Skip to content

Jaki jest najlepszy program rozwiązywania problemów z fizyki w języku hiszpańskim?

28 de styczeń de 2021

Odkąd Internet istnieje, stał się wielkim wsparciem dla wszystkich studentów i niektórych biznesmenów, którzy nie muszą już zaglądać do starych encyklopedii ani udawać się do odległych bibliotek, aby prowadzić swoje szkolna praca domowa.

Mając strony, które mówią o historii, geografii i naukach przyrodniczych, opracowywanie map koncepcyjnych, profesjonalne prezentacje lub inne działania stały się znacznie łatwiejsze. Był jednak problem: fizyka i matematyka.

Oba przedmioty, praktyczne z przyrodą, nie spotkały tego samego losu, bo choć były miejsca, które wyjaśniały pewne pojęcia teorie i prawa, nie było możliwości sprawdzenia wyników.

W rzeczywistości rozwiązuj przewodniki matematyka lub fizyka Stało się to bardzo żmudnym zadaniem, ponieważ nie było możliwości wykonania ćwiczeń z jakąkolwiek aplikacją. Jednak te czasy są już za nami, ponieważ pojawiło się wiele programów, stworzonych z myślą o rozwiązywaniu wszelkiego rodzaju problemów z fizyki i matematyki.

Nie musisz się ponownie martwić, aby rozwiązać te złożone przewodniki ćwiczenia fizyczneW następnym artykule powiemy Ci, które programy są najlepsze do rozwiązania tych problemów w prosty i całkowicie bezpłatny sposób.

Aplikacje do rozwiązywania problemów fizycznych

Aby ułatwić uczniom pracę, powstało kilka aplikacji mobilnych, tak aby mogli mieć ją zawsze pod ręką na swoich smartfonach. Te aplikacje obejmują typowe tematy spotykane w szkole średniej i umożliwiają rozwiązywać problemyna wypadek, gdybyś nie wiedział, jak je naprawić.

Fizyczne c

Ta aplikacja została zaprojektowana w celu rozwiązywania problemów fizycznych w systemie Android. Obejmuje szereg tematów, od jednostajnego ruchu prostoliniowego, ruchu jednostajnie przyspieszonego, po swobodne spadanie i rzut pionowy.

Korzystanie z tej aplikacji jest naprawdę proste. Wystarczy wypełnić pola danymi, które znasz, a pola nieznane pozostawić puste i gotowy. Musisz obliczyć wynik, a w ciągu sekundy otrzymasz odpowiedź.

Oprócz tego aplikacja Fisicalc oferuje wiele ćwiczeń do ćwiczeń, abyś mógł jak najlepiej przygotować się do ocen. W ten sam sposób, w jaki ci to pokazuje każdy z kroków, które należy wykonać, aby rozwiązać ćwiczenie, abyś wiedział, gdzie popełniłeś błąd, w przypadku błędu.

Ta aplikacja Jest dostępny w sklepie Google Play i jest całkowicie darmowy, jest więc świetną alternatywą dla studentów, ponieważ nie musisz nic płacić, aby rozwiązać problemy fizyczne. Jedyną wadą jest to, że jest nieco ograniczony tematycznie.

Betafizyka

Ta aplikacja znajdzie szybkie rozwiązania problemów fizycznych dzięki sztucznej inteligencji. A co najlepsze, jest w stanie rozwiązywać ćwiczenia poprzez zdjęcia.

Jest to darmowa aplikacja, ale ma płatną wersję, która oferuje rozwiązania krok po kroku dla wszystkich dostępnych ćwiczeń i tematów.

mobilny ze skanerem

Posiada podręcznik z głównymi prawami, wartościami w tabelach, stałymi i wzorami. Najlepsze jest to, że jest dostępny w różnych językach, takich jak między innymi angielski, hiszpański, rosyjski, ukraiński, co jest świetną opcją w wielu krajach.

Programy online do rozwiązywania programów fizycznych

Jeśli nie masz smartfona lub po prostu wolisz pracować na komputerze, są bardzo dobre opcje, aby móc rozwiązywać wszelkiego rodzaju ćwiczenia fizyczne. Najbardziej polecanymi programami są:

Geogebra

To program, który posiada bogatą listę ćwiczeń nie tylko z fizyki, ale także matematyki, geometrii i statystyki. Niektóre z apletów, które otrzymasz, pochodzą z Ruch Browna, dynamika i elektryczność.

Zawiera również interaktywne apletki książki Teaching Physics through Simulations. Wśród różnych tematów możemy znaleźć rachunek wektorowy, kinematykę, termodynamikę, elektryczność, dynamikę płynów i systemy

Wolfram Alpha

Jeden z najważniejszych programów do rozwiązywania problemów z fizyką. Jest bardzo obszerny i obejmuje zarówno fizykę, jak i matematykę. Wystarczy wprowadź formułę lub równanie, a program zajmie się rozwiązaniem ćwiczenia za kilka sekund.

Być może jedynym minusem jest to, że jest w języku angielskim i formuły należy wpisywać zgodnie z kryteriami Wolfram Alpha, ale z pewnością warto spróbować.