Skip to content

Jak znaleźć i dodać znajomych na Discord do czatu online?

20 de wrzesień de 2021

Dla tych, którzy nie znają Discorda, jest to aplikacja, która oferuje usługi bezpośredniego przesyłania wiadomości i łączy Cię za pośrednictwem czatu tekstowego, wideo lub czatu głosowego. Platforma ta pozwala, za pośrednictwem swoich serwerów, łączyć ludzi o wspólnych tematach i jest obecnie szeroko stosowanym kanałem. Ale może jesteś nowym użytkownikiem w tej aplikacji i chcesz wiedzieć jak znaleźć i dodać znajomych do czatu online.

Na początku Ta platforma była używana przez graczy wideo lub graczy, którzy mogą udostępniać strategie lub sztuczki związane z konkretną grą. Ale dzięki wprowadzonej ostatnio zmianie jest to teraz miejsce spotkań wielu użytkowników, którzy dyskutują na różne tematy. A wszechstronność tej aplikacji jest taka, że ​​można utworzyć konto Discord na swoim Androidzie.

Kolejną cechą tej niezwykłej platformy jest możliwość, którą oferuje: podłącz lub połącz go z konsolą do gier wideo, czy to Switch, PS4 czy Xbox. Co więcej, możesz także umieścić Music Boty na serwerze Discord. Jak widać, jest to doskonała opcja, w której jako użytkownik możesz wykorzystać i stworzyć serwer z określonym motywem lub wejść na serwer, który już został utworzony.

Praktyczne sposoby na dodawanie nowych znajomych na Discord

Jeśli już używasz Discorda i nie wiesz jak dodać nowych znajomych, aby się z nimi podzielić. Trafiłeś we właściwe miejsce, ponieważ wskażemy trzy różne metody, które będziesz mieć na to. I będziesz wiedział, jak postępować, aby wysłać zaproszenie do znajomych do kogokolwiek w społeczności.

Użyj nazwy użytkownika lub DiscordTag

Pierwsza metoda, której możesz użyć do znajdź i dodaj znajomych na Discord Odbywa się to poprzez nazwę użytkownika, którą tworzysz podczas rejestracji. Lub poprzez unikalny kod, który Cię identyfikuje, DiscordTag. Ten ostatni to 4-cyfrowy numer, który platforma przypisuje Ci automatycznie, dlatego musisz mieć te dane, a następnie wykonać następujące czynności.

W Discordzie poszukaj opcji „Znajomi” i wybierz ją, a następnie wybierz opcję „Dodaj znajomych”. Następnym krokiem jest wpisanie nazwa użytkownika, następnie krzyżyk, a na końcu DiscordTag i będzie to coś takiego „Luisfer #1234”. Następnie musisz nacisnąć lub kliknąć przycisk „Wyślij zaproszenie do znajomych”, a otrzymasz wiadomość informującą, że prośba została wysłana.

Z profilu użytkownika

Ostatnia opcja, którą musisz dodaj znajomych na Discordzie, aby rozmawiać online Dzieje się to poprzez bezpośrednie wpisanie profilu użytkownika. Po wykonaniu tego kroku będziesz kontynuować następujące czynności: wybierz profil osoby, a następnie wybierz opcję „Wyświetl profil” znajdującą się nad zdjęciem użytkownika.

ludzie ze społeczności czat

Teraz na ekranie pojawi się przycisk z komunikatem „Wyślij zaproszenie do znajomych”, który należy wybrać, aby prośba została zrealizowana. Jeśli wszystko poszło zgodnie z oczekiwaniami, otrzymasz komunikat informujący, że zaproszenie do znajomych zostało wysłane.

Wyświetl menu opcji

Kolejna metoda dodawania znajomych jest bardziej bezpośrednia i polega na przejściu do własnego profilu użytkownika chcesz dodać. Gdy go zlokalizujesz, ustaw się na nim za pomocą kursora, a następnie kliknij prawym przyciskiem myszy. Ta akcja pozwoli wyświetlić menu opcji, w naszym przypadku wybierzemy opcję „Dodaj znajomych”.

Następnym krokiem jest sprawdzenie, czy akcja, którą właśnie wykonaliśmy, została wykonana, dlatego musimy przejść do sekcji „Znajomi”. A teraz wybierzemy opcję „Oczekujące” wszystkie oczekujące żądania zostaną wyświetlone na ekranie że zrobiłeś. W nazwie użytkownika, którą chcesz dodać, zostanie wyświetlony komunikat „Wychodzące prośby o dodanie do znajomych”.

