Skip to content

Jak zrobić efekt mokrej podłogi za pomocą Photoshopa? – Wskazówki dotyczące edycji

2 de grudzień de 2021

Teraz jest czas, w którym dobrze zmontowane zdjęcia są przydatnym narzędziem do jasnego zrozumienia tego, co artysta lub profesjonalista stara się wyrazić w swojej pracy. Adobe Photoshop to przydatne narzędzie do osiągania bardzo dobrych efektów, efekt mokrej podłogi można osiągnąć za pomocą narzędzi edycyjnych udostępnianych przez aplikację.

Jak zawsze rada jest dobra, jeśli chcesz zobaczyć coś dobrze zrobionego, powinieneś to zrobić sam, a tym bardziej, jeśli chodzi o tak konkretne szczegóły, które chcesz osiągnąć, takie jak dobrze wilgotna naturalna gleba aby wydanie było kompletne i bez błędów.

W tym artykule otrzymasz wskazówki i klucze, które pozwolą nie tylko uzyskać efekt mokrej podłogi, ale także dodać inne cechy, które są powszechne w zdarzeniach naturalnych i dzięki temu stworzyć obraz, któremu udaje się nieść przesłanie, które chcesz przekazać w edytowanym obrazie.

Co zrobić, aby w Photoshopie umieścić efekt mokrej drogi?

Pierwszą i niezbędną rzeczą, którą należy zrobić, aby edytować zdjęcie, jest utworzenie warstwy, skopiowanie jej za pomocą Ctrl + J, Dzieje się tak, aby nie pracować na oryginale, zawsze lepiej jest edytować za pomocą kopii.

Z warstwy kopii przechodzimy do narzędzi a następnie wybieramy narzędzie lasso, teraz wybieramy wszystko co jest podłogą obrazu do selvages dolnej części obrazu, następnie kopiujemy podłogę którą delimitujemy używając ponownie Ctrl + J, następnie przechodzimy do paska menu, który klikamy Filtr> Filtruj galerię.

Otworzy się kolejne okno, w którym domyślnie pojawia się skopiowana podłoga, w tym oknie po prawej stronie znajdują się opcje edycji Intensywność 8, Szczegół 6 i Wygładzanie 12, wartości te mogą działać dobrze, tutaj określamy parametry, które chcemy, przesuwając pasek od prawej do lewej, a następnie ok.

Teraz dajemy kopię Ctrl + J na podłogę, a następnie w obrazie przechodzimy do trybu mieszania, zmieniasz z normalnego na nakładkę. W ten sposób obraz pozostanie z efektem wilgotnej gleby.

mężczyzna z laptopem

Jak wygląda procedura dodawania kałuż wody na podłogę Twoich zdjęć?

Najpierw, co musimy zrobić, aby dodać efekt kałuż na ziemi za pomocą programu Adobe Photoshop, to utwórz kopię warstwy oryginalnego obrazu a w kopii wycinamy górną część obrazu pozostawiając ziemię, tylko ziemię i wycinamy i wklejamy aby mieć obraz górnej części to samochody, budynki, chmury, wszystko bez ziemi.

Chodźmy do Edycja> Przekształć> Odwróć w pionie. Teraz dostosowujemy odwrócony obraz na warstwie kopii i aby wszystko było wyrównane do pozostałych krawędzi, można je wymazać, aby uzyskać precyzję i obraz wygląda dobrze i pożądany efekt, możemy również użyć narzędzia Deform, klikając prawym przyciskiem myszy na obrazie że my Pojawi się siatka, którą możemy uformować, aby wyrównanie było precyzyjne.

Teraz, aby uzyskać efekt, przejdź do menu zakładka Filtry> zniekształcać> fale morskie, tutaj dokonujesz korekty fal, a następnie przechodzimy do krycia i obniżamy je do 45%. Efekt kałuży jest już stworzony, teraz pozostaje do usunięcia, aby nadać mu pożądany efekt.

Efekt wody w edytorze

Jeśli chcemy uzyskać efekt wody, możemy skorzystać z edytorów online, które pomogą nam stworzyć bazę pod obraz, który chcemy później edytować w Photoshopie, czyli za pomocą edytora internetowego, który możemy dać podstawowe efekty naszemu wizerunkowi dzięki czemu podczas pracy z warstwami i typami bardziej wyspecjalizowanych edycji będziesz miał obraz, który nie trafia do panelu edycyjnego tak surowy, a wręcz przeciwnie, przy odpowiednich efektach edycyjnych obraz będzie pełniejszy i łatwiejszy w obsłudze.

Utwórz lustro ręcznie

Aby stworzyć odbicie musimy wykonać kopię warstwy obrazu do odbicia i kliknąć prawym przyciskiem myszy na kopii i dać opcję Obróć w pionie, a następnie dostosowujemy dwa obrazy, ten po prawej na górze i odwrócony na dole do tego na dole, zrobimy efekt gradientu.

W tym celu wybierzemy dla tego obrazu odbicia i dodamy maskę i z kolorami czarno-białymi przechodzimy do narzędzia Gradient i pojawi się ikona krzyża, tutaj wybieramy dolną część obrazu odbicia i przesuń się przez środek obrazu i to częściowo zniknie, dając efekt odbicia!.

mężczyzna używający laptopa przy biurku

Jak w Photoshopie umieścić efekt deszczu na zdjęciach?

Aby uzyskać ten efekt, musimy stworzyć warstwę kopii iw tej warstwie stworzymy warstwę kopii, aby pomalować ją na czarno za pomocą narzędzia do malowania.

Teraz idziemy do Filtr> Szum> Dodaj Szum. Tutaj wybierasz ilość szumu między 110 a 120, na tym obrazie wycinamy małe pudełko, następnie wklejamy je na obrazie i otwieramy, aż wszystko zostanie pokryte, teraz przechodzimy do Filter> Blur> Distance.

Obliczamy około 180 stopni i jak się wydaje pochylenia, potem powtarzamy operację wycinania pudełka i tym razem ponownie rozmywamy na 90. Teraz przechodzimy do opcji tryb fuzji i zabieramy go do Tramy, tutaj wydaje się, że obraz jest błędny, ale prawie umieściliśmy krople.

Co zrobić, aby dodać krople wody?

Aby dodać krople do obrazu podglądu musimy zmienić ten obraz w inteligentny obiekt Aby zmodyfikować go teraz, a także w przyszłości, w tym celu ponownie klikamy i wybieramy opcję inteligentnego obiektu. Następnie używamy Ctrl + L i tutaj edytujemy odcienie ciemne 73, średnie 0,75 i jasne 150. Teraz Ctrl + T, aby powiększyć warstwę i zobaczyć duże i małe krople.

dołącz do naszego kanału telegram