Skip to content

Jak zwiększyć prędkość Wi-Fi na Androidzie, jeśli jest wolna dzięki WiFi Analyzer – Spraw, by Wi-Fi działało szybciej

8 de lipiec de 2023

Czy kiedykolwiek zastanawialiście się jak sprawić, by Wi-Fi działało szybciej na Androidzie? Musisz więc wiedzieć, że w tym artykule nauczymy Cię pewnych informacji, które z pewnością będą dla Ciebie bardzo pomocne. Pierwszą rzeczą, którą musisz wiedzieć, jest to, że na szczęście uzyskanie szybszego WiFi na Androidzie jest możliwe za pomocą aplikacji, szczególnie w przypadku WiFi Analyzer.

Rzeczywiście, jeśli masz stawkę Wi-Fi, która Cię nie przekonuje, ale nie chcesz lub nie możesz zapłacić więcej, zalecamy kontynuowanie czytania kilku następnych wierszy, aby znaleźć rozwiązanie w tym zakresie. Pierwszą rzeczą, którą powinieneś wiedzieć, jest to, że chociaż pokażemy Ci konkretną alternatywę, w tych przypadkach będziesz mógł znaleźć inne równie interesujące.

Ci z nas, którzy posiadają smartfon i korzystają z niego przez większą część dnia w różnych okolicznościach, doskonale wiedzą, że aby w pełni korzystać z tych urządzeń, musimy pozostać w kontakcie z siecią Wi-Fi. Ponieważ w przeciwnym razie przeglądanie stron internetowych, wysyłanie wiadomości na WhatsApp itp. będzie niemożliwe.

Rzeczywiście wszyscy wiemy, że sieci Wi-Fi pozwalają nam pozostawać w kontakcie i nawigować na dowolnym inteligentnym urządzeniu mobilnym, które jest kompatybilne z tego typu połączeniem.

Nie tylko to, o czym wspomnieliśmy, ale musimy również powiedzieć, że wielu użytkowników prawdopodobnie uzna te połączenia za najlepsze ze wszystkich. Biorąc pod uwagę, że w większości przypadków działają one znacznie lepiej niż abonament, który zakontraktowaliśmy.

Dzieje się tak, że niestety wielu użytkowników ma problemy z działaniem ich sieci Wi-Fi. Zwłaszcza analizując, że działa znacznie wolniej, niż moglibyśmy się spodziewać.

Interesującą kwestią, którą należy wziąć pod uwagę w tym względzie, jest to, że Wi-Fi jest zwykle typ sieci jest znacznie bardziej ustalony niż te, które mają do czynienia z danymi mobilnymi.

W dzisiejszym artykule porozmawiamy o aplikacji, która jest w stanie zoptymalizować połączenie bezprzewodowe, dzięki czemu może znacznie przyspieszyć Wi-Fi. Analizator Wi-Fi Jest to niezwykle interesująca aplikacja, która może być bardzo przydatna, jeśli masz problemy z Wi-Fi.

Z pewnością będziesz się zastanawiać, jak to się robi, aby było znacznie szybsze, jest to naprawdę bardzo proste. Pokazuje nam, które kanały są używane przez wszystkie sieci i które mogą odbierać nasz telefon komórkowy. Na przykład, jeśli nasza sieć emituje i odbiera informacje na kanale, z którego korzysta więcej pobliskich sieci, będziemy mieli zakłócenia, a zatem utratę pakietów, co spowoduje spadek prędkości.

Korzystaj z szybszego Wi-Fi na Androidzie dzięki WiFi Analyzer

raz już pobrany Analizator Wi-Fi. Przekonasz się, że jego działanie jest dość proste. W rzeczywistości wszystko, co musisz zrobić, to przejrzeć różne wykresy kolorów, które informują, które sieci są dla Ciebie dostępne. Ponadto uczą cię intensywności sygnału, co zawsze pomaga w takich przypadkach. A do tego musimy dodać różne możliwości uporządkowania tych sieci.

Zalecenie, które możemy Ci udzielić w odniesieniu do korzystania z tej aplikacji, dotyczy aktywacji jej dokładnie w momencie, w którym zamierzasz z niej korzystać. W ten sposób unikasz popełniania tego samego błędu co wszyscy, mając go cały czas aktywnym.

