Skip to content

Jakie są najlepsze aplikacje do korzystania z trybu portretowego na telefonie komórkowym?

26 de grudzień de 2021

Tryb portretowy to jedna z najważniejszych funkcji że smartfony mają w dzisiejszych czasach i chociaż obecnie jest powszechne, że jest on wbudowany zarówno w terminale iPhone’a, jak i Androida, nie możemy tracić z oczu faktu, że zwłaszcza w drugim przypadku niektóre nieco starsze komputery nie mają tej funkcji.

W kolejnych wierszach nauczymy Cię jak i jaką aplikację pobrać na Androidzie, aby mieć tryb portretowy lub efekt bokeh.

Tryb portretowy dla telefonów innych niż iOS

Telefony Apple iOS obsługują ten tryb portretowy co pozwala na wykonanie doskonałych zdjęć. Chociaż istnieje wiele urządzeń bez tego systemu operacyjnego, które mają ten tryb.

Wysokiej klasy telefony, które pozwalają nam robić zdjęcia w niesamowity sposób i to sprawia wrażenie, jakby zostały zrobione przez profesjonalistów.

Problem polega na tym, że nie wszystkie urządzenia mobilne mają aparat, który jest w stanie robić portret, rozmywać tło i skupiać nas na obiekcie lub osobie. Ale jest podanie to nam pomaga całkiem dobrze zasymuluj ten tryb portretowy na dowolnym urządzeniu z Androidem.

tryb portretowy dla telefonów bez ios

Korzystaj z trybu portretowego na Androidzie

Aplikacja, której będziemy używać do robić wysokiej jakości zdjęcia a dzięki szerokiej gamie trybów nie tylko portret jest Snapseed.

Aplikacja, która jest dość intuicyjna i prosta, posiada dużą ilość ciekawych trybów, dzięki którym możesz robić zdjęcia w zależności od sytuacji, w której się znajdziesz. Poprawiając w ten sposób końcową jakość tego samego.

Ale nie tylko to ma duża różnorodność trybów. Ma też kilka filtry które możesz dodać do zdjęć. Filtry, które są znacznie lepsze niż te, które są domyślnie dostarczane z Instagramem.

tryb portretowy na dowolnym telefonie

Tryb portretowy iPhone’a na Androidzie

W pierwszej kolejności trzeba więc wziąć pod uwagę, że kiedy mówimy o smartfony z wyższej półki, mają więcej opcji i korzyści niż te ze średnich i niskich zakresów.

Wszystko po to, aby ogólna jakość zdjęć była znacznie lepsza, a co za tym idzie, Tryb portretowy może być wbudowany.

Działanie tego trybu portretowego jest realizowane w taki sposób, że obiekt, który zwykle znajduje się na pierwszym planie, jest wyostrzony, podczas gdy całe tło jest rozmazane lub rozmyte, osiągając to uwaga widza skupia się na tym przedmiocie konkretny.

Obecnie tryb portretowy jest modny i jest szeroko stosowany do fotografuj ważne osoby lub przedmioty. Można to wytworzyć sprzętowo, jak w najlepszych telefonach komórkowych lub profesjonalnych kamerach, lub za pomocą oprogramowania, jak w tych przypadkach.

Pokażemy Ci aplikację stworzoną specjalnie dla modyfikować wcześniej zrobione zdjęcia, dzięki któremu uzyskasz efekt bardzo zbliżony do bokeh, czyli trybu portretowego, o którym mówiliśmy.

Nie sprawi to, że jakość zdjęć będzie równa jakości innych, ale pozwoli osiągnąć ciekawy efektRozmawiamy o pobraniu aplikacji Snapseed, dla nas najlepsza darmowa aplikacja do osiągnięcia tego efektu.

aplikacja snapseed do edycji

Główne cechy Snapseed

Snapseed ma inne bardzo ciekawe opcje Dla miłośników fotografii wśród głównych możemy wymienić:

 • Filtry
 • Idealne zdjęcia
 • Przycinać
 • Obracać się
 • Perspektywiczny
 • Balans bieli
 • Korektor
 • Dodaj tekst
 • Rozwiń obraz
 • Efekt ostrości
 • Kontrast
 • Postawa twarzy

Dzięki tej aplikacji, o której wspomnieliśmy powyżej, będziesz mógł ciesz się trybem portretowym na swoim Androidzie, funkcja, która chociaż jest coraz bardziej powszechna, jak powiedzieliśmy, w rzeczywistości nadal należy głównie do wysokiego zakresu.

Zaletą jest to, że po pobraniu tej aplikacji, coś, co możesz zrobić całkowicie za darmo, możesz zacząć z niej korzystać bez marnowania czasu, ponieważ nie ma potrzeby rejestracji ani żadnej straty czasu. Możesz zabrać tryb portretowy, gdziekolwiek chcesz.

Jak mieć tryb portretowy na dowolnym telefonie?

W skrócie Snapseed to aplikacja, którą każdy, kto chce eksperymentować ze zdjęciami i rób wysokiej jakości zdjęcia jak profesjonalista musisz go zainstalować na swoim urządzeniu mobilnym.

