Skip to content

Jakie są i do czego służą korporacyjne sieci lokalne – BAN?

3 de luty de 2021

Dzisiejsza technologia rozwinęła się w taki sposób, że nauka dąży do tego, aby wszystkie połączenia i wszelkiego rodzaju sieci w komputerach były realizowane bezprzewodowo. Oznacza to, że trwale eliminuje użycie kabli sieciowych w systemach.

Z tego powodu wiele technologii zostało opracowanych przez różne firmy, ale jedną z najważniejszych jest Technologia BAN lub WBAN, który zapowiada się jako jedno z rozwiązań w ulepszaniu czujników ludzkiego ciała.

Jeśli jesteś nowy w tym temacie i nadal nie wiesz, do czego służą sieci ciała lub jak z nich korzystać, nie martw się. Ponieważ celem tego artykułu jest podniesienie i poinformowanie w prosty sposób, o czym jest ta sieć.

Co to są sieci obszaru ciała?

Konieczne jest więc, aby wiedzieć, co naprawdę oznacza „sieci ciała”, lub poprzez jego tłumaczenie na angielski w języku angielskim „bezprzewodowa sieć ciała”. Tak więc WBAN lub BAN to sieć, w której łączy tylko urządzenia o niskim poborze mocy z ludzkim ciałem.

Innymi słowy, podłączenie tych urządzeń nie ma bardzo dużej odległości, zwykle ma parametr 5 lub 8 metrów wokół, aby urządzenia zaczęły wykazywać awarie z powodu nieskuteczności połączenia.

Bardzo ważne jest, aby podkreślić, że ta technologia nie została w pełni zbadana, wciąż znajduje się w fazie testów, w której niewiele zespołów jest w stanie wykazać się z nią dobrą wydajnością. Choć przy zauważalnym zaawansowaniu technologii możemy powiedzieć, że za kilka lat będzie już ukończony.

Do czego służą sieci obszaru ciała?

Sieci ciała pokazują różne obiecujące cele, wśród których głównymi są doskonalenie systemu medycznego na całym świeciePonieważ dzięki takiej technologii znacznie łatwiej byłoby monitorować różne metody leczenia i oceny pacjentów.

Na przykład idea, że ​​taka technologia może zostać wdrożona w urządzeniach takich jak rozruszniki serca, stetoskopy, zastawki i inne narzędzia i instrumenty do celów medycznych, jest już wdrażana i rozwijana.

Chociaż nie ogranicza się tylko do medycyny, technologia ta może być również wykorzystywana w kwestiach związanych z treningiem osobistym. Na przykład niektóre czujniki są projektowane w postaci opaski na rękę i bransoletki do pomiaru danych dotyczących ruchu kończyn.

Jakie komputery można podłączyć do tej sieci?

nadgarstek palce zegar niewyraźne tło

Obecnie istnieje kilka zespołów, z którymi ta technologia już pracuje. Jak na przykład Inteligentne zegarkiurządzenia te są już na tyle zaawansowane, aby określać czynniki zdrowotne, takie jak pomiar bicia serca w określonym przedziale czasu, np. opaska Xiaomi mi Band, która umożliwia rejestrację tętna, a nawet zwiększenie częstotliwości pomiaru tętna.

Kolejnym z zespołów, które już korzystają z tej technologii, są słuchawki i mikrofony. Dzięki tym urządzeniom można określić wiele czynników w głosie osoby, w tym poprzez odbiór dźwięku można dowiedzieć się, kiedy dana osoba cierpi na związany z nią objaw.

Jak działają sieci obszaru ciała?

Aby technologia sieci ciała działała Potrzebne są 2 główne czynnikiPierwsza to czujnik na ciele osoby, który rejestruje dane do zapisania. A drugi to element, który ma możliwość zarządzania tymi informacjami.

Zasadniczo potrzebowalibyśmy czujnik na ciele i komputer być odpowiedzialnym za takie informacje. Istnieje również opcjonalny element, którym jest Internet, który może odbywać się poprzez połączenie z technologią WLAN i który usprawni proces transmisji wspomnianych danych.

Technologia ta, mimo że nie została w pełni rozwinięta, pokazuje, że już niedługo będzie mogła w niezbity sposób pomóc w pielęgnacji i ocenie organizmu. Wszystko to dzięki wydajnemu i optymalnemu rozwojowi podłączonych urządzeń.

dołącz do naszego kanału telegram