Oczywiście mamy do czynienia z niezwykle interesującą aplikacją. Jeden, dzięki któremu będziesz mógł obserwować wszystkie sieci, z którymi możesz się połączyć, bez konieczności wyszukiwania Ustawienia Twojego smartfona. Oczywiście może być również prawdą, że ta aplikacja ma wiele ustawień lub opcji, z których większość przeciętnych użytkowników tak naprawdę nie wie, jak z nich skorzystać.

Wreszcie, w ten sam sposób musimy podkreślić, że chociaż prawdą jest, że jest ich więcejAplikacje do sterowania sieciami WiFi o których właśnie wspomnieliśmy, wśród których wyróżniają się WiFi Manager, WiFi Scanner i WiFi Trackter, nadal uważamy, że najlepszym z dostępnych jest właśnie WiFi Analyzer, chociaż możesz zachować ten, który wolisz.

Wi-Fi nie działa dobrze

Zazwyczaj, gdy sieć Wi-Fi działa wolno, dzieje się tak, że pojawiają się problemy, które wpływają na jego działanie. I dlatego musimy je analizować jeden po drugim, aby je wykluczyć, aw każdym razie naprawić przyczyny tych samych problemów.

Aby nie rozwodzić się nad tym, poniżej pokażemy trzy podstawowe powody, dla których sieć Wi-Fi działa wolno, więc weź je pod uwagę i możesz wiedzieć, który z nich ma na Ciebie wpływ.

  • Jak poznać liczbę urządzeń podłączonych do sieci: Jednym z głównych powodów, dla których możemy sprawdzić, czy sieć Wi-Fi działa wolniej niż zwykle, jest zbyt duża liczba podłączonych do niej urządzeń. Dokładnie, zalecamy w tym względzie odłączenie wszystkich urządzeń, których w tej chwili nie używasz, aby upewnić się, że te, których używasz, mają większą prędkość.
  • Lokalizacja routera: Chociaż prawdą jest, że nie jest to główna przyczyna wolnego połączenia internetowego na naszych urządzeniach, możemy go znacznie poprawić, jeśli przesuniemy router bliżej miejsca, w którym znajdują się terminale, z których chcemy korzystać. Wszelkie pytania w tym zakresie.
  • Słaby sygnał: Jeśli sygnał jest słaby, zwykle jest to bezpośrednio związane z zakontraktowaną usługą i musimy złożyć skargę bezpośrednio do danej firmy. Oznacza to, że im mniej megabajtów ma zakontraktowany plan, tym gorsza będzie jakość Wi-Fi, a zatem będzie wolniejsza. Jednak możesz otrzymać gorszą usługę niż ta, za którą płacisz, więc skontaktuj się z nimi, aby uzyskać szczegółowe informacje.

Porady i wskazówki, jak zwiększyć szybkość połączenia

Dbaj o aktualność routera

Podobnie jak większość urządzeń, routery odbierają aktualizacje oprogramowania układowego przez producentów. Dlatego jeśli zauważymy, że sygnał WiFi nie dociera tak jak wcześniej, pierwszą rzeczą, którą musimy zrobić, to wejść na stronę konfiguracyjną producenta i upewnić się, że nie ma żadnych problemów.

Z tej samej strony konfiguracyjnej można również zmodyfikować kanał lub częstotliwość używaną do transmisji sygnału. Najczęściej stosuje się kanał 6 i pasmo 2,4 GHz, co wiąże się z możliwością kolizji transmisji z sygnałami Wi-Fi z innych domów w pobliżu twojego. Zwłaszcza jeśli mieszkasz w mieszkaniu lub w miejscu, w którym domy są bardzo blisko siebie.

Umiejscowienie i instalacja routera

Bardzo ważnym punktem jest tzw lokalizacja routerazarówno w domu, jak i wewnątrz pomieszczenia, ważne jest, abyśmy nie stawiali go w miejscu, w którym będzie miał problem z prawidłowym dotarciem sygnału.

Lepiej jest umieścić go w miejscu, w którym nie napotka zbyt wielu przeszkód podczas wysyłania sygnału. W ten sam sposób musisz wiedzieć, że czasami sąsiedzi i inne osoby w jakiś sposób udaje się zdobyć hasło do Twojej sieci Wi-Fi i ostatecznie połączyć się z nią.

Co oznacza, że ​​nowe urządzenie, które zostało podłączone, wpłynie na prędkość Internetu. Dlatego lepiej jest nauczyć się zmieniać hasło routera lub emitowanego przez niego Wi-Fi.

