Skip to content

Jakie są typy formularzy podań o pracę z przykładami w formacie Word, Excel lub Pdf?

9 de marzec de 2021

Kiedy ktoś znajduje się w trudnej sytuacji ekonomicznej, to normalne jest, że osoby, które są u jego boku, polecają mu poszukiwanie pracy, w której mogą rozwijać swoje umiejętności. Niemniej jednak, zdobycie go nie zawsze jest łatwym zadaniem. Wiele prac wymaga wypełnienia podania z pewnymi szczegółami, aby ubiegać się o pracę, aby firma mogła wiedzieć, gdzie je znaleźć, a także wiedzieć, jakie umiejętności ma dana osoba.

Ale wypełnienie tych wniosków nie jest łatwym zadaniem, a kiedy ma się to odbyć po raz pierwszy, jest to nie lada wyzwanie. Ale nie martw się, W tym artykule znajdziesz wskazówki w postaci przykładów jak wypełnić podanie o pracę i jakie rodzaje podań istnieją.

Czym jest podanie o pracę i jaka jest jego funkcja?

Aby wyjaśnić, czym jest podanie o pracę, należy zacząć od tego, czym jest sama praca. Słowo zatrudnienie odnosi się do pracy, zawodu lub handlu w którym zatrudnia się kogoś, kto wnosi swoją wiedzę i otrzymuje wynagrodzenie za wykonaną pracę.

Dlatego podanie o pracę można rozumieć jako format używany przez wszystkich w miejscu pracy, w którym gromadzone są informacje o charakterze osobistym i zawodowym. A) Tak osoba, która chce aplikować o konkretną firmę, ma wsparcie gdzie podane są wszystkie Twoje dane osobowe.

Należy to wziąć pod uwagę wiele firm ma własne formularze zgłoszenioweInformacje te należy zbadać, aby wypełnić wymagane elementy, ponieważ istnieją inne rodzaje podań o pracę.

Aplikacje te mają na celu wyłącznie wykonanie pierwszego kroku w celu pomyślnego umieszczenia osoby w firmie. Ponadto ułatwia to uznanie danej osoby za potencjalnego kandydata na stanowisko w celu znalezienia pracy w Mercadona lub El Cortes Ingles itp.

Jedną z najbardziej wyróżniających się cech podań o pracę jest to Są zorganizowane według sekcji i tabel. W każdym z nich wymagane są od wnioskodawcy pewne informacje, tak aby wykonawcy widzieli szczegóły, które muszą wziąć pod uwagę; ocenić, czy dana osoba nadaje się na to stanowisko.

Wniosek składa się między innymi ze stanowiska do aplikowania, pliku dane osobowe wnioskodawcy plus twoją dokumentację, stan zdrowia i nawyki osobiste, dane rodzinne, wykształcenie, wszelkie ogólne uwagi na temat oczekiwanej pracy, jakie jest twoje doświadczenie zawodowe, wszelkie osobiste referencje wśród innych danych ogólnych i ekonomicznych.

Pamiętajmy, że ten typ formularza różni się od życiorysu, ponieważ dokument ten jest bardziej ukierunkowany na dziedzinę zawodową, ponieważ gromadzi informacje o wcześniejszych zadaniach, które osoba wykonywała, podczas gdy żądanie zbiera jedynie dane osobowe i zawodowe w celu nawiązania pierwszego kontaktu.

Jakie są rodzaje podań o pracę i jak można je wypełnić?

Aby postępować zgodnie z naszymi wskazówkami, formularz został już pobrany lub wydrukowany, aby móc w pełni wykonać każdy krok. Dobrze jest też znaleźć zaciszne miejsce do dokładnego przeczytania formularza. Następnie przedstawimy Ci krótką prezentację różnych typów dokumentów, w których możesz umieścić swoje dane.

kobieta rozpatrująca oferty pracy

Aby wypełnić go w formacie Excel, wystarczy pobrać szablon i wypełnić go w tym samym programie; w programie Word możesz wypełnić go bezpośrednio, pisząc na stronie, a następnie drukując. Teraz, jeśli masz formularz w formacie pdf należy go najpierw wydrukować, a następnie wypełnić ręcznie.

Należy zauważyć, że do wypełnienia tych formularzy cała Twoja osobista dokumentacja powinna być pod ręką, zawsze musisz podawać prawdziwe informacje; unikaj wymyślania lub zakładania pewnych informacji, używaj niebieskiego lub czarnego długopisu, nigdy nie używaj ołówka, jeśli wypełniasz go ręcznie, ponieważ oznacza to nieformalność.

Także podczas pisania musisz mieć dobrą pisownię, bez błędów i ćwieków, wydrukowane i czytelne; Oprócz używania teczki do przenoszenia wszystkich dokumentów jako środka ochrony. Powinien być wypełniony całkowicie, nie pozostawiając pustego miejsca; W przypadku, gdy którekolwiek pudełko Ci nie odpowiada, umieść „Nie dotyczy” na arkuszu do zapisania.

dołącz do naszego kanału telegram