Skip to content

Jakie są funkcje i cele giełdy na rynku?

13 de marzec de 2021

W handlu i finansach duzi biznesmeni i przedsiębiorcy wchodzą do akcji, wśród nich jest giełda. Jest to konieczne, aby zrozumieć, co implikuje ten rynek lub z czego się składa, ponieważ od tego zależy Twoja firma. Tutaj wyjaśnimy Czym jest giełda, jak działa i do jakich celów dąży? giełdzie na rynku.

Co to jest giełda i jak działa?

Giełda to organizm, który przyczynia się do rozwoju regulowany obrót akcjami, to miejsce, w którym inwestorzy gromadzą się, aby kupić lub sprzedać papiery wartościowe. Każda giełda działa zgodnie z określonymi przepisami, które kontrolują urzędników rynkowych, a także operacje rynkowe.

Podstawową cechą giełdy jest to, że jest ona zarządzana ściśle pod a określony harmonogram pracwięc to jest uporządkowane.

Innymi słowy, giełda pełni rolę rynku wtórnego, ponieważ głównym rynkiem są spółki, które emitują swoje akcje. Celem objęcia akcji jest pozyskanie dodatkowych środków, ponieważ otrzymane pieniądze zostałyby przeznaczone na działalność firmy.

Gdy firma dostarczy akcje, generuje kupujących lub sprzedających rynku pierwotnego, który spotykając się na platformie, sprawiedliwie reguluje transakcję. Giełda działa więc jako pomost, który pozwala negocjować ze sprzedającymi akcje w prostszy sposób.

Funkcje i cele giełdy

Opierając się na pojęciach wyjaśnionych powyżej, wydaje się, że jest jasne, jak to działa, ale przedstawimy Ci opis niektórych dodatkowych funkcji.

Giełda działa jako tani miernik stanu zdrowiaponieważ analitycy wykorzystują biznes papierów wartościowych do przewidywania rynków finansowych. Na przykład, gdy kurs akcji rośnie, jest to ulga dla agentów, a to motywuje inwestorów do inwestowania w ryzykowne aktywa.

Dla bezpieczeństwa inwestorów i kupujących na giełdzie jest zarządzany przez organ regulacyjny który kontroluje jego działanie.

  • Wiarygodność firmy

Torba sprecyzować wiarygodność firmy w którym akcje były notowane, w tym celu spółka musi spełniać kryteria finansowe, aby wejść na giełdę.

Rynek wtórny jest podstawową funkcją każdej giełdy na świecie, ponieważ służy jako handel pomocniczy dla zapasów wydane przez firmę. Z drugiej strony posiadacze i nabywcy akcji spotykają się na platformie, aby przeprowadzać regulowane operacje na papierach wartościowych.

Giełda składa się nie tylko z indywidualnych handlowców, ale także z duzi gracze, tacy jak fundusze i brokerzy online. Powszechne jest, że nie wiadomo, kto kupuje lub sprzedaje akcje uprzywilejowane na giełdzie, co oznacza, że ​​nie ma szczegółowych informacji, kim są akcjonariusze.

Kim są gracze na giełdzie?

Giełda jest pogrupowana nie tylko według traderów, ale jak wyjaśniliśmy wcześniej środki, które mają bezpośredni wpływ na operacje.

  • Firmy: Są one emitowane przez akcje w celu stworzenia produktu na giełdę.
  • SEC: To instytucja nadzoruje równość cen, wykorzystanie badań rynkowych i innych regulacji, które mogą wpływać na uczestników.
  • Biegacze: Są to firmy, które reprezentują interesy kupców lub inwestorów na dużym rynku, dlatego tak ważne jest, aby wejść na giełdę za pośrednictwem przedstawiciela.

inwestorzy giełdowi

  • Finansista online: Brokerzy są pośrednimi agentami giełdy, dodatkowo reprezentują inwestorów.
  • Eksperci finansowi: Na giełdzie nie każdy jest ekspertem w biznesie, to znaczy nie ma umiejętności dokonywania inwestycji finansowych. Z tego powodu doradcy finansowi są potrzebni, aby pieniądze, które mają być zainwestowane na rynku, były prawidłowo zarządzane.
  • Budżety: Obejmuje to fundusze inwestycyjne, hedgingowe i emerytalne.

Z powodzeniem zakończyliśmy ten artykuł, mamy nadzieję, że wspomniane tutaj koncepcje będą bardzo przydatne podczas inwestowania na giełdzie.

dołącz do naszego kanału telegram