Jeśli się zastanawiasz Jakie są zalety i wady budżetowania statycznego i elastycznego budżetowania? Ale nie znalazłeś satysfakcjonujących odpowiedzi, trafiłeś we właściwe miejsce. Aby wyjaśnić Twoje wątpliwości, przygotowaliśmy dla Ciebie cały artykuł dotyczący budżetu statycznego i elastycznego, więc czytaj dalej i ciesz się nim.
Co to jest budżet statyczny i budżet elastyczny? Jej CHARAKTERYSTYKA
Zacznijmy od omówienia budżet statyczny, który można zdefiniować jako oszacowanie przyszłych operacji, takich jak wydatki, przychody i koszty, przygotowane w sposób dostosowujący się do standardowej wielkości produkcji. Innymi słowy, oszacowanie tych czynników w budżecie biznesowym jest z góry określone, ponieważ nie zmienia się w zależności od różnych odchyleń poziomów działalności, które są osiągane.
Ten rodzaj budżetu charakteryzuje się funkcjonowaniem jako kryterium dla kontrola wydatkówOprócz tego, że jest wygodniejszy w firmach, w których istnieje bardzo małe prawdopodobieństwo wahań panujących warunków.
Z drugiej strony elastyczny budżet odnosi się do tego budżetu utworzonego w celu przewidzenia wszelkich zmian, które mogą wystąpić w dochodzie uzyskanym ze sprzedaży w firmie.
Budżet ten jest tworzony po znajomości poziomów produkcji i pewności co do liczby rzeczywistych sprzedaży, pozwalające na przygotowanie różnych budżetów, działając zgodnie z powstającymi poziomami produkcji i wahaniami kosztów.
Najbardziej godne uwagi cechy elastycznego budżetu to, po pierwsze, fakt, że upraszcza on przygotowanie budżetu na określony czas, a ponadto pokazuje dokładniejsze wyniki, ponieważ rzeczywiste dane, takie jak poziom zachowania różnych czynników, są uwzględniane w obliczu zmian, które mogą wystąpić na poziomie aktywności.
Zalety i wady budżetowania statycznego i elastycznego budżetowania
Mając na uwadze znaczenie budżetowania w firmach i biznesach, warto przeanalizować zalety i wady zarówno budżetów statycznych, jak i elastycznych, aby zastosować jak najbardziej dogodny.
Budżet statyczny: zalety i wady
Wśród różnych zalet, które można wymienić w odniesieniu do statycznego lub stałego budżetu po wdrożeniu, możemy wymienić następujące:
- Jeśli chodzi o wymagane zasoby, budżet ten wymaga mniej, zarówno w procesie przygotowania, jak iw procesie monitorowania.
- W porównaniu z budżetem elastycznym, budżet statyczny lub stały to mniej skomplikowane opracować
- Podczas gdy elastyczne budżetowanie stara się pokryć potencjalne ryzyko, statyczne budżetowanie może być bardziej realistyczne i praktyczne
Jeśli chodzi o wady, statyczny budżet nie jest pozbawiony pewnych wad, wśród których są te, które wymienimy poniżej:
- W przypadku zmian w poziomy produkcji cała organizacja będzie musiała zostać zrestrukturyzowana
- Jeśli rzeczywiste wyniki wydawane przez firmę nie pokrywają się z wynikami wyrażonymi w budżecie statycznym, pojawią się problemy z alokacją zasobów
- Ten rodzaj budżetu nie obejmuje zmieniających się wydarzeń, które mogą mieć miejsce wokół organizacji, czyli problemów lub wariantów, które mogą pojawić się w środowisku organizacji
Elastyczne budżetowanie: zalety i wady
Główne zalety wdrażania elastycznego budżetowania w firmach to te, o których wspomnimy poniżej w poniższej liście:
- W razie potrzeby i potrzeby można go łatwo zmienić przed każdym nieprzewidzianym wydarzeniem i nie wymaga przeprowadzić poważne reformy W organizacji
- Jest to wieloraki i dynamiczny budżet, który pomaga administratorowi odnosić korzyści organizacji w odniesieniu do wagi prawdopodobieństw w firmach przy podejmowaniu decyzji
- Jest specjalnie skonstruowany i zaprojektowany, aby w przypadku zmiany poziomu działalności dostosowywać się do tego i większego zakresu alokacji zasobów
Podsumowując, wspomnijmy o wadach elastycznego budżetowania, wśród których te wady można wymienić i rozważyć przed ich wdrożeniem:
- Jest to bardziej skomplikowane, ponieważ trzeba je wziąć pod uwagę różne sytuacje i ustrukturyzować różne budżety
- Wymaga większej ilości zasobów w porównaniu do budżetu statycznego
- Chociaż obejmuje kilka zagrożeń, nie zawsze oferuje budżet zgodny z rzeczywistością