Skip to content

Jakie są czynniki indeksowalności strony internetowej? – SEO w Google

4 de marzec de 2022

Indeksowalność strony internetowej to łatwość, jaką zapewnia wyszukiwarek do zlokalizowania, indeksowania treści i indeksowania ich. Witryna internetowa może zostać zindeksowana, gdy jest łatwo dostępna dla robotów, aby zaklasyfikować ją do zorganizowanych kategorii wyszukiwania.

Wyszukiwarki mają narzędzie zwane trackerami. Są jak przeglądarki przeszukujące sieć w poszukiwaniu jak największej ilości treści. W przypadku Google nazywa się to Google Bot. Działa to poprzez szukanie linków do odkrywania nowych stron

Jakie rzeczy bierze pod uwagę Google przy indeksowaniu stron internetowych?

Indeksowanie to proces, którego używa Google, aby dodać stronę internetową do swojego indeksu i dodać ją do swojej listy wyszukiwania. Ponieważ duża część wyszukiwań internetowych odbywa się za pośrednictwem Google, konieczne jest, aby Twoja strona się tam pojawiła.

Pokażę Ci, w jaki sposób połączyłem swoją witrynę z wyszukiwarką Google, aby można było utworzyć link do swojej. Musisz najpierw to wiedzieć Wyszukiwarka Google to platforma ułatwiająca zarządzanie stronami w celu zapewnienia łatwego wyszukiwania i indeksowania Twojej witryny. Po zainstalowaniu programu postępuj zgodnie z poniższymi instrukcjami:

  1. Zaloguj się na swoje konto Gmail.
  2. W menu przejdź do „dodaj właściwość”.
  3. Wybierz między „domeną” a „prefiksem adresu URL”.
  4. Wpisz adres swojej witryny.
  5. Jeśli wybrałeś „domenę”, musisz dokonać zmiany w DNS swojej witryny.
  6. Jeśli wybrałeś „prefiks adresu URL”, polecam opcję „tag HTML”, aby przyspieszyć weryfikację.
  7. Wróć do Google Search Console
  8. Kliknij Zweryfikuj, a Twoja witryna będzie działać.

wprowadzanie domeny do google

bułka tarta

Wyszukiwarki często przenoszą nas na strony, które nie mają nic wspólnego z tym, czego potrzebujemy, a to powoduje ogromną frustrację, która może nawet sprawić, że zrezygnujemy z wyszukiwania. Dlatego potrzebne jest narzędzie, które lokuje nas w hierarchicznej strukturze danego serwisu.

Okruchy chleba (bułka tarta) może ułatwić nawigację. Mogą pomóc Ci odpowiedzieć na pytania dotyczące sposobu, w jaki dotarłeś do określonej witryny i jak wrócić do niej w przyszłości lub jak uzyskać podobne strony. Następnie musisz postępować zgodnie z hierarchicznymi poziomami stron.

Pierwszy poziom ogólnie odpowiada blogowi. Dalej jest link, który prowadzi do strony indeksu dla tej kategorii, a na końcu krótki tytuł wskazujący na zainteresowanie lub do podobnych tytułów. Dowiedz się więcej o optymalizacji z Google, a uzyskasz lepszą konfigurację swojej witryny, aby być łatwiej śledzonym i nie stawiaj użytkowników w takich kłopotach.

Kanonizacja

Kanonizacja oznacza wybór najlepszego adresu URL do wyświetlania nowych treści. Chodzi o tagowanie stron internetowych, aby ułatwić wyszukiwarkom ich zlokalizowanie. W ten sposób roboty indeksujące będą w stanie odróżnić jedną oryginalną witrynę od innej, która zwraca tę samą treść.

Jeśli na przykład Twój adres URL zwraca identyczne wyniki na pewno możesz zostać ukarany ponieważ można go zidentyfikować jako kopię. Jeśli tak się stanie z Twoją witryną, powinieneś to natychmiast poprawić. Aby je wykonać, musisz użyć konfiguracji serwera, aby kiedy użytkownik otworzy go z „www” lub jeśli będzie miał do niego dostęp w obu wersjach. Możesz poprawić pozycjonowanie SEO, dostarczając również trafne i zwięzłe informacje, aby Twoja witryna była łatwiej zlokalizowana przez wyszukiwarki.

Domena

Domena odpowiada a łatwa do zapamiętania nazwa powiązana z fizycznym adresem IP. Musi to być unikatowa nazwa, po której następuje znak „@” w przypadku adresów e-mail i „www” w przypadku adresów internetowych. Możesz kupić domenę, udając się do rejestratora domen i wybierając nazwę, która nie jest używana przez nikogo innego i płacąc roczną opłatę za jej posiadanie.

indeksowanie strony

struktura nagłówka

Jako internauta otrzymasz inicjały „HTTP” na początku strony internetowej. Te litery oznaczają „protokół hipertekstowego przesyłania tekstu”. To jest jeden komunikacja z internetową bazą danych. Wchodząc do witryny, która zaczyna się od tych akronimów, klient wysyła żądanie z komputera do serwera obsługującego tę witrynę. Następnie serwer wysyła odpowiedź w postaci strony HTML lub w dowolnym innym formacie i wyświetla ją użytkownikowi.

Ile czasu zajmuje pełne zindeksowanie strony internetowej?

Nie ma określonego terminu pełnego indeksowania Twojej witryny. Jeśli uważasz, że Google ma tajną procedurę, która przyniesie Ci korzyści przed innymi, to się mylisz. Ten proces najpierw przechodzi przez etap zwany „indeksowaniem Twojej witryny”. Bądź cierpliwy, ponieważ czas potrzebny na wyświetlenie strony w Google może wahają się od czterech dni do sześciu miesięcy w indeksowaniu witryny i przypisywaniu domeny.

Jak mogę przyspieszyć indeksowanie mojej strony internetowej?

Google nie ma formuły pozwalającej skrócić kroki indeksowania Twojej strony. Jednak jedną z rekomendacji jest dowiedzenie się, jak działa Google Correlate dla SEO, aby ulepszyć kampanię, uczyć się od odbiorców i generować trafne pomysły. Tylko atrakcyjna, elegancka prezentacja i wytrwałość usprawiedliwiają możliwe długie oczekiwanie.

dołącz do naszego kanału telegram