, których nie mogłeś w WordPress.com. Trochę bardziej skomplikowane jest modyfikowanie pewnych rzeczy, zwłaszcza jeśli są one związane z SEO, ale warto.

Jedyną złą rzeczą jest to, że nie pozwala na użycie własny hosting. Więc jeśli kiedykolwiek zdecydujesz się przenieść na prywatny serwer, będziesz musiał zaimportować wszystko do WordPress. Co w zależności od poziomu Twojej wiedzy może być dużym bólem głowy. Jednak Blogger daje Ci możliwość zarabiania na Twoim blogu dzięki umieszczaniu reklam Adsense, co nie jest możliwe na WordPress.com.

niebieski blog wordpress

Platformy do tworzenia własnej strony internetowej

Wix

Jedna z najlepszych opcji dla stworzyć i edytować darmowego bloga niezwykle szybki i przede wszystkim intuicyjny. Jest jeszcze łatwiejszy w użyciu niż dwie poprzednie propozycje. Chociaż musimy wspomnieć, że ma pewne ograniczenia.

Możesz kontroluj SEO w prosty sposób, zawiera ponad 500 bezpłatnych projektów i obrazów, których możesz używać w dowolnym miejscu w swojej witrynie. Z kolei ma wtyczki do formularzy, ankiet itp. Jest to opcja bardziej niż cokolwiek polecana osobom, które chcą mieć profesjonalną stronę internetową dla swojej firmy lub usługi.

Tumblr

To stary znajomy platforma do mikroblogowania. Należy pamiętać, że nie jest podobny do poprzednich. W tym przypadku dzielenie się małymi rzeczami, tak jakby to był Twitter, jest czymś więcej niż czymkolwiek. Z podstawowymi funkcjami w porównaniu z poprzednimi propozycjami na tej liście.

Overblog

Możesz stworzyć bloga w prosty sposób, z kilkoma opcjami. Ideą Overblog jest oferowanie możliwości założyć bloga dla ludzi, którzy zaczynają na tym świecie. Dodatkowo posiada katalog blogów do celów promocyjnych, ale nie tylko.

Ponieważ ma również różne szczyty i świetna społeczność aby wszyscy znali Twojego bloga. Możesz uzyskać dostęp do tej usługi bezpłatnie, aby publikować, co chcesz, ma również nieograniczoną przestrzeń dyskową.

dołącz do naszego kanału telegram