Skip to content

Jak zmienić język klawiatury w systemie Linux? – Skonfiguruj język wprowadzania

3 de luty de 2022

Kiedy jesteśmy gotowi do zmiany systemu operacyjnego, przyzwyczajamy się, że w poprzednim system w ogóle jest adekwatny do naszych wymagań, pod względem językowym wszystko jest tak, jak powinno; tak bardzo, że nawet o tym nie myślimy. Klawiatura wejściowa jest najbardziej zaangażowana w tę część języków, ponieważ ponieważ jest to mechanizm wprowadzania tekstu, jest on konfigurowany zgodnie z potrzebami.

Kiedy wchodzimy w nowy system operacyjny w tym przypadku Linux, jak tylko wejdziemy w konfigurację daje nam możliwość modyfikacji języka, domyślnie jest w języku angielskim. Ale jeśli z jakiegoś powodu to przeoczymy, zdamy sobie sprawę, że klawiatura jest inna, w tym artykule zobaczymy, jak dokonać tej zmiany w naszym języku; i jest to, że czasami nie wiemy, jak postawić znak zapytania na komputerze z innym językiem.

Jakie języki są dostępne w systemie Linux?

Oto niektóre z podstawowe cechy rozwoju wolnego oprogramowania, dla integracji ludzi, którzy są wolontariuszami w ewolucji tego; W celu włączenia należy uwzględnić dużą liczbę języków. I to, że dobre pomysły przychodzą zewsząd, dlatego Ubuntu jest wielojęzyczne dla wygody wszystkich użytkowników i programistów.

Ubuntu Korzystaj z ponad 130 dostępnych języków, które można skonfigurować tak, aby odpowiadały każdemu, wszystkie są przystosowane do korzystania z systemu. Ponadto, jeśli nie otrzymasz żadnego, możesz dodać go z jego oficjalnej strony; w Ubuntu ważne jest, aby o tym wiedzieć, ponieważ jeśli jesteś współpracownikiem, musisz wpisać odwrotny ukośnik na klawiaturze, aby móc wykonywać zadania programowe, a jeśli zmieni się język, zmieni się metoda wprowadzania.

Jakiego polecenia należy użyć, aby uzyskać dostęp do ustawień języka w systemie Linux?

Aby uzyskać dostęp do konfiguracji języka w systemie Linux z terminala, musimy wprowadzić polecenie „local lub localectl”. To pokazuje nam regionalne ustawienia regionalne zainstalowany, teraz aby zobaczyć wszystkie dostępne „locale”, wpisujemy „locale -a”, a następnie przystępujemy do aktualizacji „update-locale”.

Aby określić język wpisujemy następujące polecenie, „aktualizacja języka LANG=es_ES.UTF-8 JĘZYK” w ten sposób ustalimy język, musimy przystąpić do ustalenia języka w systemie operacyjnym i zostać zaakceptowanym. W tym celu wpisujemy „sudo nano /var/lib/locales/supported.d/local”, otworzy się kreator i w tym musimy wybrać opcję „es_ES.UTF-8”. W ten sposób wystarczy ponownie uruchomić system, aby zmiany zaczęły obowiązywać. W ten sposób możemy zmienić język systemu.

Linux ma wiele różnych języków.

Jak możesz zmienić język klawiatury Linuksa?

Aby zmienić język klawiatury z terminala Linux, należy wprowadzić następujące polecenie „sudo dpkg-reconfigure-konfiguracja klawiatury”, teraz pojawi się asystent, w tym będziemy mieli listę modeli klawiatur, tutaj wybieramy nasz, nadajemy mu „OK” i kontynuujemy zmianę języka.

Zdaliśmy to z angielskiego na hiszpański wybierając „hiszpański” na wyświetlonej liście wybieramy pierwszą opcję „hiszpański” po tym, w kolejnych dwóch oknach zostawiamy wszystko tak, jak jest, w końcu akceptujemy i przystępujemy do restartu systemu, aby nastąpiła zmiana języka.

Jeśli masz Ubuntu/Debian

W przypadku konieczności i chęci zmiany języka klawiatury istnieje konfiguracja, którą można do tego wykorzystać, pierwszą rzeczą do zrobienia jest wejście Ustawienia> Region i języki> W tym widzimy, że źródłem wejściowym jest język angielski, wybieramy symbol „+”, a następnie znak trzech pionowych kropek, teraz kliknij opcję „inne”.

W tej sekcji szukamy języka w tym przypadku „hiszpańskiego” a następnie dodajemy, gdy jest już dodany widzimy, że pojawia się na dole bieżącego języka, aby to był domyślny język, umieszczamy go na pierwszym miejsculub możesz usunąć inny język, a następnie uruchomimy ponownie, aby wprowadzić pełną zmianę.

programowanie i zarządzanie językami w linux

Z KaliLinux

Jeśli system operacyjny Kali Linux jest tym, który ma twój komputer, aby zmienić język, w którym będziemy znajdować się w lewym górnym rogu Blue Dragon, przejdziemy do „menedżera ustawień”.

Teraz system otworzy okno i umieścimy symbol „Klawiatura”, w tym klikamy zakładkę „Dystrybucja”, a następnie „Dodaj” w tym pojawi się lista języków z typami klawiatury, wybieramy hiszpański. Na koniec najpierw zaczynamy go lokalizować, aby był domyślny i będzie wszystkim.

dołącz do naszego kanału telegram