Aplikacja jest darmowa i nie zajmuje zbyt dużo miejsca. Tak więc z każdym telefonem komórkowym będziesz mógł z niego korzystać bez żadnego problemu. Jest bardziej niż oczywiste, że im lepszy jest twój aparat, tym więcej możesz uzyskać z danej aplikacji.

W ten sposób już wiesz jak mieć tryb portretowy na dowolnym telefonie z Androidem? dzięki czemu możesz robić wspaniałe zdjęcia, które chcesz zrobić w każdej sytuacji. Idealny dla tych, którzy są fanami autoportretów i lubią przesyłać wszystko do sieci społecznościowych, nic lepszego niż robienie tego w najlepszej możliwej jakości.

Rób dobre portrety ze swojego iPhone’a

Teraz, jeśli to, czego chcesz, to ulepszaj swoje zdjęcia na telefonach iPhone; W tym artykule proponujemy również dobre rozwiązania.

Z pewnością dzisiaj nasze urządzenia mobilne są wykorzystywane praktycznie do wszystkiego, co chcemy robić. Używając naszych telefonów komórkowych, możemy jak zwykle dzwonić do znajomych i rodziny, ale możemy też wysyłać im wiadomości błyskawiczne, robić zdjęcia, tworzyć listy odtwarzania do słuchania muzyki, grać w gry wideo itp.

Ale w tym przypadku skupimy się konkretnie na robieniu zdjęć, ale nie byle jakich zdjęć, ale te uznane za portretyczyli zdjęcia ludzi.

Następnie zajmiemy się wyjaśnieniem w tym samouczku krok po kroku, aby robić dobre portrety za pomocą iPhone’a. Wykonanie tych kroków z pewnością zapewni najlepsze opcje i wyniki, jeśli nie jesteś profesjonalnym fotografem, ale chcesz wysokiej jakości zdjęć.

Jeśli chcesz poprawić swoje portrety, to masz a iPhone, już masz jedyny niezbędny wymóg tej procedury, poza tą, którą zalecimy później, w miarę postępów.

poprawiaj portrety na iPhonie

Jak poprawić portrety na iPhonie

Dobra, więc zacznijmy trochę omawiać ważne wskazówki, jak poprawić swoje portrety zrobione iPhonem, skupiając się zarówno na mocnych, jak i słabych stronach mobilnych aparatów Apple.

Na przykład zacznijmy od jednej z twoich najlepszych cnót, a mianowicie, że możemy skoncentruj się na dowolnym przedmiocie lub osobie bardzo szybko, co jest niezbędne, gdy chcemy wykonać ujęcia, które wkrótce przestaną istnieć. Skorzystaj z tego, aby improwizować.

Teraz wada. A jest to, że większość starych wersji iPhone’a ma złe fotografowanie z lampą błyskową, w taki sposób, że nie możemy zalecać robienia portretów w nocy lub w zamkniętych miejscach, więc jego jakość będzie zła. Zawsze próbuj wykonywać je w dobrze oświetlonych miejscach.

Inną kwestią, gdy mówimy o portretach, a w przeciwieństwie do tego, co dzieje się przy fotografowaniu obiektów, jest to, że jest to wygodne nie rób zdjęć zbyt blisko twarzy modelki, ale raczej zostawić miejsce, przecinając go w pasie. W każdym razie, w razie potrzeby, możemy odciąć strzał.

Podobnie, chociaż wiemy bardzo wyraźnie, że podstawą portretu jest osoba, którą fotografujemy, w żadnym wypadku nie należy tracić z oczu faktu, że trzeba zadbaj o tło obrazu, szukać czegoś neutralny i czysty. Możesz wtedy zmienić tło zdjęcia, jeśli chcesz.

aplikacje do edycji zdjęć

Jeśli jesteś jednym z fotografów, którzy korzystają z narzędzi do ustawiania ostrości, które są zawarte w ich telefonach komórkowych, zalecamy, abyś zawsze używał jako skup się na oczach fotografowanej osoby.

Z drugiej strony, choć konwencja wskazuje, że w modelach należy szukać naturalności, nie jest też źle, że od czasu do czasu to osoba pozuje specjalnie dla twojego obiektywu, ponieważ przełamie to monotonię.

Kolejną dobrą radą, którą możemy Ci udzielić, w rzeczywistości prawie niezbędną, jest to, aby pobrać na komputer lub urządzenie mobilne, aplikacje do edycji zdjęć, które pozwolą Ci poprawić wyniki, bawiąc się nimi. Niektóre dobre to sam Instagram, Snapseed, Photoshop itp.

I na koniec pamiętaj, że trendy w portretach zmieniają się tak, jak w świecie fotografii w ogóle, więc zawsze staraj się być świadomym nowości w tej dziedzinie, przeglądanie portretów w internecie i czerpanie z nich pomysłów.

Czy byłeś w stanie wykonać tryb portretowy na swoim Androidzie za pomocą tej aplikacji lub poprawić jakość swoich portretów wykonanych iPhonem za pomocą tego krok po kroku?

dołącz do naszego kanału telegram