Skip to content

Microsoft Teams: Co to jest i jak działa praca zdalna?

4 de sierpień de 2021

Platforma Microsoft Teams jest jedną z najczęściej używanych obecnie przez wiele firm. To dlatego, że świetnie promuje telepracę i umożliwia pracownikom lepsze wyniki w oparciu o organizację i współpracę.

Korzystając z niej możesz mieć dostęp do sektora pracy z dowolnego urządzenia. Co więcej, jesteś informowany o nowościach, będziesz mógł być świadomy swoich zobowiązań wobec firmy i uczestniczyć w spotkaniach roboczych.

Należy zauważyć, że jeśli sektor biznesowy będzie w stanie obsłużyć wszystkie oferowane narzędzia, będzie miał lepszą kontrolę, a także swoich pracowników.

Jeśli chcesz dowiedzieć się o korzyściach i wielu z nich funkcje, które Microsoft Teams ma do zaoferowania, jesteś w idealnym miejscu, ponieważ tutaj dowiesz się znacznie więcej o platformie.

Jakie są korzyści z używania Microsoft Teams do naszej pracy?

Wśród korzyści oferowanych przez Microsoft Teams jest możliwość, że oferuje on: utrzymać dobrą wydajność telepracy. Oznacza to, że pracownicy mogą cieszyć się narzędziami do utrzymywania wydajnego rytmu pracy.

Został zaprojektowany, aby objąć wiele obszarów, które promować efektywność w firmie, ponieważ możesz wysyłać wiadomości, dowiedzieć się o zmianach i modyfikacjach publikowanych istotnych i interesujących działań i nie tylko.

Jakie są główne cechy tej platformy roboczej?

Platforma Microsoft Teams ma wiele funkcji ułatwiających zarządzanie zadaniami i rozwój. Poniżej zobaczysz niektóre z najwybitniejszych i które użytkownicy uznają za bardzo przydatne.

Komunikaty o stanie

Komunikaty o stanie to przydatna funkcja, gdy musisz zostawić ważne informacje dla użytkowników kto musi się z tobą skontaktować, widzisz to. Możesz w nim napisać, jeśli chcesz, aby wiedzieli, czy wystąpił problem, czy będziesz dostępny, czy nie, lub jakiekolwiek inne informacje.

Ta opcja jest dostępna do użycia z dowolnego urządzenia i znajduje się na pasku menu użytkownika, dzięki czemu można zdefiniować komunikat o stanie.

Przesunięcia

Opcja zmiany jest jedną z najbardziej wydajnych dla pracowników pierwszej linii, ponieważ daje możliwość zapewnienia lepsza organizacja pracy zmianowej. W nim możesz między innymi dodawać, modyfikować, wymieniać lub usuwać swoje dni pracy, dni wolne, urlopy.

Power App do zarządzania kryzysowego

Power App to dość innowacyjna funkcja, ponieważ zapewnia różne narzędzia, dzięki czemu w przypadku jakichkolwiek okoliczności zaistniałych w firmie, można przeprowadzić prawidłowe i zorganizowane zarządzanie.

W niej publikowane są wszelkiego rodzaju wiadomości, które mogą być interesujące. Użytkownicy mogą również podać informacje o swojej dostępności lub miejscu, w którym się znajdują. Możesz dzwonić, wysyłać dokumenty itp.

Centrum wiadomości korporacyjnych

SharePoint jest obecny na platformie Microsoft Teams. Daje to możliwość, że Pracownicy firmy mogą zawsze być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami, jeśli mają do nich dostęp. To w zakresie wydarzeń, zmian zarządczych i wielu innych.

Ujednolicone zarządzanie zadaniami

Ta funkcja promuje realizację zadań w toku w którym można określić termin, w którym muszą je wykonać, priorytety wśród nich i wiele innych funkcji, aby dążyć do większej efektywności i organizacji pracy.

Jak mogę uzyskać zdalny dostęp do Microsoft Teams?

korzyści dla zespołów microsoft

Musi najpierw aktywuj zdalny dostęp z opcji konfiguracji Microsoft Teams. Po zaproszeniu aktywujesz dostęp dla gości, zezwalasz na spotkanie itp. Ustaw wszystkie opcje i upewnij się, że są „WŁĄCZONE”. Gdy to zrobisz, będziesz mógł cieszyć się komunikacją z użytkownikami Skype.

Jak mogę korzystać z Microsoft Teams na moim telefonie komórkowym lub komputerze?

Najpierw musisz zalogować się do Teams, a jeśli korzystasz z komputera PC, opcja Microsoft Teams pojawi się w Start systemu Windows. Jeśli łączysz się z telefonu komórkowego, wystarczy nacisnąć ikonę Teams. Nazwa użytkownika i hasło to te, które są używane w Microsoft 365.