Skip to content

Jak znaleźć tekst w moich Arkuszach Google? – Znajdowanie narzędzi

7 de styczeń de 2022

Dzięki aplikacjom opracowanym przez Google możesz korzystać z różnych narzędzi, które pozwolą Ci rozwiązywać problemy w życiu codziennym. Jako przykład, Arkusze Google lub Arkusze Google należące do grupy narzędzi G-Suite usług w chmurze do tworzenia, edycji i przeglądania dokumentów, arkuszy kalkulacyjnych, prezentacji m.in.; bardzo podobny do pakietu Microsoft Office.

Tak więc Arkusze Google to aplikacja internetowa, która pozwala tworzyć i edytować wykresy, tabele danych, bazy danych, obliczenia matematyczne i dowolne zadania, które można zautomatyzować i przetworzyć. Te ostatnie mogą odnosić się do realizacji funkcji i narzędzia, za pomocą których system może przeszukiwać dokładnie taką frazę lub dane, jakich potrzebujesz, zwłaszcza w arkuszach, w których jest bardzo duża ilość danych, wierszy i kolumn, których ręczne przeszukanie zajęłoby dużo czasu.

Co należy zrobić, aby uzyskać dostęp do paska wyszukiwania w arkuszach kalkulacyjnych?

Pasek wyszukiwania to funkcja dostępna we wszystkich aplikacjach pakietu Google G-Suite, dzięki czemu możesz szybszy dostęp do wyszukiwania danych w Arkuszach kalkulacyjnych Google.

Na oficjalnej stronie internetowej

Arkusze kalkulacyjne Google to aplikacja internetowa, w której można wyszukiwać i zastępować słowa lub dane, naciskając kombinacje na klawiaturze „Ctrl + F ’ dla Windows lub ’⌘ + F ’ dla Maca.

Bardziej szczegółowo możesz otworzyć plik w Arkuszach Google i wyszukać w sekcji „Edycja> Znajdź i zamień”; Teraz obok pola „Szukaj” wpisz słowo lub dane, które chcesz wyszukać, a następnie kliknij przycisk „Szukaj”, aby rozpocząć wyszukiwanie.

Teraz, jeśli chcesz szukać i zamień wyszukiwane słowo z drugiej strony, w dokumencie można go wpisać w polu „Zamień na” przed rozpoczęciem wyszukiwania w tym samym polu powyżej. I tak, chcesz zastąpić tylko jedno wyróżnione słowo, kliknij „Zamień”, ale jeśli chcesz to robić za każdym razem, gdy zostało użyte, kliknij „Zamień wszystko”.

Z aplikacji mobilnej

Otóż ​​na urządzenia mobilne istnieje aplikacja, którą można pobrać ze sklepu Google Play dla Androida lub App Store dla użytkowników iOS, gdzie można znaleźć te same funkcje, co w jego wersji webowej. Tak więc, aby uzyskać dostęp funkcja wyszukiwania W systemie Android lub iOS otwórz aplikację i naciśnij sekcję z trzema kropkami ⋮ w lewym górnym rogu, a następnie „Więcej> Wyszukaj i zamień”.

Stamtąd napisz słowo, które chcesz znaleźć i cenne w ikona szkła powiększającego, lub jeśli chcesz zamienić na jakieś słowo, użyj opcji 'Zamień na’; a strzałkami w prawym górnym rogu możesz zobaczyć słowa wyszukiwane w arkuszu kalkulacyjnym.

arkusze kalkulacyjne

Jak możesz użyć funkcji „ZNAJDŹ” w swoich arkuszach Google?

Aplikacja Arkusze kalkulacyjne ma wstępnie zaprojektowane funkcje i formuły ułatwiające wykonywanie operacji i zadań, takie jak funkcja „Znajdź”, która zajmuje się wyszukaj kluczowe dane w wierszu lub kolumnie, a następnie pokazuje wartość komórki, w której znajduje się lub znajduje się znalezione wyszukiwanie.

Na przykład 'ZNAJDŹ (szukaj, tekst-do-wyszukiwania, z-od), który zostałby znaleziony jako ZNAJDŹ („n”, A5″), gdzie’ szukaj 'odpowiada ciągowi, który ma być przeszukiwany w obrębie tekstu do – szukaj, a następnie „tekst do wyszukiwania” to tekst do wyszukania, a „od-od” do charakter argumentu, aby rozpocząć wyszukiwanie. Z drugiej strony istnieją różne formuły i funkcje, które umożliwiają wykonywanie wielu działań w arkuszach kalkulacyjnych, takich jak formuła „WYSZUKAJ.PIONOWO”.

Dlaczego wyszukiwane przez Ciebie dane nie pojawiają się w Twoich wynikach?

Istnieją parametry, z którymi Arkusze kalkulacyjne Google wymaga możliwości przeprowadzenia wyszukiwania z optymalnymi wynikami, więc jeśli nie będziesz ostrożny, może nie zwrócić oczekiwanych wyników. Oto kilka przykładów:

Są błędnie napisane (symbole lub akcenty)

W funkcji „ZNAJDŹ” musisz uważać na to, czego szukasz, ponieważ tak jest rozróżnia wielkość liter; W pasku wyszukiwania możesz użyć opcji, aby ograniczyć wyszukiwanie i nie rozróżniać między nimi. W ten sam sposób akcenty są ważne, lepiej jest pisać wyszukiwane słowa bez akcentów.

arkusze kalkulacyjne

Umieściłeś spację przed słowem

Dzieje się tak zwłaszcza wtedy, gdy kopiujesz i wklejasz tekst, upewnij się, że przed tekstem nie ma spacji lub podwójne odstępy między wyrazami aby wyszukiwanie miało miejsce, w przeciwnym razie wyszukiwanie nie powiedzie się.

Musisz więc przestrzegać zasad aplikacji, aby móc w pełni ją wykorzystać i móc korzystać ze wszystkich funkcji tego konta, takich jak udostępnianie arkuszy kalkulacyjnych i przechowywanie ich do różnych celów.