Skip to content

Jak zmienić język menu lub motyw WordPress – wszystkie kroki tutaj

14 de kwiecień de 2021

Jeśli właśnie utworzyłeś stronę internetową w WordPress lub masz specjalny motyw dla swojej witryny, ale jest on wyświetlany w innym języku, nie martw się, ponieważ w tym artykule znajdziesz rozwiązanie, gdy nie wiesz Jak zmienić język menu lub motywu WordPress – wszystkie kroki tutaj

Menu WordPress

Często prezentacja menu WordPress zależy od motywy i wtyczki które aktywowałeś. Jednak wygodnie jest pozostawić wszystkie pola, które pojawiają się w opcjach ekranu jako aktywne, aby móc zastosować ustawienia menu, a także wiedzieć, które wtyczki są najlepsze, aby witryna działała optymalnie.

Rodzaje menu w WordPress

WordPress zawiera plik menu główne i menu drugorzędne. Będziesz mógł zlokalizować menu główne w tym samym miejscu, co na każdej innej stronie internetowej. Jeśli jednak masz nowoczesny szablon, możesz znaleźć główne menu w bocznej lokalizacji.

Z drugiej strony menu drugorzędne zwykle znajduje się w stopce i jest mniej widoczne dla użytkownika. Niektóre szablony mają więcej pozycji do dodania dodatkowego menu i znajduje się u góry menu głównego.

Jak zmienić język menu lub motywu WordPress

Czasami po znalezieniu najbardziej odpowiedniego motywu dla swojej witryny internetowej można zauważyć, że jest on wyświetlany w innym języku, więc chcesz go zmienić, ale nie masz takiej możliwości. Zwróć uwagę na kroki, które musisz wykonać, jeśli chcesz zmienić język menu lub motyw WordPress.

Zmień język menu WordPress

Aby zmienić język menu WordPress, musisz zweryfikować wersję, którą zainstalowałeś na swoim komputerze. Jeśli masz WordPress w wersji 4.1 lub nowszej, możesz zastosować procedurę, którą wskazaliśmy poniżej.

Otwórz „Ustawienia” i wybierz „Ogólne”. Następnie kliknij „Język witryny” i wybierz preferowany język. Jeśli Twój język nie jest wyświetlany, istnieje możliwość zainstalowania go bez przesyłania żadnych plików.

Czy masz wtyczkę do tłumaczenia?

Prawdopodobnie podczas konfigurowania i integracji wtyczki w WordPress zdecydowałeś się dodać plik wtyczka do tłumaczenia. Jeśli tak, będziesz musiał zmodyfikować język tej wtyczki, dezaktywując ją i uzyskując dostęp do panelu administracyjnego WordPress, aby zmiany zostały pomyślnie zastosowane.

Nie mogę uzyskać opcji „Język witryny”

Jeśli tak jest w Twoim przypadku, oznacza to, że masz WordPress w wersji wcześniejszej niż 4.1 i że zainstalowałeś aplikację w języku angielskim. Aby rozwiązać ten problem, utwórz folder o nazwie „języki” (jeśli jeszcze nie istnieje), dodaj go do katalogu wp-content i prześlij do plików .mo i .po, które odpowiadają językowi.

logo wordpress

Aby pobrać pliki w języku hiszpańskim, musisz przejść do adresu internetowego WordPress i przesłać je do utworzonego właśnie folderu „języki”. W ten sposób w ustawieniach WordPress pojawi się opcja „Język witryny”.

Zmień język motywu WordPress

Jeśli chcesz zmienić język motywu WordPress, Możesz przejść do katalogu głównego folderu WordPress i zlokalizować plik wp-config.php. Pobierz ten plik i otwórz go za pomocą edytora tekstu.

Później musisz zlokalizować linię define („WPLANG”, 'es_ES’); „es_ES” odnosi się do języka hiszpańskiego. Jeśli jednak wolisz ustawić inny język, możesz napisać plik nazewnictwo odpowiadające językowi. Następnie zapisz zmiany bez modyfikowania nazwy pliku i prześlij go przez FTP. W tym celu możesz skorzystać z narzędzia Filezilla.

Narzędzie modyfikujące język motywu WordPress

Tak jak można znaleźć tłumacza dla swojego systemu operacyjnego, możesz również pobrać z jego strony internetowej edytor tłumaczeń o nazwie „Poedit”. Po zainstalowaniu narzędzia na komputerze zlokalizuj folder z motywami i plik default.PO w „językach”.

Wejdź do Poedit i otwórz plik, którym zajmie się edytor przetłumacz wszystkie teksty. Następnie zapisz plik z nomenklaturą żądanego języka i rozszerzeniem .mo. Na koniec prześlij dwa pliki w folderze „Języki”, który znajdziesz w ścieżce wp-content / themes