Skip to content

Jak zresetować, przywrócić lub zresetować Kodi do stanu początkowego – samouczek krok po kroku

10 de kwiecień de 2021

Rozrywka jest niezbędna w życiu każdego człowieka, a miliony z nich wolą robić to w domu. Jednym z najlepszych sposobów na rozrywkę w zaciszu własnego domu jest oglądanie ulubionych programów telewizyjnych. Być tym lubisz oglądać filmy, seriale lub inne programyInternet oferuje szeroką gamę tego typu treści.

Teraz wyjaśniamy, jak to zrobić aby bezpłatnie oglądać w telewizji treści oferowane w InternecieAby się tym cieszyć, opracowano całkowicie bezpłatne oprogramowanie, które umożliwia przeglądanie treści multimedialnych z Internetu.

Chodzi o Kodi, dzięki temu oprogramowaniu typu open source możesz oglądać i pobierać seriale, filmy lub dowolny inny program, najlepsze jest to, że jest kompatybilny z każdym typem urządzeniai wiele systemów operacyjnych, takich jak Android i Windows. Jest nie tylko kompatybilny z wieloma urządzeniami, takimi jak Android Smart Tv, ale także można go łatwo pobrać i zainstalować.

Po pobraniu i zainstalowaniu na telewizorze Smart TV możesz skonfigurować smartfon, aby działał jako pilot. Bez wątpienia Kodi ma wiele zalet gwarantujących długie godziny rozrywki w domu z telewizją. Być może jedną z niewielu wad, jakie ma, jest to, że nadal nie zawierają opcji resetowania systemu. Ale na szczęście istnieją inne sposoby, których można użyć do przywrócenia ustawień fabrycznych Kodi.

Dodatki do resetowania Kodi do stanu początkowego

Może potrzebujesz po pewnym czasie zresetuj Kodi do wersji fabrycznej, ale ten nie ma takiej opcji. Więc niezależnie od powodu, dla którego powinieneś zresetować Kodi, aby to zrobić, będziesz musiał użyć niektórych dodatków. Pozwól nam polecić niektóre z tych narzędzi i pokażemy, jak z nich korzystać, aby łatwo i bezpiecznie zresetować Kodi.

Pierwszym, o którym będziemy mówić, jest plik Ares Wizard Fresh Star, który jest jednym z najczęściej używanych. To narzędzie daje Ci możliwość znalezienia niezbędnych zewnętrznych wtyczek do jak najlepiej wykorzystaj swój Kodi. Ale ma również opcję, która pozwala łatwo zresetować Kodi do wersji fabrycznej. Najważniejszą cechą Aresa jest to, że pozwala zachować żądane dane przed ponownym uruchomieniem.

Aby użyć tego narzędzia Ares Wizard musisz pobrać i zainstalować repozytorium Ares i oprogramowanie Ares Wizard. Teraz, gdy masz już zainstalowane repozytorium Ares, przed kontynuowaniem musisz pobrać plik o nazwie aresproject.zip. Gdy to zrobisz, otwórz Kodi i przejdź do opcji dodatków, a następnie wybierz przeglądarkę dodatków.

Teraz w menu wybierz zainstaluj z Zip, zlokalizuj plik pobrany z repozytorium ares i otwórz go. Dzięki tej akcji przejdziemy do zainstaluj repozytorium Ares na swoim Kodipoczekaj na potwierdzenie procesu.

Po zakończeniu instalacji repozytorium należy zainstalować Kreatora Aresa, w tym celu ponownie przejdź do przeglądarki dodatków. Ale teraz wybierz instalację z repozytorium, pojawi się opcja Ares Projekt> Wtyczki> Kreator Ares> Zainstaluj kliknij tę opcję. Po pobraniu Ares Wizard powinien pojawić się w sekcji dodatków programu na początku Twojego Kodi. Zobaczmy teraz, jak uruchomić funkcję Fresh Star, od asystenta Aresa już zainstalowanego na Twoim Kodi.

Jak korzystać z funkcji Fresh Star, aby zresetować Kodi?

Po otwarciu tego dodatku znajdź sekcję więcej u góry początku, kliknięcie jej spowoduje wyświetlenie innych opcji. Teraz wybierz, gdzie jest napisane usuń wszystkie dane / nowy start, gdy to zrobisz, pojawi się ostrzeżenie o zabezpieczeniach, wybierz zaakceptuj.

kodi czasami trzeba zresetować, aby zobaczyć platformy w transmisji strumieniowej

W tym momencie zobaczysz opcję wyboru danych, które chcesz zapisać, kiedy to zrobisz, kliknij Kontynuuj. Teraz Asystent Ares zresetuje Twój Kodi do wersji fabrycznejtak jak sobie życzysz.

Oprócz tej wtyczki Ares Wizard Fresh Star, Istnieją metody, których można również użyć do zresetowania Kodi, Można ich użyć do zresetowania Kodi, jeśli używasz go na urządzeniach z systemem Windows, Android, Mac lub Fire TV Stick.

dołącz do naszego kanału telegram