Skip to content

Jak zgłosić incydent z kierowcą w Uberze? – Proces do naśladowania

13 de styczeń de 2022

Uber to amerykańska firma założona w 2009 roku, która ma kilka franczyz na całym świecie, w ramach których wielu użytkowników może skorzystać, gdy muszą się przenieść. Ta firma jest zarządzana przez aplikację, z której żąda się samochodu, a kierowca jest odpowiedzialny za zabranie osoby tam, gdzie chce.

Dobrą rzeczą w tej aplikacji Uber jest to, że od zanim będziesz mógł zaplanować podróż, a to ułatwia prędkość i unikaj marnowania czasu. Ale nie wszystko było różowe, w niektórych rzadkich przypadkach niektórzy użytkownicy mieli złe doświadczenia z Uberem. Jak zatem zgłosić incydent, który miał miejsce w Uberze?

Co zrobić w takim przypadku? Z jakich powodów można zgłosić kierowcę Ubera? Gdzie się udać, jeśli chcesz złożyć raport? Te pytania i wiele innych szczegółów zostanie wyjaśnionych w tym artykule.

Po co zgłaszać kierowców Ubera?

Wielu zaczęło korzystać z usług Ubera, a ci, którzy nie chcą się uczyć, jak to zrobić, tak się dzieje bo Uber stał się bardzo popularny. Szczególnie w ostatnich latach do grona klientów dołączyły tysiące użytkowników. Dlatego też, gdy dochodzi do incydentu, wielu czuje się oszukanych przez firmę.

Nie chodzi o to, że firma jest nieetyczna lub zła, po prostu to rzeczy, które mogą się zdarzyć w każdej firmie. Powody, dla których można zgłaszać użytkowników Ubera, nie dotyczą wyłącznie tego miejsca i mogą wystąpić w przypadku dowolnej usługi taksówkowej.

Niektóre z powodów, dla których użytkownicy mogą być zgłaszani, mogą być następujące: w tym czasie kierowca Ubera prowadzi niebezpieczną jazdę. Jeśli zdarzy się wypadek samochodowy, jak widać, nigdy nie jesteś bezpieczny przed tego typu wypadkiem i na pewno żaden kierowca nie zrobiłby tego celowo.

Niektóre rzeczy, które również nie są zwolnione z występowania, to obelgi słowne lub kłótnie słowne z kimkolwiek, kto jest na służbie. Ponieważ wszyscy jesteśmy ludźmi, w niektórych przypadkach może wystąpić bardzo stresujący moment. W przypadku istnienia Niewłaściwy kontakt fizyczny należy natychmiast wezwać policję.

Jak zrobić raport dla kierowcy Ubera?

Z aplikacją Uber nigdy nie należy pozwolić, aby taka sytuacja minęła, jeśli kierowca nie przestrzegał jej przepisów ruchu drogowego lub jeśli wydarzyło się coś gorszego, np. agresja słowna lub fizyczna, należy zgłosić.

W rzeczywistości twórcy Aplikacji i osoby odpowiedzialne za obsługę ważnych stanowisk w serwisie Uber są zobowiązani do: stanąć po stronie ofiary, która doświadczyła niewygodnej sytuacji. Dlatego zapraszają, jeśli ktoś miał zły czas, naprawdę przejdź do aplikacji mobilnej lub nie udaje się na stronę internetową, aby dokonać zgłoszenia.

samochód i kierowca

Z aplikacji mobilnej

Pierwszą rzeczą do zrobienia jest upewnienie się, że możesz wejść do aplikacji z telefonu komórkowego. Tam będziesz musiał przejść do menu, w którym pojawia się sekcja „Twoje podróże”, w tej sekcji pojawi się lista wykonanych wcześniej podróży. Stamtąd możesz wybrać, który chcesz zgłosić.

Od punktu, który nazywa się Pomoc istnieje sekcja o nazwie komentarze dla kierowcy. W tym możesz umieścić to, co wydarzyło się wcześniej z kierowcą tego Ubera. A stamtąd pomoże to również innym użytkownikom dowiedzieć się, jaki jest kierowca tego Ubera.

Musisz wybrać spośród opcji tę, która najbardziej przypomina sytuację, której doświadczyłeś. I na koniec, po tych krokach, wystarczy kliknąć wyślij i to wszystko. Sytuacja zostanie zgłoszona z aplikacji mobilnej do Ubera.

uber z telefonu komórkowego

Na stronie Ubera

Ze strony internetowej łatwiej zgłosić sterownik Ubera, ponieważ został on stworzony, aby dać użytkownikom prostszy przewodnik niż ta sama aplikacja mobilna. Na stronie wystarczy przejść do sekcji zwanej pomocą, kiedy już tam będziesz, w tej sekcji dowiesz się krok po kroku, dokąd się udać w zależności od przypadku użytkownika.

Co się stanie po złożeniu raportu w Uberze?

Po dokonaniu zgłoszenia na konto Ubera u kierowcy, u którego doszło do incydentu, zostanie on przesłany do centrum pomocy platformy. Ci, którym się to uda, będą mogli zająć się tym, co się stało, a w niektórych przypadkach zwolnić kierowcę. Wszystko będzie zależało od powagi sytuacji, która miała miejsce z kierowcą Ubera.

Jeżeli kierowcę zgłasza kilku użytkowników, musi zostać zwolniony, gdyż tego typu sytuacja w firmie nie jest rozważana. W niektórych poważniejszych przypadkach, w których ofiara złoży duży raport, pieniądze za podróż mogą zostać zwrócone, ale wszystko to zawsze będzie zależało od tego, co się wydarzyło. Również Uber musi upewnij się, że historia jest prawdziwa raportu.

samochód i kierownica

Uber to nie jedyna aplikacja, za pomocą której możesz zamówić usługi Taxi. Zawsze jest więcej do wyboru, ale wszystko będzie zależeć od potrzeb użytkowników. Każdy będzie musiał sprawdzić, czy naprawdę tego chce, aby zmobilizować swoje potrzeby. W każdym razie Uber zawsze będzie do Twojej dyspozycji.

dołącz do naszego kanału telegram