Skip to content

Jak edytować zdjęcia jak profesjonalista – najlepszy program do edycji zdjęć (przykład)

2 de luty de 2021

Wielu z nas chciało edytować swoje zdjęcia jak profesjonalista. W dzisiejszych czasach robienie zdjęć telefonami komórkowymi, potężnymi aparatami o wysokiej rozdzielczości, to coś, co robimy każdego dnia io każdej porze dnia. Dzięki epoce cyfrowej przyzwyczajamy się do przechwytywania od prostego selfie do najszczęśliwszych chwil.

Wiele razy robiliśmy zdjęcie i chcieliśmy je edytować Albo dlatego, że pojawiły się niechciane przedmioty, ludzie w tle, albo chcemy wyeliminować niektóre szczegóły, albo po prostu chcemy puścić wodze wyobraźni.

Ale wielu z nas nie wie, jakich programów używać, ani nawet jak to zrobić. Cóż, z przyjemnością dowiesz się, że tutaj nauczysz się to robić szybko, bez większych komplikacji i komplikacji.

Jakich programów używam?

Obecnie istnieje wiele różnych programów i aplikacji, które pozwalają nam edytować nasze zdjęcia. Na przykład mamy zróżnicowaną gamę Adobe, jak Adobe Photoshop, co pozwala na profesjonalne wykonanie fotomontażu, Adobe Illustrator Y Adobe Lightroom, pośród innych.

Są to bardzo złożone programy z wieloma narzędziami, a dla większość to czyni nas bardzo trudny Y skomplikowany korzystanie z nich. W związku z tym może pojawia się pytanie: do jakich programów używam edytować zdjęcia jak profesjonalista?

Jak edytować zdjęcia z komputera

Jeśli należysz do osób, które wolą używać komputera lub laptopa do edycji zdjęć, możesz to zrobić, korygując rozmazane lub nieostre zdjęcia za pomocą internetowego edytora obrazów. Inną opcją, którą masz, jest Wondershare Photophire, eTen edytor zdjęć jest pod pewnymi względami lepszy od tego samego Adobe Photoshop lub Adobe Lightroom dzięki prostemu interfejsowi i łatwej obsłudze.

Ten program ma 3 główne funkcje, takie jak: edycja zdjęć, kadrowanie obrazów lub części obrazu oraz klonowanie, usuwanie i dodawanie akcesoriów. Jego użycie jest naprawdę łatwe.

 1. Pierwsza rzecz, którą musisz zrobić, to Pobierz to.
 2. Po pobraniu i zainstalowaniu wykonujemy i zobaczymy jego interfejs
 3. Widzimy tam trzy modalności, które omówiliśmy wcześniej. Edytor zdjęć, Obcinarka do zdjęć Y Gumka do zdjęć. W przypadku, gdy chcemy dodać efekty do naszej fotografii, winiety, rozmycie ostrości lub inne, możemy przejść do Edytor zdjęć, i znajdziemy to okno Edytor zdjęć
 4. Daje nam możliwość wyboru zdjęcia testowego lub możemy wybrać własne zdjęcie klikając na Otwarty. Gdy to zrobimy, będziemy mieli do wyboru różne opcje, takie jak dodawanie ramek, tekstur, przycinanie obrazu lub umieszczanie różnych filtrów, modyfikowanie intensywności, kolorów, kontrastu, jasności, między innymi.

  efekty do edycji zdjęć

 5. Jeśli mamy zamiar użyć narzędzia Obcinarka do zdjęć, pokaże nam następujące okno: Dzięki tej opcji możemy zrobić to, co nazywamy fotomontażem, wystarczy postępować zgodnie z instrukcjami podanymi w tutorialu. przeformułowanie obrazu

Wreszcie mamy narzędzie Gumka do zdjęć. To narzędzie pozwala nam usunąć części obrazu, takie jak przedmioty lub osoby. Ten oferuje również bardzo prosty samouczekgumka do zdjęć

Dzięki połączeniu tych trzech narzędzi, dodanych do Twojej kreatywności, możesz profesjonalnie edytować zdjęcia. Nie musisz być wykwalifikowanym fotografem, aby uzyskać wysokiej jakości zdjęcia. Skorzystaj z tego programu, a zobaczysz, jak uzyskać naprawdę fantastyczne i atrakcyjne obrazy.

Łatwo edytuj swoje zdjęcia za pomocą Picsart

Jeśli należysz do osób, które wolą edytować swoje zdjęcia bezpośrednio z telefonu, jesteśmy tego pewni Picsart to najlepsza opcja.

Zaletą programu Picsart jest to, że można go używać na komputerze, a także bezpośrednio pobrać aplikację dla Android i iOS. Ten program nie jest tak zaawansowany jak poprzedni, ponieważ ma tak wiele narzędzi, ale pozwoli nam również łatwo edytować zdjęcia z efektami.

Nawet z Picsart możesz zmienić tło swoich zdjęć, wykonując fotomontaż, który choć nie jest tak zaawansowany, jest bardzo przydatny podczas edycji. Następnie wyjaśniamy, jak edytować za pomocą Picsart:

 1. Po pobraniu i zainstalowaniu go na swoim urządzeniu mobilnym będziemy musieli utworzyć konto, możemy to zrobić za pomocą naszego konta na Facebooku
 2. Gdy już będziemy mieć nasze konto, zobaczymy Twoją stronę główną w ten sposób. logo picsartWidzimy tam serię obrazów stworzonych i edytowanych przez innych użytkowników, które możesz śledzić, polubić lub skomentować. Nawet remiksuj swoje zdjęcia.
 3. Aby rozpocząć edycję zdjęć, Będziemy musieli nacisnąć symbol + na środku ekranu i dodamy nasz obraz.
  narzędzia do obrazowania

Jego użycie i interfejs są niezwykle proste. Możesz dodawać efekty, przycinać, upiększać, a także inne narzędzia, które zapewnia aplikacja. Wśród dostępnych opcji jest możliwość uzyskania efektu rozmytego obrazu w tle. Z pewnością wykorzystując te dwie aplikacje, możesz uzyskać wspaniałe efekty na swoich ulubionych zdjęciach.

dołącz do naszego kanału telegram