Saltar al contenido

Jak znaleźć największe pliki, które zostały dołączone do Gmaila?

31 de enero de 2022

E-maile w pewnym momencie wydawali się wysoko przestarzały i że nigdy więcej nie zostaną użyte. Jednak to, co utrzymało ich przy życiu, to fakt, że są potrzebni do tworzenia kont w sieciach społecznościowych, do czatowania z innymi, gdy sieci społecznościowe przestają działać, oraz do wysyłania dużych plików.

Na swoim koncie Gmail możesz zobaczyć, które są największymi dokumentami lub plikami dołączonymi do konta. Wkrótce pokażemy ci jak znaleźć największe pliki w ramach konta e-mail Gmail, a także w jaki sposób w Gmailu jest włączone pobieranie załączników.

Jak wygląda proces znajdowania największych plików Gmaila?

Z kont Gmail można korzystać na wszystkich rodzajach urządzeń, które mają określone możliwości. Wszystkie urządzenia, które mają połączenie z Internetem i przynajmniej przeglądarkę internetową, mogą: otwórz konto e-mail z Gmaila. Teraz z urządzeń, z których zawsze korzysta Gmail, pochodzą komputery i telefony komórkowe.

W przypadku komputerów muszą być używane przeglądarki internetowe takich jak Microsoft Edge, Google Chrome, Firefox lub Opera, aby przejść do strony Gmaila. Z tej strony Gmaila masz pełną kontrolę nad tym kontem e-mail. W przypadku telefonów komórkowych musisz skorzystać z aplikacji.

Aplikacja Gmail na telefony komórkowe z systemem Android i iPhone jest dostępna w Sklepie Play i jest bezpłatna. Nawiasem mówiąc, z telefonami komórkowymi możesz też dostęp do Gmaila z przeglądarki internetowej i możesz oznaczyć swoje nieprzeczytane e-maile jako przeczytane.

Teraz, ponieważ wiesz, jak uzyskać dostęp do Gmaila z obu urządzeń, pokażemy Ci jak znaleźć swoje pliki większej wagi w Gmailu.

Korzystanie z Gmaila na komputerze

Zobacz które są to największe pliki na Twoim koncie Gmail z komputera to coś bardzo prostego i łatwego, zobacz jak to się robi:

 1. włącz komputer
 2. Otwórz przeglądarkę internetową
 3. Przejdź do strony Gmaila
 4. Zaloguj sie
 5. Znajdź pasek wyszukiwania dostępny w Gmailu
 6. Umieść mysz na tym pasku, aby pisać
 7. Wpisz w wyszukiwaniu określony rozmiar, na przykład „rozmiar: 10 MB”, a zostaną wyświetlone wyniki największych plików

Gmail oczywiście stawia cię limit wagi pliku które możesz przesłać na swoje konto i najlepiej zacząć od niewielkiej wagi. Umieszczenie tego w pasku wyszukiwania Gmaila spowoduje wyświetlenie wszystkich plików o tym rozmiarze. W ten sposób możesz zobaczyć, jakie są największe pliki w Twoim Gmailu.

faceci używający Gmaila na PC

Jeśli jednak chcesz zwiększ liczbę w wyszukiwaniu aby wyszukać pliki większe niż 10 MB, możesz zmienić liczbę 10 na inną. W przykładzie byłby to rozmiar: 30MB’. Należy zauważyć, że w Gmailu istnieje sposób udostępniania ekranu urządzenia, aby inni mogli zobaczyć, co robisz.

Z aplikacji Gmail na telefonie komórkowym

Dzięki aplikacji Gmail bardzo łatwo jest zlokalizować pliki które mają naprawdę ogromną wagę. Zwróć uwagę na lokalizację tych plików:

 1. Uruchom urządzenie
 2. Otwórz aplikację Gmail
 3. Znajdź się w pasku wyszukiwania
 4. Przejdź na górę aplikacji i wpisz w wyszukiwaniu zdanie „Rozmiar: 10 MB” lub „Rozmiar: 1 GB”, aby wyszukać większy plik

w ten sposób ja wiem szukaj największych plików w ramach konta e-mail Gmaila. Musisz jasno powiedzieć, że w Gmailu można uzyskać duże pliki, a wszystko to dlatego, że konta tego e-maila można zsynchronizować z Dyskiem Google.

Jeśli chcesz wyślij plik za pomocą swojego konta Gmail a to przekracza 25 MB, Twój e-mail będzie korzystał z zasobów dysku Google, ale dostęp do pliku jest uzyskiwany z Twojego Gmaila. Jeśli nie wiesz, Gmail ma funkcję, która umożliwia połączenie konta Gmail z kontem Yahoo!.

Jak aktywować opcję automatycznego pobierania plików w Gmailu?

pobierz logo

Ponieważ wiesz, jak największe pliki znajdują się w Twojej poczcie Gmail, możesz zamknąć tę analizę. Najpierw jednak wyjaśnimy jak ta funkcja jest włączona? który automatycznie pobiera pliki wysyłane przez inne kontakty.

Jak rozumiemy, że niektórzy? nie mają telefonu mobilny, wyjaśnimy, jak ta funkcja jest aktywowana nawet z komputerów.

Z aplikacji na Androida i iOS

W telefonach komórkowych, czy to Android czy iPhone, ta funkcja jest aktywowana w ten sam sposób. Zobacz, co musisz zrobić, aby aktywuj tę funkcję:

 1. uruchom telefon
 2. Przejdź do aplikacji „Ustawienia”
 3. Następnie przejdź bezpośrednio do sekcji „Konta”
 4. W zakładce „Konta” naciśnij swoje
 5. Następnie przewiń w dół
 6. Wybierz sekcję „Pobierz pliki”
 7. Włącz funkcję i gotowe

Otóż ​​to wszystko czego potrzebujesz zrobić, aby upewnić się, że każdy z tych plików, które są wysyłane do Ciebie przez Gmaila, jest pobierany automatycznie.

W witrynie Gmail

Ze strony internetowej Gmaila nie ma możliwości aktywuj automatyczne pobieranie plików, ale możesz włączyć powiadomienia, aby wiedzieć, kiedy plik zostanie do Ciebie wysłany i przejść do jego pobrania. Jeśli chcesz pobrać plik, który został do Ciebie wysłany, musisz otworzyć wiadomość e-mail, w której znajduje się plik, nacisnąć ikonę trzech punktów i nacisnąć Pobierz.

dołącz do naszego kanału telegram