Jak mogę anulować prośbę, którą wcześniej złożyłem?

Teraz możliwe jest, że podczas wykonywania zaproszenie do znajomych od jakiegoś użytkownika, z dziwnych powodów się myliłeś. A jeśli poprosiłeś o przyjaźń innej osoby, konieczne będzie anulowanie tej prośby. Coś, co w Discordzie jest łatwe do zrobienia i wyjaśnimy to poniżej, wystarczy wykonać te proste kroki:

wysyłaj wiadomości na czacie

Przejdź na początek platformy i w tym celu musisz nacisnąć lub kliknąć ikonę Discord, a następnie wybrać sekcję „Znajomi”. Następnym krokiem będzie wybranie zakładki „Oczekujące” i zostaniesz teraz przeniesiony na nową stronę. Pokazuje wszystko wychodzące prośby od znajomych a po prawej stronie znajdziesz X (X), co oznacza anulowanie. Teraz wystarczy kliknąć lub dotknąć X, który odpowiada użytkownikowi, którego chcesz anulować zaproszenie do znajomych.

Jaki jest najlepszy sposób na usunięcie lub zablokowanie kogoś, kto wysyła mi obraźliwe treści na Discord?

Jest bardzo prawdopodobne, że natkniesz się na użytkowników, którzy są wobec Ciebie w jakiś sposób niegrzeczni, wysyłając Ci obraźliwe wiadomości. A najbezpieczniejsze jest to, że chcesz ich uniknąć, dlatego w takich przypadkach wskazane jest ich zablokowanie. Jeśli jesteś zdecydowany usuń lub zablokuj kogoś z listy znajomych nie wahaj się postępować zgodnie z tymi wskazówkami.

Pierwszym krokiem jest znajdź użytkownika, którego zamierzasz zablokować i wybierz go, ta akcja przeniesie Cię do nowego ekranu, na którym wyświetlane jest Twoje zdjęcie profilowe. Teraz kliknij lub dotknij opcji „Wyświetl profil”, teraz zobaczysz opcję „Wyślij zaproszenie do znajomych”. Po prawej stronie tej opcji znajdziesz ikonę z trzema kropkami, które musisz wybrać.

Zostaną wyświetlone dwie opcje i w naszym przypadku wybierzesz opcję „Zablokuj”, po wykonaniu tego kroku będziemy musieli jedynie sprawdzić, czy ta akcja została wykonana poprawnie. Dlatego przejdziemy na początek aplikacji i wybierzemy opcję Znajomi, następnie wybierzemy zakładkę „Zablokowani” i tam będziesz miał kontakty, które zablokowałeś.

Typowe błędy powodujące, że nie możesz dodać nowego znajomego na Discord

Często zdarzają się błędy, które użytkownicy zwykle popełniają na co dzień, a to w pewien sposób uniemożliwiają dodanie nowego przyjaciela. Te błędy muszą być brane pod uwagę, a tym samym uniknąć bólów głowy. Wśród nich możemy wymienić modyfikacje ustawień prywatności, błędy ortograficzne czy korzystanie z różnych serwerów.

sieci czatowe internet

Błąd pisowni w DiscordTag

Jak wspomnieliśmy wcześniej, kiedy rejestrujesz się jako użytkownik w Discord, platforma przypisuje Ci 4-cyfrowy kod. I to informacje są niezbędne, aby dodać znajomego, ale możliwe, że popełnisz błędy podczas pisania kodu. Lub popełnij błędy ortograficzne podczas wpisywania nazwy użytkownika, dodawania spacji lub używania wielkich i małych liter.

Zachowuje ustawienia prywatności

Discord pozwala swoim użytkownikom modyfikować opcje prywatności i określać, kto może dodać Cię jako znajomych. Dlatego zaproszenia do znajomych zostały wyłączone i będziesz musiał wejść do tej sekcji i zmodyfikować ją. Zapamietaj to Discord może cierpieć na pewne usterki takich jak audio, gdzie nie słyszysz lub oni cię słyszą.

Nie są na tym samym serwerze

Innym bardzo częstym błędem popełnianym przez użytkowników na Discordzie jest wysyłanie zaproszeń do znajomych do użytkowników, za pomocą których nie współdzielisz tego samego serwera. Dlatego niemożliwe będzie przeprowadzenie tej akcji i to samo dzieje się, gdy nie macie wspólnych znajomych. Ci znajomi nie będą mogli otrzymywać od Ciebie zaproszeń do znajomych.