Skip to content

Jak zrobić wizytówki w programie Microsoft Publisher – krok po kroku (przykład)

28 de luty de 2021

Tym razem będziemy cię uczyć jak krok po kroku zrobić wizytówkę w Microsoft Publisher, abyś mógł reklamować swoją firmę. Wizytówki służą do pozostawiania osobistych kontaktów z potencjalnymi klientami świadczonej przez Ciebie usługi.

Zwykle są małe i można je nosić w kieszeni. Ponadto zazwyczaj zawierają imię i nazwisko osoby, jej numer telefonu, adres e-mail, adres, stronę internetową lub instytucję, do której należą.

Niektóre wizytówki zawierają całą prezentację na jednej stronie, podczas gdy inne wykorzystują jej obie strony, tj. umieszczają informacje przed i za kartą.

W programie Publisher możesz przejść od tworzenia szablonu gazety do tworzenia wspaniałych wizytówek. Masz do dyspozycji domyślne szablony, które z pewnością przydadzą Ci się jako przewodnik lub możesz zrobić to od podstaw z własnej inspiracji.

Kroki tworzenia wizytówek za pomocą szablonu programu Publisher

Aby uzyskać dostęp do programu Publisher, możesz użyć pakietu Microsoft Office online lub zainstalować go na swoim komputerze.

Aby rozpocząć tworzenie wizytówki z dowolnym szablonem programu Publisher, należy otworzyć program na pulpicie i wykonać następujące czynności:

  1. WybieraćZintegrowany¨.
  2. W wyszukiwarce włączonej do programu wpisz słowo „karta”. Naciśnij enter.
  3. Wybierz żądany szablon z zakresu prezentowanego w katalogu wydawcy. Każdy szablon ma nazwę i po wybraniu jednego z nich otworzy się panel informacyjny na jego temat.
  4. Dostosuj kolory i czcionki tekstu za pomocą opcji znajdujących się po prawej stronie programu. Możesz również wybrać, czy wolisz, aby Twoja karta była pionowa czy pozioma. Po wprowadzeniu zmian w tym panelu wyniki są odzwierciedlane we wszystkich szablonach. Kliknij „Utwórz”.
  5. NaciśnijProjekt strony¨, znajdujący się w górnej części aplikacji. Postępuj zgodnie ze ścieżką konfiguracji Rozmiar / Strona i dostosuj ją do swoich upodobań. Później Kliknij „Akceptuj”, aby zmiany mogły zostać zapisane.
  6. Usuń wszystkie domyślne teksty z szablonu.
  7. Ustaw tło, które Twoim zdaniem będzie wyróżniać się na Twojej karcie. Może to być kolor jednolity lub gradientowy.
  8. Wprowadź tekst zawierający informacje, które chcesz ujawnić.
  9. Umieść obraz związany z oferowaną usługą, aby jeszcze bardziej przyciągnąć uwagę przyszłych klientów. Naciśnij przycisk „Wstaw obraz” i wybierz jeden ze swoich plików lub prześlij go bezpośrednio z internetu. Ważne jest, aby obraz miał format png.

Pomysły na wykonanie wizytówek w czystym dokumencie

Jeśli chcesz utworzyć wizytówkę z pustego dokumentu, musisz otworzyć aplikację i przejść do ¨Nowy plik¨. Kliknij opcję „Więcej rozmiarów pustych stron”. Na końcu tej sekcji znajdziesz folder o nazwie „Karta prezentacji”. Otwórz ten folder, a pojawią się standardowe rozmiary.

wizytówka w wydawcy

Znajdziesz również propozycje rozmiarów od różnych producentów. Po wybraniu jednej z tych opcji należy skonfigurować parametry panelu informacyjnego, jak wyjaśniliśmy wcześniej podczas korzystania z domyślnych szablonów. Kliknij „Utwórz”, a następnie dodaj wszystkie stosowne informacje do swojej karty. Ponadto bardzo przydatne może być tworzenie spisów treści w programie Publisher, aby wszystko było lepiej zorganizowane i na właściwym miejscu.

Skorzystaj z zakładki Wstawianie / Informacje biznesowe, aby uzyskać całkiem obszerne pomysły, które mogą stać się częścią Twojego projektu. Możesz wybrać propozycje z pełną strukturą swojej karty lub wprowadzić szczegóły pojedynczo. Nie możesz o tym zapomnieć Informacje powinny być prezentowane w sposób zorganizowany i spójny, aby wyglądały profesjonalnie.

Ponieważ tworzysz swoją wizytówkę z pustego dokumentu, Zastanów się nad dodaniem tła, które pasuje i dodaje odrobinę koloru do tekstu. Wydawca to program specjalizujący się w tworzeniu tego typu dokumentów, a dla osób prowadzących firmy lub przedsiębiorców bardzo przydatne może być również tworzenie katalogów produktów lub usług, oprócz wizytówek.

Program oferuje alternatywę polegającą na dodawaniu linii pomocniczych wokół kart, aby wycinać je z większą precyzją podczas ich drukowania. W jaktosie.pl będziesz mógł przeglądać wszystkie aplikacje biurowe, które oferuje ci Microsoft.