Saltar al contenido

Jak sortować moje pliki według koloru w Arkuszach Google? – Filtruj arkusze kalkulacyjne

9 de febrero de 2022

Arkusze kalkulacyjne są bardzo pomocne dla wszystkich ludzi, jedynym szczegółem jest to, że są tak kompletne i złożone, że niektórzy czują się onieśmieleni. Łatwiejszą w użyciu alternatywą są Arkusze Google, w których możesz sortuj pliki według kolorów aby szybciej je zlokalizować.

Jakie są kroki, aby filtrować kolorami arkusze kalkulacyjne Google?

Arkusze Google to arkusz kalkulacyjny zawarty w pakiecie Dokumentów Google, korzystanie z niego jest bezpłatne i można go nawet mieć w telefonie. Ponieważ jego system jest prosty w obsłudze, jest idealny dla tych, którzy chcą prostoty w zastosowaniach.

Musimy jasno powiedzieć, że ze względu na prostotę korzystania z tego narzędzia nie znajdziesz bardziej skomplikowanych elementów, które zawierają inne arkusze kalkulacyjne, takie jak Excel. Ten program zawiera wiele elementów, które są bardzo dobre, nawet jeśli dla niektórych jest to trudne w użyciu. Również istnieją inne prostsze arkusze kalkulacyjne, chociaż nie są obsługiwane z innymi formatami.

Z drugiej strony Arkusze Google są łatwe w użyciu, przenoszeniu, są kompatybilne z wieloma formatami i możesz śledzić wiele rzeczy za pomocą tego narzędzia. Inną rzeczą, którą możesz zrobić w Arkuszach, jest wstawienie bieżącej daty do arkusza, aby obliczyć brakujące daty lub godziny.

Ponadto w tym arkuszu możesz sortować dane lub zawartość, aby uporządkować swoje informacje. Jak każde inne narzędzie biurowe, Arkusze nie są doskonałe, więc rzadko można zobaczyć, jak zawarte w nich informacje mogą stać się nieporządne. Ale już, jeśli nie spiesz się, możesz odłożyć wszystko tam, gdzie chcesz.

Czasami może się zdarzyć, że jakaś formuła dodana do arkusza nie działa już w celu, w jakim została utworzona. Może to przerwać lub zmienić zapis, który chcesz zachować, dlatego w Arkuszach możesz zablokować te formuły, aby uniemożliwić im dalsze uczestnictwo w dokumencie.

Wiele osób korzystających z arkuszy kalkulacyjnych lubi widzieć, jak zorganizowane są ich dane i dlatego implementowane są wiersze, kolumny i komórki. Jednak zawsze możesz dostać więcej. W kilku krokach możesz dojść do pokoloruj arkusze i przypisz je do każdej kategorii jedna z opcji, aby uzyskać bardziej praktyczną wizualizację i pomóc w rozróżnieniu każdego aspektu.

Z aplikacji Arkusze Google na telefonie komórkowym

Jednym ze sposobów pokolorowania arkuszy jest filtrowanie danych znajdujących się w arkuszu. W tym celu musisz otworzyć plik Arkuszy i wybrać zakres komórek, do których zastosujesz filtr i musisz kliknąć dane. Daje to kilka opcji filtrowania, w tym wybór koloru tekstu lub wypełnienia.

organizuj foldery według koloru

Kolejną rzeczą, o której powinieneś wiedzieć, jest to, że na urządzeniach mobilnych filtr nie może mieć widoku dokumentu, tak jak na komputerze. Jednak pozostałe funkcje są obsługiwane w ten sam sposób. ten filtry pomagają ukryć lub wyróżnić określone sekcje lub komórki twojego arkusza.

Aby z niego skorzystać, musisz otworzyć arkusz kalkulacyjny i kliknąć trzy punkty, aby przypisać filtr do żądanych kolumn. Wśród opcji filtrowania wybierasz kolor, który chcesz mieć. Możesz nawet użyć filtra warunkowego, dzięki któremu ustalisz, że jeśli komórka ma określoną cechę, taką jak zaczyna się od określonej litery, przypisanie filtra automatycznie umieści filtr.

Korzystanie z przeglądarki Arkuszy Google na komputerze

Arkusze Google w wersji na komputery umożliwiają również pokolorowanie arkuszy. Jak można się spodziewać w arkuszu kalkulacyjnym, możesz Sortuj wiersze i kolumny w kolejności numerycznej lub alfabetycznej. Jeśli jednak kierujesz się bardziej uderzającymi sygnałami, takimi jak kolory, możesz użyć filtrów, aby podświetlić niektóre komórki.

osoba sortująca foldery na komputerze

W tym celu musisz otworzyć arkusz kalkulacyjny na komputerze i wybrać liczbę komórek, do których zostanie zastosowany filtr. Następnie musisz kliknąć na dane, aby system mógł utworzyć filtr. W tej części musisz przejść na górę zakresu zaznaczonych komórek i wybrać rodzaj filtra. W tym przypadku będzie to: sortuj według koloru.

Teraz do Ciebie należy decyzja, czy chcesz pokolorować tekst, czy wypełnić komórkę. Kiedy zakończysz ten proces wszystkie wybrane komórki zostaną zgrupowane na szczycie zakresu. Jeśli po pewnym czasie nie chcesz już tego koloru lub wybranych komórek, możesz usunąć filtr.

Jak zapisać plik posortowany według kolorów Arkuszy Google na dysk?

Dzięki temu mogą uprościć sobie pracę, nie muszą wpisywać dwa razy tego samego i mogą zabrać arkusz w dowolne miejsce, jeśli korzystają z wersji mobilnej. Teraz musisz pamiętać, że te Arkusze są częścią pakietu Google i możesz przechowywać swoje informacje na Dysku Google.

Jeśli jesteś z komputera, musisz utworzyć filtr w arkuszu kalkulacyjnym i wprowadzić wszystkie istotne zmiany. Gdy wszystko będzie gotowe, możesz kliknąć x, który znajduje się w prawym górnym rogu, aby zamknąć arkusz i zmiany zostaną zapisane automatyczniebez potrzeby robienia czegokolwiek innego.

kolory do organizowania folderów

Dlaczego nie możesz skutecznie filtrować kolorami plików Arkuszy Google?

Za pomocą arkusza kalkulacyjnego Arkusze możesz śledzić zakupy domowe lub zadania do wykonania, śledzić rutynę ćwiczeń i bardziej formalne czynności, takie jak śledzenie i rejestrowanie aktywności zawodowej.

Niektórzy, którzy pracują w obszarze sprzedaży, korzystają z Arkuszy, aby ich klienci umieszczali wszystkie ważne dane w arkuszu, aby sfinalizować zakup. Jeśli masz problem z filtrowaniem arkusza, może to być spowodowane słaby odbiór internetu lub mieć przestarzałą wersję Google. To ma rozwiązanie.

dołącz do naszego kanału telegram