Skip to content

Jakie są najlepsze aplikacje do edycji zdjęć na telefonie komórkowym z efektem vintage?

17 de luty de 2021

W fotografii vintage jest tym efektem, który podkreśla ważny punkt wspólnych zdjęć w różnych sieciach społecznościowych, istnieją różne rodzaje vintage, ale najczęściej używany jest efekt czarno-biały. Chodzi o to, aby zdjęcie komunikowało różne uczuciaponieważ możliwe jest przeniesienie lub przeniesienie w przeszłość, ze względu na kontrasty, które można uzyskać za pomocą tej aplikacji, których nie ma żadne zdjęcie. Istnieją różne rodzaje vintage, takie jak: tekstury, lata 50-te itp. Zawsze pamiętaj, że aby zrobić piękne zdjęcie trzeba ćwiczyć, aż dojdziesz do takiego punktu, dobre zdjęcie daje wiele do powiedzenia.

Akademia fotografów to ta, która szkoli i prowadzi wszystkich zainteresowanych tą tematyką, ucząc wszystkiego, od zarządzania montażem po fotografię na dużą skalę.

Jak uzyskać efekt Vintage?

Style vintage różnią się w zależności od aparatu i edytora, a także filtrów, których możemy używać od tego czasu, w sieci są tysiące stylów. Aby stworzyć ten efekt musimy wziąć pod uwagę następujące kroki:

Hałas fotograficzny:

Wielu twierdzi, że jest to jeden z najmniej lubianych i najbardziej zdolnych do wywoływania efektów, ponieważ niewłaściwe użycie powoduje utratę jakości zdjęcia, ale w Vintage służy do nadania mu starszego charakteru, ponieważ zdjęcia z przeszłości miały wyraźne ziarno przez rozmiar obiektywu aparatu. To jedna z cech bardziej powszechne co sprawia, że ​​zdjęcia wyglądają tak, jak były wcześniej.

Winietowanie:

Możliwe jest wizualizowanie, gdy wokół niego znajduje się czarna obwódka, która zanika w kierunku środka, co jest spowodowane utratą jasności i balansu chromatycznego, oprócz tego efekty, które wizualizują kurz, pajęczyny i inne rodzaje elementów.

Odcień żółty:

Odcień ten wynika z faktu, że na zdjęciach sprzed wcześniej nie był on przechowywany w postaci cyfrowej, ale został wydrukowany bezpośrednio i ze względu na jakość zdjęcia pozostawiono z żółtawym odcieniem, odcień ten stał się częstym elementem wywołać nostalgię.

Niski kontrast:

Aparaty sprzed lat nie miały dostatecznie wysokiej rozdzielczości, więc zdjęcia miały mniejszy kontrast i były dużo gładsze. Jest to obraz z bardzo małą różnicą w ciemnych częściach, podczas gdy jaśniejsze wyglądają na nieprzezroczyste. Można powiedzieć, że zdjęcie jest płaskie z tym efektem, ale jeśli jest dobrze używane, może wyglądać jak zdjęcie z tego czasu.

Aplikacje używane dla Vintage

Nostalgiczna kamera:

Jest to aplikacja aparatu o wyraźnie nostalgicznym designie, można zrobić zdjęcie, gdy ma taki efekt. Aplikacja pozwala na zrobienie kadru, wybranie efektu, który Ci się podoba i na wykonanie zdjęcia podstawowa operacja. Możesz zarejestrować zdjęcie od dziś, jakby pochodziło z przeszłości, jeśli masz Androida Pobierz!.

Filmy RNI:

Posiada filtry cyfrowe jak z filmu, jest towarzyszącym edytorem na telefon komórkowy dla tych, którzy cenią sobie fotografię analogową, styl vintage itp. RNI oferuje obrazy wysokiej jakości a przede wszystkim high edition, dzięki tej aplikacji aparat iPhone’ów jest w pełni wykorzystany. Możemy nawet zrobić kopię zapasową.

Po świetle:

Jest to jedna z najbardziej kompletnych aplikacji do edycji, jakie kiedykolwiek widziano, ma prawie doskonałą jakość, szybką edycję, narzędzia, a także wstępnie zaprojektowane filtry, ramki i inne elementy. To jest aplikacja prosty w obsłudze, super intuicyjny. Jest to aplikacja, która ma 5 gwiazdek na wszystkich platformach.

literatura o niskim kontraście

Skąd wzięła się atrakcja do Vintage?

Wywodzi się z ekskluzywności ówczesnych przedmiotów, jakości ubiorów, wielu użytych materiałów, historii każdego z elementów, wykończenia, a przede wszystkim stylu, jaki modelka nadaje fotografii. Vintage miał taki rozkwit, że nawet sławni ludzie zaczęli przejmować ten popularny w sieciach społecznościowych styl od roku 2005.

Za powyższe zalecane jest zapoznanie się z aplikacjami uważane za najlepsze na całym rynku, aby stworzyć styl przypominający fotografię czasu, który chcemy uchwycić.

dołącz do naszego kanału telegram