Skip to content

Jak zmienić nazwy kolumn w Arkuszach Google? – Skonfiguruj swoje archiwum

9 de luty de 2022

Google zawsze oferuje swoim użytkownikom jakość i różnorodność, myśląc o wygodzie i dostarczając alternatywy do Twojej dyspozycji, teraz mamy Arkusze Google, bardzo innowacyjne narzędzie do wykonywania obliczeń. Jeśli chcesz wiedzieć, jak dostosować nagłówek arkusza kalkulacyjnego i zmienić nazwy kolumn w Arkuszach Google, wyjaśnimy Ci to, aby kontynuować czytanie tego artykułu.

Co musisz zrobić, aby dostosować nagłówek arkusza kalkulacyjnego?

Jeśli chodzi o pracę związaną z liczbami, tabelami, dołączaniem danych do tabel i wykonywaniem obliczeń, dobrze jest mieć narzędzie, które ułatwia pracę nad tym i całym procesem. Być może znasz arkusz kalkulacyjny Excel, ale istnieje inna alternatywa.

To są Arkusze Google, które pomagają wykonywać pracę w nowszy sposób. Możesz także sortować swoje dane lub zawartość arkusza kalkulacyjnego w Arkuszach Google. Chociaż jest to innowacyjne narzędzie, ma już miliony użytkowników które z niego korzystają, ta alternatywa została zaprojektowana przez Microsoft dla wszystkich użytkowników, a także wykorzystuje pamięć masową w chmurze.

Możesz też dostosuj nagłówek arkusza kalkulacyjnegoChociaż arkusze kalkulacyjne nie mają nagłówka, możesz go dodać i dostosować, aby arkusz miał lepszą prezentację. Postępuj zgodnie z przedstawionymi przez nas instrukcjami, aby dostosować nagłówek arkusza kalkulacyjnego.

Z witryny Dokumentów Google

W Arkuszach Google arkusze kalkulacyjne nie pokazują nagłówka, ale można go dołączyć i dostosować zgodnie z informacjami wprowadzonymi w arkuszu. W ten sposób będziesz mieć lepszy styl. Teraz, jeśli chodzi o nagłówek, musisz wykonać następujące czynności, aby dodać i dostosować nagłówek do arkusza kalkulacyjnego.

Aby to zrobić, musisz dostosować ten nagłówek arkusza kalkulacyjnego Arkuszy Google, ale możesz to zrobić w witrynie Dokumentów Google. Aby to zrobić, musisz postępować zgodnie z instrukcjami, które pokazujemy poniżej: ze swojego komputera wpisujesz dokument za pomocą Google Docs, znajdujesz się w lewej górnej części paska i klikasz Wstaw. Zobaczysz tam kilka opcji, z których musisz kliknąć Nagłówek. Piszesz tekst i to wszystko. Możesz także edytować legendę swoich wykresów w Arkuszach Google na komputerze lub telefonie komórkowym.

Z Twoją aplikacją mobilną

To dostosowanie nagłówka arkusza kalkulacyjnego Arkuszy Google można również wykonać z urządzenia mobilnego. To dość prosta czynność. Zobacz, jak to się robi: Wchodzisz do aplikacji Dokumenty Google i otwierasz dokument, klikasz Edytuja następnie kliknij więcej opcji, na ikonie trzech kropek.

Kliknij Układ wydruku, a następnie Musisz wybrać opcję Nagłówek lub Stopka. Tam musisz wpisać tekst, który chcesz odzwierciedlić w nagłówku arkusza kalkulacyjnego Arkuszy Google. Możesz użyć różnych opcji, aby go zmodyfikować, zmieniając rozmiar czcionki, jak chcesz.

Jak zamrozić zawartość pierwszej kolumny w Arkuszach Google?

Podczas edycji arkusza kalkulacyjnego okazuje się, że arkusz jest zaprojektowany z nazwami przedziałów zdefiniowanych domyślnie. Generalnie z literami, dlatego konieczna jest zmiana, aby ustalić odpowiedni przedział lub kategorię danych, które chcesz umieścić w arkuszu kalkulacyjnym. Możesz także usunąć spacje w arkuszu kalkulacyjnym Arkuszy Google.

arkusz kalkulacyjny Google Shett

Jednak jest to możliwe zmień zawartość kolumny w Arkuszach Google podczas zamrażania zawartości pierwszej kolumny. Choć brzmi to nieco mylące, w praktyce tak nie jest. Ta akcja polega na zamrożeniu kolumny znajdującej się tuż pod nią, dzięki czemu będzie działać jako nagłówek kolumny.

Umożliwi to przewinięcie całej kolumny, dzięki czemu można zobaczyć nazwę przypisanej kolumny oraz wizualizować i lepiej zrozumieć dane w arkuszu kalkulacyjnym. Przejdźmy teraz do praktyki, gdzie pokażemy Ci, jak możesz wykonać tę czynność za pomocą strony internetowej na swoim Windowsie lub Macu lub też z urządzenia mobilnego.

Korzystanie z witryny na komputerze z systemem Windows lub Mac

Wyjaśnimy, jak można zamrozić zawartość pierwszego wiersza w arkuszu kalkulacyjnym w Arkuszach Google. Z komputera z systemem Windows lub Mac wchodzisz do witryny Google. kontynuujesz otwórz dokument Arkuszy Google, kliknij opcję menu a następnie w górnym pasku wybierz opcję Widok.

zamrażaj kolumny w arkuszach google z komputera!

Ustaw kursor myszy na opcji zamrożenia, aby wyświetlić inne akcje. tam, musisz wybierz wiersze od 1 do tego, który chcesz, i kliknij Bieżący wiersz. Tutaj możesz zamrozić wszystkie wybrane wiersze, w ten sposób, jeśli klikniesz wiersz 10, wszystkie poprzednie wiersze do 10. Jak widać, w ten sposób możesz zamrozić pierwszą kolumnę.

Przez aplikację na Androida lub iOS

Jeśli chcesz zamrozić pierwszą kolumnę arkusza kalkulacyjnego w Arkuszach Google z urządzenia mobilnego, niezależnie od tego, czy masz Androida, czy iPhone’a, procedura jest następująca: Wchodzisz do aplikacji Arkusze Google. Będąc w środku, musisz naciśnij i przytrzymaj wiersz, który chcesz zamrozić. Następnie klikasz ikonę trzech poziomych punktów i klikasz Zamrożenie.

zamrozić kolumny w arkuszach google z urządzenia mobilnego

Wybierając wiersze, które chcesz zamrozić, będziesz mógł zwizualizować podział za pomocą szarej linii między wybranymi wierszami a resztą arkusza kalkulacyjnego. Zwykle, ponieważ chcesz zmienić tekst w pierwszej kolumnie, co najwyżej dwa wiersze są zamrożone. Wszystko po to, aby móc rozwiązać przeszkodę polegającą na niemożności użycia pierwszej kolumny jako nagłówka ze względu na domyślny tekst, który ma. Dowiedz się więcej o Arkuszach Google w oficjalnej witrynie Google.

dołącz do naszego kanału telegram