Skip to content

Jak zatrzymać obraz lub klatkę wideo w Sony Vegas

6 de kwiecień de 2021

Zatrzymaj obraz w wideo Z Sony Vegas to prosty mechanizm edycji, użycie prostych narzędzi oraz podstawowa i prawie zerowa znajomość tego oprogramowania pozwoli nam to zrobić. Zamrożenie obrazu lub ramki jest uważane za synonimy.

Jeśli edytujesz wideo za pomocą Sony Vegas i chcesz zamrozić obraz w ciągu określonej sekundy lub minuty, ten samouczek bardzo Ci pomoże. Aby dowiedzieć się, jak zamrozić obraz lub klatkę wideo za pomocą narzędzia Sony Vegas, po prostu czytaj dalej.

Jak zamrozić obraz lub klatkę wideo w Sony Vegas?

W celach informacyjnych Sony Vegas jest oprogramowaniem używanym w nieliniowa edycja wideo, jest uważany za wysokiej jakości program dla tej pracy przez wielu ludzi na całym świecie. Sony Vegas może być używane profesjonalnie lub przez amatorów do dobrego montażu.

Jedną z tysięcy możliwości, jakie ma Sony Vegas, jest umożliwienie wydawcom zamrozić obraz z wideo; W tym programie jest wiele, wiele narzędzi, ale tylko kilka z nich wykonuje to zadanie.

Pierwszą rzeczą, którą zamierzamy zrobić, aby zamrozić obraz w wideo, jest prześlij wideo na oś czasu każdy lub prace edycyjne w tej chwili. Zanim przejdziesz dalej, pamiętaj, że zamrażanie ruchu wideo jest tym, czego chcesz w tym samouczku.

Następnym krokiem jest wybranie punktu, w którym chcesz zamrozić, wybranie go, aby go przyciąć. W tym ostatnim przypadku użyjemy klawisza S; Po obcięciu obrazu można zauważyć, jak linia edytowanego wideo „dzieli się”. Wtedy musisz zapisz obraz od tego miejsca na komputerze.

Następnie, z przesunięciem, jedna część wideo jest oddzielana od drugiej, a na środku musimy wstaw poprzednio zapisany obraz.

Jak nagrać wideo po zamrożeniu obrazu w Sony Vegas?

W momencie wstawiania zapisanego obrazu musimy mieć wystarczająco dużo miejsca; Jest to wskazane otwórz międzyprzestrzeń od punktu cięcia, możliwie najszersze, wygodne wsuwanie obrazu.

Kiedy wstawimy obraz w przestrzeń, w której się znajduje, podamy żądaną szerokość do obrazu w linii. Mogą to być sekundy lub dziesiąte części sekundy, w zależności od wydawcy.

Następnie łączymy i dopasowujemy części do boków wstawionego obrazu, zarówno po prawej, jak i po lewej stronie, i będzie gotowe. To, co musimy zrobić, aby nagrać wideo po zamrożeniu obrazu lub klatki, to tak proste, jak naciśnięcie przycisku odtwarzania.

Ten mechanizm jest podobny do tego, który stosujemy, gdy chcemy zrobić wideo w zwolnionym tempie w Sony Vegas, używając niektóre narzędzia wspólne dla obu prac.

Inną możliwością, jaką ma Sony Vegas w zakresie edycji, jest pikselizacja lub cenzura części wideo, która była z pewnością proces antagonistyczny aby zamrozić obraz w filmie za pomocą Sony Vegas.

Należy zaznaczyć, że choć jest to doskonała opcja dla tego typu edycji, Sony Vegas mają inne alternatywy, które wykonują te same funkcje, takie jak zamrażanie obrazu w filmie.

Jakie są inne alternatywy dla Sony Vegas dla tego typu edycji wideo?

Pamiętając, że Sony Vegas to program używany przez tysiące profesjonalistów i innych typów użytkowników, poziom i jakość tego oprogramowania nie jest minimalna. Wręcz przeciwnie, jest rozważane jeden z najlepszych obecnie programów do edycji.

zamrozić obraz lub ramkę

Istnieje jednak kilka alternatyw, które również charakteryzują się wysokim poziomem edycji. W przypadku tej funkcji, zamrażania obrazu w filmie, mamy rozszerzenie doskonała i kategoryczna opcja Premiere Pro; nauka edycji filmów za pomocą tego oprogramowania jest bardzo łatwa, co jest dodatkowym atutem.

Z drugiej strony mamy świetne alternatywne narzędzie do edycji dla Sony Vegas, znane jako Filmora lub Wondershare Filmora; To oprogramowanie ma również status nieliniowego edytora wideo.

Z Filmora możesz zastosować ten sam proces zamrozić obraz lub ramkę wideo łatwo i zalecamy aktywację go na komputerze.

dołącz do naszego kanału telegram