Skip to content

Jak zrobić zaproszenie i koperty w programie Microsoft Publisher (przykład)

27 de luty de 2021

Czy należysz do osób, które wolą coś robić? Czy lubisz podstawy projektowania? Jeśli szukasz programu, za pomocą którego możesz zaprojektować wizytówkę zaproszenie z łatwym w użyciu interfejsem, tutaj przedstawimy Ci krok po kroku, jak wykonać zaproszenie i koperty w programie Microsoft Publisher wchodzącym w skład pakietu Microsoft Office.

Utwórz zaproszenie z kopertą w programie Microsoft Publisher

Utwórz plik źródła danych: Tam musisz umieścić listę gości, wskazując ich imiona, nazwiska, adres, województwo i miasto, ponieważ te pola będą Ci potrzebne później. Możesz to zrobić w programie Microsoft Word lub Excel, organizując je według kolumn i nagłówków.

Utwórz projekt karty: Można to zrobić za pomocą szablonu lub w nowym pliku. Na tym etapie skonfiguruj czcionkę, kolory, pola tekstowe itp., Używając formatu, którego będziesz używać, i innych potrzebnych akcesoriów.

Utwórz korespondencję seryjną dla karty z zaproszeniem

  • Przejdź do głównego paska, kliknij kartę Wybierz dane.
  • Następnie naciśnij Wybierz istniejącą listę, Tam znajdź i otwórz plik utworzony ze źródła danych.
  • Okno się otworzy Adresaci korespondencji seryjnej, tam możesz zamówienie Na dwa sposoby:
  • Pierwszym sposobem jest rosnąco lub malejąco, klikając nagłówki pól według nazwiska, imienia, adresu, województwa lub miejscowości.
  • Drugi sposób, aby to zrobić, znajduje się w sekcji Ogranicz listę odbiorców Kliknij zamówienie, gdzie otworzy się kolejne okno
  • W zakładce Sortuj rekordy możesz określić, według którego pola chcesz sortować plik, a następnie kliknij Zgodzić się.
  • Po dokonaniu poprzednich ustawień kliknij Zgodzić się.

Wstaw pole korespondencji seryjnej dla karty zaproszenia

Teraz ustaw się w miejscu na karcie, w którym chcesz, aby pojawiło się imię i nazwisko gościa, przejdź do zakładki Wstaw pole korespondencji seryjnejpojawi się lista z nazwami pól, kliknij na pole Nazwa. Kliknij kartę Podgląd wyników. Y Jeśli nie jesteś zadowolony z wyglądu karty, dokonaj niezbędnych modyfikacji.

Na koniec kliknij kartę Zakończ i połącz, następnie kliknij Połącz podczas drukowania, dzięki czemu można zapisać plik i w przyszłości wprowadzić zmiany.

Zrób kopertę na swoje zaproszenia w programie Microsoft Publisher

Skonfiguruj kopertę: Idź do archiwum, Kliknij Nowy, w wyświetlonym oknie kliknij Więcej pustych rozmiarów stron; Jeśli chcesz skonfigurować konkretny rozmiar, przejdź do sekcji Spersonalizowane; następnie kliknij utwórz nowy rozmiar strony, W oknie dialogowym, które zostanie wyświetlone, wprowadź odpowiednie ustawienia; w typie projektu kliknij Na.

Aby wybrać rozmiar domyślny przejdź do działu Z góry ustalony, kliknij kategorię Koperty, Następnie w Zintegrowane szablony, kliknij rozmiar potrzebnej koperty. Styl kolorów i czcionek Kliknij Nadać cechy osobiste, tam ustaw kolory i czcionkę lub wybierz standardowy styl. Po wprowadzeniu ustawień kliknij Stwórz.

Dodaj dane nadawcy i odbiorcy za pomocą programu Microsoft Publisher

Przejdź do zakładki Rysuj pole tekstowe, aby wygenerować ramkę w lewym górnym rogu. Kliknij kartę Korespondencja, Następnie w wybierz odbiorców, a na liście, która zostanie wyświetlona, ​​kliknij Użyj istniejącej listy, znajdź plik i kliknij Otwarty; w ten sposób możesz połączyć główny plik z plikiem danych. Pokaże ci tabelę ze wszystkimi polami, jeśli się zgadzasz, kliknij Zgodzić się.

Następnie kliknij kartę Blok adresu, w oknie Wstaw blok adresu Skonfiguruj dane i jak mają wyglądać w kopercie w podglądzie po kliknięciu Zgodzić się, aby zakończyć ten proces.

interfejs wydawcy

Po tym procesie tabela zostanie wygenerowana. Przejdź do zakładki Format, następnie wciśnij Narzędzie Pole tekstowe i ustaw wyrównanie. W narzędzia do rysowania dotknij prowadnic marginesów, aby wyrównać w pionie. Tutaj możesz ustawić rozmiar ramki, czcionkę i nie tylko.

Czy widzisz, jak łatwo jest zrobić zaproszenie i koperty w programie Microsoft Publisher? Śmiało i stwórz swoje zaproszenia z odpowiednią kopertą, masz pod ręką wszystko, czego potrzebujesz, aby uzyskać wspaniały projekt. Jeśli uważasz, że ten artykuł był przydatny, nie wahaj się go udostępnić.