Kup wysokiej jakości router

Jeśli poprzednie punkty ci nie służyły, coByć może wina polega na tym, że router nie jest bardzo wydajny za to, czego potrzebujesz. Możesz go rozwiązać kupując inny, bardziej zaawansowany z większym zasięgiem. Możesz także zachować router, zmieniając tylko antenę, chociaż prawdą jest, że nie każdy sprzęt na to pozwala.

Musisz zwrócić szczególną uwagę na moc sprzętu, który zamierzasz kupić, jego zasięg i inne cechy, które charakteryzują dobry router. W ten sam sposób zostawiamy Ci artykuł o wszystkim, co musisz wiedzieć, aby zwiększyć i poprawić sygnał 3G/4G oraz sygnał Wi-Fi z telefonu komórkowego.

Aktualizuj swoje urządzenia

co jeśli twój problemy z połączeniem nie pochodzą z WiFi ale Twój komputer, tablet lub smartfon nie jest aktualny?

Jeśli masz komputer przenośny, upewnij się, że Sterowniki karty Wi-Fi zaktualizować do najnowszej wersji. Ponownie, będzie to zależeć od modelu i marki, ale najlepszym sposobem na znalezienie aktualizacji jest zawsze przejście do witryny producenta.

Najlepszy kanał, który powinieneś wybrać w swojej sieci Wi-Fi

Aby wszystko było jaśniejsze, musisz wiedzieć, czym są kanały i dlaczego musisz je dobrze wybierać i właśnie to ci teraz wyjaśnię.

IEEE 802.11 ustandaryzował w swoim czasie pasma 2,4 GHz, 3,6 GHz i 5 GHz, aby móc korzystać z sieci Wi-Fi. Pasma te są podzielone na kanały oddzielone od siebie o 5 MHz. Teraz musisz wziąć pod uwagę, że w każdym kraju prawo jest inne, dlatego nie zawsze możesz korzystać ze wszystkich kanałów, których jest łącznie 14. Na przykład w Ameryce Północnej jest używany tylko od 1 do 11, w Japonii od 1 do 14, aw Europie i Ameryce Południowej routery działają na 13 kanałach, którymi są:

Kanał Częstotliwość Przepustowość Nakładające się kanały

Kanał 01 2,412 GHz 2,401 GHz – 2,423 GHz 2,3,4,5

Kanał 02 2,417 GHz 2,406 GHz – 2,428 GHz 1,3,4,5,6

Kanał 03 2,422 GHz 2,411 GHz – 2,433 GHz 1,2,4,5,6,7

Kanał 04 2,427 GHz 2,416 GHz – 2,438 GHz 1,2,3,5,6,7,8

Kanał 05 2,432 GHz 2,421 GHz – 2,443 GHz 1,2,3,4,6,7,8,9

Kanał 06 2,437 GHz 2,426 GHz – 2,448 GHz 2,3,4,5,7,8,9,10

Kanał 07 2,442 GHz 2,431 GHz – 2,453 GHz 3,4,5,6,8,9,10,11

Kanał 08 2,447 GHz 2,436 GHz – 2,458 GHz 4,5,6,7,9,10,11,12

Kanał 09 2,452 GHz 2,441 GHz – 2,463 GHz 5,6,7,8,10,11,12,13

Kanał 10 2,457 GHz 2,446 GHz -2,468 GHz 6,7,8,9,11,12,13,14

Kanał 11 2,462 GHz 2,451 GHz – 2,473 GHz 7,8,9,10,12,13,14

Kanał 12 2,467 GHz 2,456 GHz – 2,478 GHz 8,9,10,11,13,14

Kanał 13 2,472 GHz 2,461 GHz – 2,483 GHz 9,10,11,12,14

Kanał 14 2,484 GHz 2,473 GHz – 2,495 GHz 12,13

Jak wybrać najlepszy kanał za pomocą Wifi Analyzer

Oczywiście pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to pobrać aplikację, którą znajdziesz w sklepie. Możesz go wyszukać lub bezpośrednio kliknąć ten link do Sklepu Play. Następnie wejdziesz i będziesz mógł zobaczyć po wybraniu sieci, która u góry mówi o bieżącym kanale i która jest najlepsza, najbardziej optymalna. Będziesz mógł zobaczyć wartość jakości ze względu na ilość małych gwiazdek. Będziesz musiał wybrać ten z największą liczbą gwiazdek, aby połączyć się z optymalnym kanałem.

Prawda jest taka, że ​​jest dość łatwy w użyciu i ma wiele innych opcji, które pozwolą ci szczegółowo zobaczyć wszystkie potrzebne informacje.

dołącz do naszego kanału telegram