Saltar al contenido

Jak zrobić efekt powiększenia 3D za pomocą CapCut do ulubionych zdjęć?

12 de febrero de 2022

Aplikacje takie jak TikTok zmotywowały ludzi do tworzenia treści dla różnych sieci społecznościowych. Te filmy mogą stać się wirusowe w krótkim czasie ze względu na ich efekty lub filtry. Jednym z najmodniejszych efektów jest efekt 3D Zoom, który możesz zastosować za pomocą CapCut do swoich ulubionych zdjęć.

Utwórz nowy projekt w aplikacji CapCut

Styl Zoom 3D sprawia, że ​​zdjęcia wyglądają jak trójwymiarowe, dzięki czemu osoba wyróżnia się z tła i jest w centrum całego obrazu. Jednak ten efekt nie dostaniesz tego w żadnej natywnej funkcji platform mediów społecznościowych.

Aby osiągnąć ten efekt, musisz skorzystać z aplikacji CapCut, która należy do tej samej firmy co TikTok i oferuje wiele narzędzi edycyjnych, które możesz wykorzystać w swojej produkcji do generowania materiału o profesjonalnej jakości, bez konieczności odbycia szkolenia akademickiego od innych.

W tej aplikacji mobilnej możesz stworzyć projekt z filmami lub zdjęciami, które zapisałeś w galerii telefon lub uchwycenie chwili w czasie rzeczywistym. W tym materiale można dokonać wielu modyfikacji, dopóki nie osiągniesz celu, który sobie wyznaczyłeś.

Wybierz ulubione zdjęcia

Aby użyć efektu 3D Zoom w CapCut, można go w tej chwili zastosować tylko do zdjęć. Nie oznacza to jednak, że nie możesz zrobić filmu, ponieważ aplikacja umożliwia grupowanie serii zdjęć, które można umieścić w filmie.

W tym celu możesz użyć aparatu w telefonie i zrobić kilka zdjęć w różnych miejscach lub chwile, podobnie możesz zrobić serię ujęć, które mają sekwencję. Po otwarciu aplikacji musisz dotknąć opcji nowego projektu i stamtąd wybrać, czy dodasz zdjęcia z galerii, czy zrobisz je w czasie rzeczywistym.

Dodaj zdjęcia do projektu

Ponieważ film, który chcesz zrobić z efektem 3D Zoom, będzie składał się z kilku zdjęć, musisz wziąć pod uwagę następujące aspekty. Najpierw zdjęcia można dodać z galerii telefonu i będą one umieszczane w kolejności, w jakiej je wybrałeś.

Po drugie, liczba zdjęć, które zintegrują wideo, jest ustalana przez Ciebie; jednak im większa liczba zdjęć, tym dłużej trwa film. skąd powinieneś wiedzieć? krótkie filmy są chętniej oglądane do końca.

Dlatego jeśli chcesz umieścić w filmie więcej niż pięć zdjęć, możesz zmienić prędkość wideo. Ponieważ każde zdjęcie ma domyślny czas trwania 3 sekundy, w CapCut możesz go skrócić.

capcut z efektem powiększenia

Jak edytować wybrane zdjęcia w projekcie?

Jak wspomnieliśmy wcześniej, aby edytować zdjęcia w CapCut, musisz utworzyć nowy projekt i wybrać obrazy, które chcesz w filmie. Możesz te weź z galerii lub możesz je pobrać w czasie rzeczywistym. Najważniejszą rzeczą w tym momencie jest to, że są wysokiej jakości i przekazują to, co chcesz wyrazić.

wybierz w edycji

Po ustaleniu obrazów, których zamierzasz użyć, musisz wybrać je w kolejności, w jakiej mają się pojawiać, ponieważ aplikacja będzie postępować zgodnie z kolejnością wyboru. Jeśli w końcu widzisz, że czegoś brakuje. Musisz tylko odwrócić akcję i zacząć od nowa.

Kiedy masz wszystko gotowe, po prostu musisz kliknij przycisk dodawania, aby zdjęcia były wgrywane do projektu. Zostaniesz umieszczony na osi czasu, teraz musisz wybrać jedną i umieścić ikonę stylu na pasku narzędzi. Wśród narzędzi można również znaleźć funkcję edycji zielonego ekranu projektu.

Naciśnij Powiększ styl 3D

W sekcji stylów znajdziesz opcję Powiększenie 3D, którą możesz zastosować do wybranego zdjęcia. Gdy wykonasz tę czynność, aplikacja zadba o to, aby główna osoba lub obiekt wyróżniał się na zdjęciu, generując klip.

capcut efekty fotograficzne

Jeśli chcesz wiedzieć, czy wybrany styl został zastosowany do wybranego zdjęcia, możesz sprawdzić, czy dany obraz jest podświetlony i jego wygląd różni się od oryginału.

Zastosuj efekt do wszystkich zdjęć

Dzięki CapCut nie ograniczasz się do zastosowania stylu Zoom do pojedynczego zdjęcia, wręcz przeciwnie, możesz wybrać inne obrazy, a nawet zastosować styl do wszystkich zdjęć, które będą w filmie. Aby to osiągnąć, nie musisz powtarzać wszystkich kroków.

Jedyne, co musisz zrobić, to przewiń oś czasu wideo i dotknij obrazów, które chcesz nadać stylowi, a następnie dotknij ikony powiększenia.

Jak zapisać i wyeksportować gotowy projekt za pomocą Zoom 3D?

Wszystkie projekty, które tworzysz w CapCut, mogą być używane na dowolnej platformie, która działa jako sieć społecznościowa. Wbrew temu, co niektórzy myślą, jego użycie nie dotyczy wyłącznie TikTok. Dlatego to normalne, że widziałeś wideo lub zdjęcie edytowane w CapCut w dowolnej sieci społecznościowej, takiej jak Facebook lub WhatsApp.

efekt powiększenia w capcut

Wybierz projekt

Aby upewnić się, że Twój film zawiera wszystkie elementy i efekty, które chciałeś od samego początku, możesz użyć podglądu, aby go odtworzyć i sprawdź wynik przed zapisaniem. Jeśli jest coś, czego nie lubisz, nadszedł czas, aby to zmienić w razie potrzeby.

Kiedy jesteś pewien, że masz wszystko, co chciałeś, musisz kliknąć Zapisz Zoom 3D, aby chronić to, co zrobiłeś.

eksportuj projekt

Po zakończeniu edycji wideo ta sama aplikacja wskaże, że możesz teraz wyeksportować nagranie. W tym celu musisz kliknij strzałkę symbolizującą eksport i jest na górze ekranu.

Następnie musisz ustawić rozdzielczość i prędkość wideo. Nie należy lekceważyć znaczenia tego kroku, ponieważ niektóre aplikacje mają limit wagi i rozmiaru przesyłania plików multimedialnych. Jeśli więc weźmiesz to pod uwagę, możesz wybrać jakość i rozdzielczość wideo i zapisać je w telefonie.

dołącz do naszego kanału telegram