Skip to content

Jak zmodyfikować lub edytować rejestrację Regedit w trybie offline w systemie Windows 10? (Przykład)

29 de styczeń de 2021

Rejestr systemu Windows 10 jest bardzo ważnym elementem konfiguracji i działania. Modyfikacja rejestrów bez wiedzy na ten temat nie jest wygodna, ponieważ może to spowodować awarię systemu, a nawet je całkowicie uszkodzić. Dlatego on wie Jak bezpiecznie edytować rejestry Regedit offline w systemie Windows 10.

Istotne jest, aby nie dokonywać żadnych modyfikacji wartości, jeśli nie masz pewności, co wygeneruje, ponieważ może to nawet spowodować zmianę pracy komponentów komputera i ich uszkodzenie.

Jednak, Edycja rejestrów Regedit w trybie offline w systemie Windows 10 nie jest trudna, Zachowując ostrożność, wiedzę i staranność można w optymalny sposób rozwiązać niektóre błędy lub zmienić elementy pracy systemu.

Środki ostrożności dotyczące edycji rejestrów Regedit w trybie offline w systemie Windows 10

Jak wspomniano powyżej, ważne jest, aby nie wprowadzać żadnych modyfikacji w rejestrze systemu Windows 10 bez wiedzy. Jeśli w rejestrze ma być dokonana jakakolwiek modyfikacja, ważne jest wykonanie pełnej kopii zapasowej. Pozwoli to cofnąć wszystkie wprowadzone zmiany, jeśli okaże się, że modyfikacje nie działają lub został wygenerowany błąd (nie ma znaczenia, czy to, co próbujesz zrobić, jest tak proste, jak zmiana tapety pulpitu za pomocą regedit).

Aby to zrobić, musisz najpierw otworzyć okno edytora rejestru. Odbywa się to poprzez naciśnięcie klawiszy „Windows” i „R” w tym samym czasie. Następnie w oknie „Biegać„To się pojawi, powinno być zapisane”Regedit”I wybierz„Akceptować”. Spowoduje to przejście do edytora rejestru.

W oknie edytora należy kliknąć opcję „Archiwum„A potem opcja”Eksportować”. Następnie należy wybrać lokalizację, a następnie nacisnąć „zapisać”W tym samym oknie.

Kroki edycji rejestrów Regedit w trybie offline w systemie Windows 10

Aby zmodyfikować rejestry systemu operacyjnego, konieczne jest otwarcie edytora rejestru opisanego powyżej. Jeśli masz Cortanę, możesz napisać „Regedit”Bezpośrednio w nim i uruchom go (możesz dowiedzieć się, jak aktywować Cortanę w systemie Windows 10 w obsłudze systemu Windows).

Elementy edytora rejestru

W oknie edytora zobaczysz różne elementy. Te, które mają ikonę folderu i znajdują się po lewej stronie interfejsu, to klucze rejestru.Kliknięcie jednego z tych kluczy zmieni zawartość, która będzie wyświetlana po prawej stronie interfejsu. W prawym polu zostaną wyświetlone wartości rejestru, które zawiera każdy klucz rejestru. Wartości przedstawiają cechy nazwy, typu i danych.

Zmień wartość

Aby zmodyfikować lub edytować już utworzoną wartość rejestru, należy ją najpierw zlokalizować w katalogu klucze rejestru. Klikając strzałki obok niego, aby wyświetlić klucze wewnętrzne.

Należy zauważyć, że kliknięcie klawisza nie jest tym samym, co poprzednia strzałka, ponieważ pierwsza pokazuje wartości, które zawiera, a druga pozostałe klawisze, które są w środku, jeśli je posiada. Po znalezieniu wartości, którą chcesz zmienić, kliknij prawym przyciskiem myszy element, a następnie wybierz „Modyfikować”(Jeśli poczujesz się niepewnie na tym etapie, dowiedz się, jak uzyskać pozwolenie na modyfikowanie kluczy rejestru w Internecie).

W kolejnym oknie pojawi się opcja modyfikacji nazwy, informacji oraz czy jej podstawą jest szesnastkowa czy dziesiętna. Po wprowadzeniu zmian wybierz „Akceptować„Aby je potwierdzić.

dzienniki systemu Windows 10

Aby zobaczyć zmiany wprowadzone w rejestrze, konieczne jest ponowne uruchomienie komputera, ponieważ nie są one stosowane natychmiast.

Utwórz nową wartość

Jeśli chcesz wprowadzić wartość rejestru, kliknij prawym przyciskiem myszy pustą część prawego pola i wybierz „Nowy„A potem określ, jaki typ wartości chcesz stworzyć. Następnie wprowadź dane i naciśnij „Akceptować”, Konieczne jest również ponowne uruchomienie komputera w celu dokończenia zmian.

Teraz, gdy zakończyłeś proces i wiesz, jak wszystko działa, możesz przejść do dalszych informacji na ten temat, aby poeksperymentować z tą funkcją systemu Windows. Na początek zaleca się poszukanie sposobu zmiany lub modyfikacji hasła administratora w Regedit? Albo jak włączyć lub wyłączyć szybkie uruchamianie systemu Windows 10 za pomocą Regedit?

dołącz do naszego kanału telegram